Бджоли породи Бакфаст – опис, гідності, особливості

Мета кожного бджоляра – отримати від бджолиного господарства максимум меду. При цьому не маючи «конфліктів» з комахами, які можуть проявляти агресію, якщо їм щось не до вподоби. Та й виживання хочеться стовідсоткову. Чи бувають такі ідеальні породи бджіл? Виявляється, порода Бакфаст дуже близька до таких показників.

Історія появи

Бджоли Бакфаст – нова продуктивна порода, з’явилися завдяки англійському ченцеві Адаму. Де знаходився монастир з його пасікою нескладно здогадатися, в абатстві Бакфаст. Чернець завзято взявся за виведення виду бджоли, стійкої до основного бджолиної ворогові – трахейного кліща. На початку 20-го століття ці паразити винищили чимало бджолиних родин в Англії. Найбільш стійкими зі спостереження ченця-селекціонера виявилася деякі місцеві різновиди. Адам почав досліджувати феномен виживання і «зводив» різні види, збираючи різні види з усього світу.

породи бджіл

Копіткі праці зі схрещування місцевих бджолиних особин з «італійцями» принесло успіх. У 1927 році з’явилася нова «міцна» порода – бджоли Бакфаст. Цікаво, що монах-учений продовжив поліпшення породи.

Увага! Чернець Адам присвятив 70 років селекційній роботі з бджільництва, намагаючись вивести ідеальну бджолу.

Зразки для своїх експериментів він отримував з Європи, зі східних країн і африканських держав. Його праці виявилися не марними. В результаті 4-х ступеневої схрещування з’явилася бджілка, яка і зараз популярна серед пасічників. Які різновиди допомогли досягти такого результату? Чернець послідовно схрестив наступні породи:

  1. Місцева особина з італійськими «генами» плюс грецький представник.
  2. «Гречанка» селекціонер звів з турецької бджолою.
  3. Отриману породу схрестив з єгипетської.
  4. Далі з македонської.

Опис породи

Недосвідчений в бджолиних справах людина навряд відрізнить уродженця Бакфаст від італійських родичів. Забарвлення – жовто-коричневий, крила – блідо-коричневі. Бджілка не надто волохата, з блискучими чорними ніжками. Розміри бджілки:

розведення бджіл

  • маса робочої бджоли близько 120 г, матки – 190-210 мг;
  • довгий хоботок – 6,8 мм, дозволяє бджілці проникати навіть в глибокі тичинки квітів.

Бджола Бакфаст дивно дружелюбна, як до одноплемінників, так і до господарів-пасічникам. Коли люди відкривають вулики для збору меду або огляду, вони «делікатно» йдуть в нижню частину вулика. Чи не проявляють агресії, не намагаються зібратися в войовничий рій. Працьовиті комахи з найбільшим комфортом працюють у вологу погоду, навіть з дощами. Мабуть, далося взнаки генетичне британське походження.

Увага! Незважаючи на прихильність до сирого клімату, особини цього виду легко адаптуються до інших умов.

Британська бджола дуже працьовита і терпляча. Вона легко працюють весь світловий день, долаючи часом далекі відстані. Бджола цього виду легко орієнтується на незнайомій місцевості, з легкістю знаходячи дорогу додому.

Переваги, недоліки

Список достоїнств бджоли досить значний. Вони дуже продуктивні, виробляючи рекордну кількість меду в порівнянні з іншими різновидами бджіл. Комахи охайні, залишаючи в гніздах зовсім небагато прополісу. Вони ретельно вичищають своє житло, звільняючи людей від цієї роботи.

Дуже стійкі до захворювань, таким як аскофероз і акарапідоз. Також до позитивних характеристик відносяться:

  • дружелюбність, незлостивість;
  • відмінний нюх;

вулик для бджіл

  • гострий зір – бджілки здатні «вгледіти» бажаний колір на далекій відстані;
  • хороша репродуктивність, що дозволяє швидко збільшувати чисельність бджолиного рою.
  • висока продуктивність, смачний мед;
  • можливість «працювати» в промислових масштабах.

Дійсно, британська бджола володіє практично всіма якостями, бажаними для пасічника. Невже у неї немає недоліків? На жаль, є. Комахи погано переносять зиму, володіючи слабкою стійкістю до морозів. Тому їх не рекомендується розводити в північних регіонах. Ще одним недоліком є ​​труднощі у виведенні маток. Процентне співвідношення – придатних до продажу, як племінних, всього 17% від загальної кількості виводка. У зв’язку з цим і висока ціна на плодову матку – до 2000 євро.

Невеликий перелік недоліків практично не зменшує достоїнств бджіл Бакфаст. Цей різновид – бажана для багатьох бджолярів по всьому світу. Висока продуктивність і виживаність допомагають зробити бджільництво прибутковим і нехлопотно справою.

Бакфаст: відео