Барбарис – російський аналог ягоди Годжі: користь, лікувальні властивості та рецепти

корисні властивості барбарису

Барбарис – цінна харчова культура, що володіє корисними властивостями. Невеликі плоди червонувато-оранжевого кольору – джерело вітамінів і мікроелементів. Їх використовують в кулінарії, лікеро-горілчаної промисловості, варять компоти, соки і сиропи. Коріння рослини використовують в медичних цілях. З них роблять настоянку, яка допомагає при гастритах з низькою кислотністю і перших проявах застуди. Барбарис має протипоказання до застосування, тому перед його вживанням необхідно ознайомитися з ними.

Лікувальні властивості

У медичних цілях використовують два види барбарису – звичайний і амурський. Листя, коріння і кора чагарнику володіють корисними властивостями. У них містяться алканоіди, лікарську цінність має бербетін, флавоноїди і дубильні речовини. У коріння рослини виявлено кумарин – дуже цінний елемент. Багатий барбарис і мікроелементами. Нікель, цинк, мідь, магній, селен, залізо, хром і багато інших елементів міститься в рослині.

Увага! Вживайте в їжу тільки дозрілі ягоди барбарису, т. К. Недостиглі зелені плоди можуть привести до інтоксикації.

Область застосування барбарису дуже велика.

користь барбарисуСтиглі ягоди барбарису

Його вживають:

  1. Для зупинки внутрішніх кровотеч.
  2. При хворобах жовчного міхура і випікання.
  3. При атонії шлунково-кишкового тракту.
  4. Для лікування папіломатозу сечового міхура.
  5. Для нормалізації артеріального тиску.
  6. При гастритах зі зниженою кислотністю.
  7. Для зниження температури при застуді.
  8. Для регуляції кровообігу.

Щоб плоди барбарису принесли користь, їх потрібно збирати восени. Після чого їх піддають сушці. Для схуднення використовують настоянку барбарису. Готується вона легко. Подрібнені плоди заливають спиртом, настоюють і зберігають у темному місці.

Увага! При схудненні за допомогою настоянки барбарису заборонено застосування аспірину і проносних засобів. А попередньо необхідно очистити кров від шлаків і токсинів.

Протипоказання до застосування

Незважаючи на всебічну користь барбарису, існують протипоказання до його застосування.

протипоказання барбарисуХоча барбарис дуже корисний, є і протипоказання

  • Обмежити прийом варто дітям, які не досягли 12-річного віку. Вагітним жінкам також не рекомендується приймати препарати на основі барбарису.
  • Особам з тромбофлебітом, гастритом з підвищеною кислотністю або в передінфарктному стані заборонено вживання барбарису в будь-якому його вигляді.
  • Патології серця, цироз печінки, гіпотензія можуть стати причиною, по якій не варто приймати барбарис.

Увага! В результаті тривалого прийому барбарису може розвинутися запор.

  • При високому тромбоутворенні і спазмах церебральних судин також доведеться відмовитися від цієї рослини.
  • Барбарис несумісний з антибіотиками, антикоагулянтами, антигістамінними засобами та препаратами від цукрового діабету.

Настоянка з барбарису: рецепт приготування

Нерідко барбарис порівнюють з ягодою Годжі. Вони не тільки схожі зовні, але і володіють унікальним складом. Хоча, безумовно, Годжі мають більш високу концентрацію амінокислот і мікроелементів. Але це не заважає використовувати барбарис для приготування настоянок, відварів і трав’яних чаїв для досягнення різних лікувальних ефектів.

ніж отлічаестся барбарис від ягід годжіЯгоди годжі

Рецепт настоянки з листя. Подрібнене листя рослини наполягають на спирті з розрахунку 1:10. Використовую при хворобах жовчного міхура, печінки, маткових кровотечах після пологів. Приймають не більше 30-ти крапель в день і не довше 21 дня. Курс може бути продовжений за рекомендацією лікаря.

Рецепт настоянки з плодів. Зрілі ягоди барбарису в кількості 2 ст. л. залити 1,5 склянками окропу. Наполягати 15-20 хвилин. Приймають в невеликих дозах перед їжею.

Рецепт відвару з кори коренів. Кору коренів барбарису потрібно подрібнити і залити 500 мл окропу. Наполягати близько 10 хвилин, потім процідити і приймати по 100-150 мл перед їдою. Цей рецепт підходить для того, щоб знизити тиск, позбутися від діареї і зупинити кровотечу.

Трав’яний чай з барбарису. 1,5-2 ч. Л. подрібненого барбарису заливаєте склянкою окропу і настоюють. Після цього чай проціджують і приймають по 2-3 склянки в день.

настій з барбарисуЗ сушеного і свіжого барбарису готують чаї, настої і відвари

Барбарис – цілющий чагарник. Всі його компоненти містять корисні речовини. На жаль, в даний час мало хто знає про лікувальні властивості цієї рослини. А воно може допомогти позбутися від великої кількості недуг. Серед них можна виділити напади нудоти і блювоти. Завдяки чому відвар з барбарису отримав таку популярність серед вагітних жінок, які страждають від токсикозу. Незважаючи на те що рослина не рекомендовано використовувати в період вагітності, деякі дівчата все ж приймають відвар з барбарису. Але замість користі в цьому випадку він може завдати серйозної шкоди. Адже надмірне вживання плодів рослини може привести до утворення тромбів. Перед прийомом барбарису в лікувальних цілях слід проконсультуватися з лікарем.

Лікувальні властивості барбарису: відео

Властивості барбарису: фото

корисні властивості барбарису

корисні властивості барбарису корисні властивості барбарису

корисні властивості барбарису

корисні властивості барбарису корисні властивості барбарису

корисні властивості барбарису

корисні властивості барбарису корисні властивості барбарису

корисні властивості барбарису