Посадка невибагливих багаторічників стане ідеальним варіантом для вашого саду, квіти не потрібно буде щороку пересаджувати, вкривати. До того ж, більшість багаторічних рослин невибагливі і довгоквітучі. Сама природа подбала про міцне здоров’я цих рослин: їх коріння, бульби і кореневища здатні переносити суворі зими, щоб навесні знову порадувати вас пишним цвітінням. Всю гаму фарб невибагливих багаторічників можна побачити на фото.
Солнцелюбівие і посухостійкі
Серед багаторічників для саду, добре адаптованих до життя в сухих місцях під палючим сонцем, можна рекомендувати:
- Молодило покрівельне – справжній чемпіон по посухостійкості і невимогливість до грунті. Потребує яскравому сонці, виправдовуючи назву, задовольняється мінімумом грунту і догляду. Крім декоративної листя, порадує яскравим цвітінням протягом 1,5-2 місяців.
молодило покрівельне
- Седум видний – прекрасний багаторічна рослина для середнього плану, один з найбільш довгоквітучі. Цвіте все літо і до глибокої осені, виведені сорти різних відтінків білого, червоного і рожевого. У суху спекотну погоду потребують поливу всього лише раз в 10 – 14 днів.
- Флокси – традиційний багаторічна рослина на дачних ділянках, забарвлення варіюється від білого до темно-синього і насичено-червоного, є високорослі і карликові сорти (флокс шилоподібний). Цвіте протягом усього літа. Засухи Він не вижене життєлюбний флокс, але при поливі цвітіння буде рясніше.
флокси
- Ромашка (ромен) – один з найпопулярніших багаторічників для саду, цвіте з травні-липні, восени в південних районах може зацвісти знову.
- Деревій – широко поширене рослина степової зони, дикі види добре переносять посуху, сортові багаторічники краще полити кілька разів за сезон.
Увага! Наведена класифікація умовна. Багаторічники дуже пластичні і можуть в певних межах пристосовуватися до умов і місця зростання. Важливе значення має і клімат: в південних регіонах під палючим сонцем навіть світлолюбні квіти будуть раді притінення, а в північних областях, Сибіру, в регіонах з великою кількістю опадів у літній період тіньовитривалі квіти віддадуть перевагу відкрите місце, щоб отримати достатньо сонячного тепла і вологи.
Сонце-і вологолюбні рослини для саду
Деякий багаторічники, хоча і вважають за краще сонце, потребують регулярного поливу, хоча б 1 раз в тиждень. Їх можна сміливо рекомендувати до посадки, навіть якщо ви приїжджаєте на дачу лише на вихідні.
- Іриси – невибагливі рослини, які можна висаджувати як на сонячних ділянках, так і в півтіні. Для пишного цвітіння вимагають поливу, але якщо з якихось причин це не вдасться, іриси все-таки розпустять кілька кольорів, а сама рослина не постраждає: достатня кількість вологи накопичено в кореневищах. Квіти розпускаються в травні-червні, сучасні сорти пропонують всі відтінки від білого до фіолетового і бордового.
іриси
- Лилейник – ще один витривалий багаторічна рослина. Переносить і перезволоження, і посуху, квітка живе тільки один день (недарма в народі він отримав другу назву «Краснод»), але рослина здатна нарощувати бутони протягом місяця. Різноманітність фарб дозволяє вписувати його практично в будь-які композиції, особливо ефектно виглядають сорти з махровими квітами.
- Рудбекия родом зі степів Північної Америки, тому від природи має невибагливим характером. Інша її назва – «сонячна капелюшок» – вказує, що багаторічна рослина потрібно багато світла. Рудбекия – рослина другого або далекого плану, високі сорти мають потребу в опорі. Яскраві жовті квіти прикрасять клумбу протягом усього літа, але в посушливий період потрібно полив.
рудбекия
- Хризантеми. Найпопулярніші з осінніх багаторічників, прекрасно стоять у зрізку і витримують легкі заморозки. Види і сорти з великими квітками (китайські) зажадають чимало зусиль, перш за все, щодо збереження квітів в осінню негоду. Більш невибагливі і частіше зустрічаються на ділянках різні види хризантем з дрібними квітами:
- корейські хризантеми, або «дубки» – низькорослі або середніх розмірів багаторічники, з яскравими квітами всіх відтінків, цвітуть з вересня по листопад, вимагають поливу в літню спеку;
- «Сентябрина» (в центральній смузі або в північних районах «Октябрина») – має дрібні квіти, якими густо всипане рослина, низькорослі види відмінно підходять для бордюрів, високорослі – для далекого плану.
Тіньовитривалі і вологолюбні
Тіньовитривалі багаторічники більш вимогливі до поливу, але поливати їх потрібно не частіше, ніж рослини попередньої групи: відсутність палючого сонця скорочує випаровування вологи. Не варто забувати, що їм все-таки потрібен розсіяне світло, краще в ранкові або вечірні години.
- Хости. Мають не тільки привабливою листям, а й яскравими квітами білого або фіолетового кольору.
Хоста
- Астильбу часто можна побачити на клумбі поруч з хостів, два цих багатолітника відмінно доповнюють один одного. Цвіте астільба пухнастими мітелками білого, червоного, бузкового кольорів, тривалість цвітіння більше місяця.
- Примули – невисокі багаторічники, які розпускаються яскравими фарбами ранньою весною. Примули зручно садити під деревами: навесні вони отримають досить сонця до розпускання листя, а влітку будуть захищені від спеки. При гарному догляді можливе повторне цвітіння восени.
примули
- Бадан – ще одне весеннецветущих рослина родом з гір Алтаю, період цвітіння триває близько місяця. Бадан воліє бідні, кам’янисті грунти, має цілющі властивості.
- Аквілегія, або водозбір. Володіє витонченими квітами різного забарвлення; посаджена в півтіні аквилегия буде цвісти навіть при повній відсутності поливу.
Увага! Багато багаторічники активно розростаються, тому на невеликих клумбах їх краще висаджувати в ємність без дна.
Отже, вибравши багаторічники для саду ви отримаєте гарний ділянку без зайвих зусиль, залишивши для себе час помилуватися яскравим цвітінням з весни до заморозків.