Чим і коли підгодовувати грушу і яблуню

ніж підгодовувати грушу і яблунюДля того щоб плодові дерева стабільно радували вас щедрим урожаєм, слід подбати про те, щоб вони отримували достатню кількість корисних речовин. Але далеко не всі знають про те, чим і, головне, коли їх необхідно підгодовувати. Далі мова піде про правильну підгодівлі яблуні / груші.

Періоди підгодівлі і вікові особливості яблуні / груші

Плодові дерева потребують періодичної «допомоги» у вигляді різних поживних речовин, що стимулюють ріст дерева і захищають його від різних шкідників. Так, яблуні / груші зазвичай підгодовують 3-4 рази на рік. Варто відзначити, що підгодівля повинна бути не тільки кореневої (коли добриво закладається під стовбур), але і позакореневого (обприскування крони).

Що стосується часових проміжків, то періоди внесення добрив можна розділити на наступні етапи:

  1. Весна. У весняний період підживлення слід починати вносити приблизно до середини сезону (квітень). Перед внесенням добрив обов’язково обріжте сухі гілки, оскільки вони будуть забирати у зростаючого дерева частину внесених мікроелементів, які йому так потрібні. Наступну підгодівлю слід здійснити відразу після початку активного цвітіння дерева. Ну і, нарешті, останню, коли дерево відцвіте. Важливо також пам’ятати і про позакореневого підживлення дерева. Обприскування не слід здійснювати занадто часто: досить 2-3 разів за весь рік. Вперше обприскування здійснюється ще до початку цвітіння. Наступні два – ближче до літа, причому, часовий інтервал між двома останніми не повинен бути менше 3 тижнів. ніж підгодовувати грушу і яблунюПідгодовувати плодові дерева потрібно кілька разів на рік
  2. Літо. У літній період можна вносити як позакореневе, так і кореневі підживлення. Головне, дотримуватися часовий інтервал між ними: він повинен залишати не менше 2 тижнів.
  3. Осінь. Період після збору врожаю. У цей час обов’язково необхідно підгодувати плодове дерево рідкої підгодівлею (якщо стоїть посушлива погода) або сухий (якщо настав період дощів).

Як і у яблунь, так і у груш спостерігаються схожі вікові періоди протягом усього вегетативного росту. У перший період відбувається стрімке зростання молодого дерева. Кольчаток в цей час практично немає (слабкі приростків). Протягом другого періоду спостерігається зростання, але вже не настільки активний, як у першому періоді. Поступово починають з’являтися кольчатки. І, нарешті, в останній період спостерігається практично повна зупинка росту і стрімка активізація зростання кольчаток.

Порада. Якщо ви хочете, щоб плодові дерева у вашому саду отримали максимальну користь від внесених підгодівлі, вам слід подбати про те, щоб вони носилися по правильній схемі. Як відомо, тонкі кореневі відростки розташовуються під землею на відстані від стовбура в 0,5-0,6 м. Тому кореневі підгодівлі повинні вноситися в ґрунт саме на такій відстані від стовбура (не менш).

Чим підгодовувати плодові дерева

Яблуню або грушу можна назвати вибагливим деревом щодо правила догляду. Проте, потрібно відкинути в сторону лінь і регулярно виділяти час для якісної підгодівлі плодових дерев.

Весняний період

Перші весняні підживлення слід здійснювати відразу ж після того, як дерево почне прокидатися від зимового сну – при появі перших соковитих листочків на гілках. Вноситься суміш повинна містити в найбільшій кількості азот, який посприяє активному росту плодового дерева. Так, можна на вибір використовувати одне з наступних речовин: сечовина (близько 0,5 кг), аміачна селітра, перегній.

Увага! Пам’ятайте, що перша весняна підгодівля повинна вноситися виключно в пристовбурні кола.

Коли настане фаза цвітіння, можна приступати до внесення «стимуляторів», які активізують зростання дерева. Будь-який з них слід розводити у воді. Далі наведені активатори яблуневого зростання з розрахунку на 10 л води:

  • курячий послід – близько 2 кг;
  • гнойова жижа – близько 5 кг;
  • сечовина – близько 250 г.

ніж підгодовувати грушу і яблунюВесняна підгодівля яблунь

На кожне плодове дерево зазвичай йде приблизно 3-4 відра корисної суміші (вже розведеною водою).

В період появи плодів дерево також потребує поживних підгодівлі. Для цього випадку прекрасно підійде зелене органічне добриво, яке готується завчасно. Для його приготування знадобиться зелена трава і вода. Траву необхідно залити водою і накрити плівкою (обов’язково виконайте в ній кілька дірочок для циркуляції повітря). Через 3 тижні добриво буде готово.

Не забувайте також і позакореневих підгодівлі. Для цього цілком підійде звичайна сечовина, якій необхідно окропити крону дерева. Але робити це слід лише після буйного росту зелені. В іншому випадку потрібний ефект досягнутий не буде.

Літній період

У літній період можна побалувати яблуньки і груші різноманітністю внесених добрив. Почати можна з азотосодержащих, потім перейти на калієві і калієво-фосфорні. Першу підгодівлю не варто вносити раніше другої половини червня. У липні досить буде обприскати дерева (особливо, якщо літо видасться досить жарким і сухим).

ніж підгодовувати грушу і яблунюПеред зимівлею яблуню також потрібно підгодувати

Якщо у вашій місцевості влітку спостерігаються часті дощі, скористайтеся кореневої підгодівлею. Яблунька і груша будуть раді живильним калійним і фосфорним добривам.

Порада. У спекотний літній період бажано перевагу віддати позакореневого підживлення. Це дозволить домогтися максимально швидкого і ефективного насичення дерева поживними речовинами. Обприскування слід здійснювати або рано вранці, або ввечері після заходу сонця.

Осінній період

Зазвичай восени яблуні і груші вже нічим не підгодовують. Можна наостанок здійснити обприскування сечовиною (не пізніше вересня) і ближче до зими підтримати життєздатність і імунітет дерева живильної фосфорно-калійної сумішшю. Можна використовувати стандартне комплексне добриво для підгодівлі яблуні. Непогано також підживити дерева кальцієм, здійснити вапнування грунту (якщо земля досить кисла). Як ви могли переконатися, доглядати за яблунею / грушею досить просто. Головне, дотримуватися деяких правил і вносити підживлення своєчасно. Успіхів!

Підживлення груші: відео