Черешня – одне з улюблених плодових дерев серед садівників, оскільки при виборі якісного сорти можна виростити в саду невибаглива в догляді, щедре на урожай смачних плодів дерево. До числа таких відноситься і сорт Аннушка. Далі опис сорту, особливості догляду, відгуки садівників (з фото і інструкцією по вирощуванню).
Черешня Аннушка: опис сорту
Аннушка – середньоранній гібрид черешні, який був виведений стараннями одного з кращих українських селекціонерів (Тараненко). Цей великоплідний морозостійкий сорт цілком здатний конкурувати з найвідомішими в світі сортами черешні.
Черешня Аннушка вважається сильнорослих сортом: дерево може досягати у висоту 4-5 м. Всі пагони міцні і прямі. Проте в процесі росту черешні формується крона практично ідеальною круглої форми. Листя у дерева також великі, відрізняються яскравим темно-зеленим забарвленням і витягнутою формою. У період цвітіння дерево покривається ніжними білими 5-пелюстковими бутонами, об’єднаними по кілька штук в зонтичні суцвіття.
Плоди сорту досить великі (вага одного становить 10 г), мають округлу, трохи приплющену у плодоніжки форму. Забарвлення черешні насичений темно-червоний. Усередині м’якоть також червоного кольору, досить щільна, соковита, хрустка. Смакові якості плодів відмінні.
Згідно відгуками досвідчених садівників черешня Аннушка має низку безперечних достоїнств, до числа яких можна віднести наступні:
- стійкість до впливу низьких температур (дерево здатне витримати температуру до -35 градусів);
- стійкість до відсутності вологи;
Плоди сорту Аннушка
- раннє (черешня при правильному догляді порадує першими плодами через 3-4 роки) і дуже тривалий стабільний плодоношення (близько 10 років);
- здатність сорту повністю зберігати смакові якості плодів, незважаючи на різкі температурні коливання;
- високі показники врожайності (близько 20-30 кг з одного дерева);
- несприйнятливість до діяльності більшості шкідників.
Але, на жаль, не дивлячись на велику кількість позитивних сторін, є у сорту і свої недоліки. До числа таких можна віднести: необхідність регулярної обрізки дерева, нестійкість до впливу деяких грибків і боязнь вологого середовища.
Увага! Оскільки дерево є досить сильнорослих, а маточки – не дуже стійкі до посухи, сорт не зможе розвинутися повноцінно в степових сухих регіонах і порадувати настільки ж щедрим урожаєм, що і в інших кліматичних умовах.
Особливості вирощування
Черешня Аннушка – сорт досить вибагливий, тому слід дуже ретельно вибирати ділянку для посадки молодого саджанця. Місце має бути сонячним, теплим, безвітряним з досить рихлим грунтом. Залягання ґрунтових вод має бути низьким, в іншому випадку велика ймовірність періодичного заболочування грунту, що негативним чином позначиться на кореневій системі черешні (вона є стрижневою).
Важливо також провести ретельний відбір саджанців для посадки. Краще перевагу віддати однорічним або дворічним екземплярів.
Порада. При виборі відповідного саджанця особливу увагу слід звернути на його кореневу систему: корінь повинен бути обов’язково вологим і досить еластичним.
Під час посадки рослини в грунт необхідно акуратно присипати половину штамба і коріння землею, але при цьому не утрамбовувати її. Щоб захистити молоде дерево від нашестя гризунів досить розкласти навколо його стовбура пару ялівцевих гілочок.
Деякі садівники перед посадкою саджанців в грунт трохи підрізають їх коріння: це дія дозволить прискорити процес формування бічних коренів і поліпшити приживлюваність молодого дерева. Зріз повинен бути розташований внизу від штамба.
Що стосується догляду за представниками сорти, то він полягає лише в періодичних підгодівлі, поливах і якісної обрізку. Хоча Аннушка вважається посухостійким сортом, слід хоча б кілька разів на рік її поливати. Обов’язково зробіть це в період цвітіння, потім – з початком формування перших плодів, і, нарешті, в останній раз – до настання перших сильних холодів (останній полив допоможе рослині набратися сил для виживання при сильних зимових вітрах).
Підживлення не повинні бути занадто частими, оскільки це негативно позначиться на плодовому дереві. Отже, в перший рік життя підгодівлі взагалі бути не повинно. Починаючи з другого року життя дерева, підгодівлі слід вносити ранньою весною (сечовину), до п’ятого року життя в грунт також додається органіка (наприклад, гній).
У перші кілька років після посадки дерева слід здійснювати його щорічну обрізку: річні прирости вкорочують на 30-40 см. У кінці вересня важливо обов’язково прищипнуть верхівки пагонів-одноліток. Процедура допоможе зупинити їх зростання і простимулює нарощування деревини.
Ось і всі тонкощі, які слід знати для успішного вирощування черешні Аннушка на садовій ділянці. Успіхів!