Цілюща сила трави червона щітка

червона щіткаПро унікальні исцеляющих властивості такого трав’янистої рослини як червона щітка, добре знають і народні цілителі, і фітотерапевти. Особливо ця рідкісна трава (а вона занесена в Червону Книгу ряду країн і республік) цінується за потужну здатність підвищувати опірність організму до різних шкідливих впливів. Використовуючи це і інші властивості, природний лікар застосовують при онкологічних захворюваннях, гінекологічних і гормональні зміни, а так само для зміцнення ослабленого імунітету. Про те, в яких випадках варто звернути свою увагу на рослинну щітку, а в яких слід її уникати, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Опис і місце проживання

Дивне рослина червона щітка обзавелося кількома назвами в процесі її вивчення і застосування. Люди науки лаконічно і строго називають її родіоли холодної та четирехраздельним, а звичайні люди величають червоним коренем і сибірським женьшенем. Думки з приводу того, чому ж ця лікарська трава зветься «щіткою», та ще й «червоною», розходяться.

По одному припущенню свою назву вона отримала через те, що її стебла густо усіяні суккулентними циліндричними листям, що нагадують рідкісну щетину щітки. До того ж закінчуються стебла щитковидні суцвіття (або просто щитком). За іншою версією, винуватцем креативного назви є закручений гіллясте корінь червонуватого відтінку. Інші схиляються до простого думку, що іменується рослина так через своєю глибинною суттю – здатності очищати організм від скупчилися шлаків і ушкоджують клітини токсинів. Погляньте на фото дивовижною щітки і складіть свою думку з цього приводу.

опис рослини червона щіткацвітіння щітки

Місцем свого зростання лікарська трава обрала Алтай, вважаючи за краще скелясті гори і кам’янисті степи. Можна зустріти сибірський женьшень в Казахстані, Монголії і Пакистані. Є припущення, що саме завдяки виживанню в складних гірських умовах Родиола обзавелася найціннішими властивостями. Алтайські шамани і травники могли б годинами розповідати про унікальні властивості щетковідная рослини.

Ботаніки віднесли трав’янисту «щітку» до великого сімейства толстянкових і роду Родиола, який, в свою чергу, включає близько 90 видів. Як і більшість рослин, що віддають перевагу гірську місцевість, щітка не видалася зростанням – всього 15-25 см у висоту, розростаючись множинними прямостоячими стеблинками, і заглиблюючись чіпким многоглавим коренем в кам’янистий ґрунт. Вінчає щітку суцвіття, що складається з 3-5 дрібних квіток жовтого або зеленувато-жовтого відтінків. Однак у самого заснування квітки зростаються і переходять в темно-червоний або рожевий забарвлення.

Четирехнадрезной або четирехраздельним ботаніки стали називати її по формі кореня. Що цікаво, корінь щітки має досить приємним ароматом, дуже нагадує пахощі троянди. І саме корінь застосовується в цілющих цілях.

Увага! Цілюща щітка занесена в Червону книгу як скорочується в чисельності і вразливий вид.

Основні діючі речовини лікарських трав

Збір лікарської сировини проводиться вручну в серпні-вересні. Сушка подрібненого на смужки кореня проводиться при t 50-60ºС. Про правильній сушці і зберіганні повідає білуватий або рожевий колір на зламі корінців. Якщо буде виявлено бурий відтінок – слід утриматися від застосування, тому що сировину зіпсовано.

сушена червона щітка

До основних хімічних складових червоною щітки, які відповідають за унікальність цілющих властивостей, відносяться:

  1. Антраглікозіди. Здатні дратувати рецептори кишечника, м’яко викликаючи послаблюючий ефект. Є особливий глікозид (салідрозід), який коригує ендокринні порушення, має онкозащітнимі і протизапальними властивостями. Підкреслюючи його особливі властивості в складі Родіоли, цей унікальний глікозид називають ще родіолозід.
  2. Ефірні масла. Цінуються за бактерицидні та протизапальні властивості. Не менш важливі заспокійливі і ранозагоювальні ефекти.
  3. Органічні кислоти. Беруть участь в кровотворенні, зміцнюють судини і нормалізують обмін речовин. Відповідальні за виведення токсинів з організму і зв’язування вільних радикалів.
  4. Воски. Прискорюють загоєння при ушкодженнях шкіри, мають в’язким і антимікробну діями.
  5. Стерини. Зміцнюють імунітет і нормалізують рівень холестерину в крові, допомагають роботі головного «насоса» в організмі – серця.
  6. Фітогормони. Діють як регулятори гормонального фону (наприклад, підтримують баланс естрогену і прогестерону в організмі жінок), беруть участь у відновних процесах репродуктивної системи, сприяють регенерації тканин. Крім перерахованого мають позитивний вплив на нервову і серцево-судинну системи.
  7. Феноли. Мають протигрибковими і антибактеріальними властивостями.

Це далеко не всі компоненти лікарської щітки, які надають їй особливої ​​ваги в світі фітотерапії. Однак і цього списку цілком достатньо, щоб перейнятися до неї повагою, і при цьому не заплутатися в витіюватості медичної термінології.

як використовувати червону щітку

Основні показання та протипоказання до застосування червоної щітки

Лікарська щітка знайшла широке застосування завдяки своїм особливим властивостям. В основному цілюща трава показана при:

  • гінекологічної патології (порушення менструального циклу, мастопатія, полікістоз, фіброміома матки, ендометріоз, клімактеричний синдром, маткова кровотеча);
  • репродуктивних порушеннях, зокрема при безплідді (як при жіночому, так і при чоловічому);
  • андрогенних порушеннях (аденома простати, зниження потенції, олігоспермія, простатит);
  • захворюваннях сечостатевої сфери (цистит, пієлонефрит);
  • ендокринопатіях (гіпотиреоз, тиреоїдит, патологія наднирників, цукровий діабет);
  • неврологічних порушеннях (невроз, епілепсія, депресія, струс головного мозку);
  • серцево-судинної патології (атеросклероз, анемії, підвищеної проникності судин);
  • онкологічних захворюваннях (лейкози, пухлини різного походження).

Увага! Ні в якому разі не займайтеся самодіагностикою і самолікуванням! Зверніться до фахівця, перш ніж починати прийом фітопрепарату. В іншому випадку наслідки можуть бути непередбачуваними і драматичними.

Щітка застосовується також у період відновлення після затяжних захворювань і операцій, завдяки своїй здатності стимулювати імунітет і регенерує властивостями. Важливо пам’ятати про наявність протипоказань до застосування лікарських трав. До них відносяться: вагітність і період лактації, гіпертонія, серцева недостатність, важка депресія, лихоманка, дитячий вік до 18 років.

Як і в будь-якій справі, потрібно розумно підходити до лікування фітопрепаратами, і бути поінформованим про стан свого організму. Тоді, при правильному прийомі і вірною дозуванні, ви тільки допоможете своєму здоров’ю, а не нашкодите.

Лікарська червона щітка: відео