Біф-помідори: характеристика, кращі сорти

помідори бифСкладно, мабуть, знайти того, хто не любить смак стиглих соковитих томатів. Адже завдяки їх унікальним смаковим якостям плоди томата можна використовувати у великій кількості страв. Через невибагливості томат також став однією з улюблених культур серед городників усього світу. Умовно томати поділяються на кілька категорій, але більш детально ми сьогодні зупинимося лише на одній – биф-томатах. Вашій увазі докладний опис, характеристика і перелік кращих сортів биф-томатів, з яким можна також ознайомитися на фото.

Біф-томати: характеристика і особливості агротехніки

Томати завжди відрізнялися неймовірним різноманітністю сортів. Умовно їх можна розділити на кілька груп. До однієї з них традиційно відносять декоративні томати або як їх ще називають томати-черрі. Плоди таких сортів відрізняються мініатюрними розмірами і використовуються переважно в якості декоративного елемента для страв або канапе.

Наступний різновид – всім добре відомі звичайні томати (круглі). Плоди таких сортів бувають не тільки круглої, але ще і грушоподібної, слівовідной форми. Розмір плодів зазвичай не перевищує 150 г. Сорти, які стосуються даного різновиду томатів, універсальні в застосуванні: їх вживають як в свіжому вигляді, так і в термічно обробленому.

помідори бифБіф-томат в розрізі

І, нарешті, остання, але не менш достойна група томатів – биф-томати. Плоди цих сортів відрізняються воістину великими розмірами (вага одного починається від 150 г). Крім великого розміру, плоди відрізняються також досить м’ясистої м’якоттю винятковою поживну цінність.

Зовнішньої відмітною особливістю плодів биф-томата вважається наявність на горизонтальному розрізі декількох сегментів замість двох (як у звичайних сортів). Тому їх дуже легко нарізати під час приготування страв. Також можна використовувати їх не тільки в свіжому вигляді.

Увага. Біф-томати дуже ніжні, а, значить, вони не перенесуть тривалу транспортування або зберігання. Відповідно, їх складно знайти в зрілому вигляді на магазинних полицях. Кращим варіантом залишається власноручне вирощування биф-сортів на своїх городніх грядках. При цьому будинку вони зберігатися довго також не: максимальний термін зберігання не перевищує 1 тижня.

Що стосується вирощування биф-томатів, то даний процес не особливо відрізняється від процесу вирощування інших томатних різновидів. Проте, певні особливості тут присутні:

  1. Важливо дотримуватися чітку схему посадки биф-сортів на городній ділянці: не більше 2 рослин на 1 кв. м.
  2. Рослини потребують регулярних і щедрих підгодівлі.
  3. Формування рослини здійснюється виключно в одне стебло, а суцвіття обов’язково прищипують. При цьому на рослині не можна залишати більше 5 зав’язей (якщо сорт великоплідний – не більше 3). При дотриманні цієї умови плоди виростають максимально великі, а рослина буде розвиватися швидко, правильно.
  4. Зав’язі періодично слід проріджувати (1 разу на тиждень буде достатньо), а також здійснювати пасинкування.

Кращі сорти биф-томатів

Розглянемо одні з найпопулярніших на території Росії сортів биф-томатів:

  • Російський розмір F1. Один з найбільш часто вирощуваних пізньостиглих сортів, припав до душі вітчизняним городникам. Рослина виростає дуже потужним. У період дозрівання врожаю радує великою кількістю неймовірного розміру плодів: вага одного становить близько 0,5 кг (при доведенні кількості зав’язей до можливого мінімуму – близько 1,5-2 кг).
  • Жовту кулю. Високорослий среднеранний універсальний сорт, який прекрасно почуває себе як в тепличних умовах, так і на відкритих грядках. Дуже врожайний, плоди відрізняються яскраво-жовтим кольором, форма округла. Вага томатів не дуже великий: в середньому, маса одного плода становить близько 150 г.

помідори бифСорти биф-томатів

  • Битюг F1. Винятковий середньоранній сорт, який вважається практично «невразливим»: він не боїться суворого клімату, різких змін погодних умов, неймовірно урожайний, може довго зберігатися і спокійно переносить транспортування (навіть тривалу). Плоди відрізняються чудовим смаком, мають округлу злегка приплющену форму, в вазі можуть досягати 0,5 кг.
  • Браво F1. Один з найкращих вітчизняних індетермінантних сортів, призначених для вирощування виключно в закритому грунті. При дотриманні агротехніки вирощування порадує чудового смаку великими томатами. Плоди досить масивні – можуть досягати у вазі 300 г, з рівною поверхнею і м’ясистої м’якоттю. Кущі виростають дуже потужними, розлогими, тому небажано здійснювати посадку розсади занадто часто: на 1 кв. м досить 2 кущів.
  • Фунтик F1. Чудовий среднеранний томатний сорт індетермінантного типу. Вирощувати рекомендовано виключно в закритому грунті. При регулярному внесення щедрих підгодівлі обов’язково порадує багатим урожаєм великих плодів (у вазі досягають 300 г). Смак томатів дуже ніжний, солодкий.

Порада. Біф-томати не тільки виключно поживні, але також цінні вмістом великої кількості лікопіну, що запобігає розвитку ракових захворювань.

На цьому ми завершуємо розгляд особливостей биф-томатів, а також ознайомлення з кращими «представниками» даного різновиду томата. Успіхів!

Фруктові томати биф: відео