Серед плодових дерев, що висаджуються в наших садах, яблуні поширені найбільше. Але вони бувають і декоративними. До таких різновидів відноситься яблуня Недзвецкого. Вже по її опису можна зрозуміти, наскільки красиво вона виглядатиме на заміській ділянці. Особливо ж привабливо дерево виглядає в період цвітіння. І в цьому легко переконатися, лише поглянувши на фото квітучої рослини.
Опис яблуні Недзвецкого
Ця декоративна яблуня родом з Азії. Вона була знайдена Владиславом Юхимовичем Недзвецький, коли він подорожував по Китаю. Він зібрав з неї зразки для відтворення, передавши їх потім біологу доктору Діку. А він вже виростив саджанець, склав опис сорту і назвав його на честь Недзвецкого. Сьогодні багато власників заміської нерухомості використовують цю яблуню в якості прикраси своєї ділянки. Таку популярність вона придбала через своїх надзвичайно високих декоративних якостей.
Яблуня Недзвецкого може виростати як у вигляді дерева, так і куща. Це залежить від початкового формування садівником крони рослини. Дуже декоративна в будь-якому вигляді з ранньої весни до пізньої осені і навіть у зимовий період, але особливо гарна під час цвітіння. Термін її життя становить близько 60 років. Залежно від регіону вирощування може досягати у висоту до 8 м.
Декоративна яблуня – справжня окраса саду
Яблуня має сильну і досить потужним стовбуром, кора гладка, за забарвленням сіро-коричнева. Гілки розлогі. Крона формується куляста. Гілки гнучкі і гладкі, без шипів і колючок. Молоді гілочки до здерев’яніння темно-рожевого або червоного кольору. Розпускаються навесні листя спочатку пурпурові. Потім з часом стають темно-зеленими за кольором з пурпуровим ореолом. Листя злегка опушені.
Залежно від місця зростання і кліматичних умов яблуня зацвітає в перших числах травня або в середині місяця. Квітки великі, запашні, з досить сильним ароматом. Бутони темно-червоного забарвлення, при розпусканні стають яскраво-рожевими. У фазі масового цвітіння деревце дуже красиво. Плоди дрібні, округлої форми, близько 2 см за розміром. Яблучка за смаком кислуваті, з пурпурової шкіркою і насичено-рожевого м’якоттю.
Характеристики
Ця яблунька вирощується в різних регіонах. Деревце прекрасно росте в теплих кліматичних зонах, але непогано себе почуває і в областях з досить суворими зимами. Серед характеристик цього сорту особливо можна виділити кілька наступних:
- високу морозостійкість;
- хорошу переносимість літньої спеки;
- невимогливість до складу грунту;
- стійкість до багатьох захворювань;
- невибагливість у догляді.
Увага! Яблуня Недзвецкого погано переносить застій води. Тому дерево не слід висаджувати поблизу водойм, на заболочених ділянках, у місцях, де ґрунтові води розташовані поруч з поверхнею землі.
Посадка і догляд
При виборі місця під посадку яблуні варто віддати перевагу відкритим і добре освітлених сонцем ділянках. Висаджувати деревце краще восени до настання холодів. Грунти краще легкі і родючі. Посадкову яму глибиною близько 1 м і діаметром 0,8-0,9 м готують завчасно. У неї вносять перегній, листову землю, пісок, суперфосфат (близько 300 г), змішуючи їх з викопаним грунтом. Кореневу шийку заглиблюють в грунт при посадці не можна. Вона повинна знаходитися не менше 7 см вище рівня землі. При висаджуванні декількох декоративних яблунь відстань між ними повинна становити не менше 6 м.
Порада. Рекомендується висаджувати дворічні яблуні, так як вони краще приживаються. Якщо саджанець старше за віком, він буде частіше хворіти і значно гірше адаптуватися.
Догляд за декоративними яблунями такий же, як і за плодовими деревами. Він складається з таких традиційних дій, як:
- достатній полив;
- регулярне видалення бур’янів з пристовбурного кола;
- внесення підгодівлі і добрив;
- обрізка ранньою весною засохлих гілок і тих, що почали рости всередину крони;
- проведення при необхідності відповідних обробок для захисту дерева від шкідників і хвороб.
Цвітіння декоративної яблуні
У формуванні крони ця яблуня не потребує. Розлогі гілки і так утворюють красиву кулясту форму. Але обрізку крони можна виробляти, якщо того вимагає декоративна задумка саду.
Порада. Декоративна яблуня добре переносить морози, але її коріння розташовуються поверхнево, тому на зиму пристовбурні кола краще замульчувати.
Ця яблуня – дуже красиве деревце, здатне прикрасити собою будь-який заміський ділянку. Привабливо виглядає і окремо, і в складі декоративної композиції. Найчастіше використовується для пристрою живоплоту. Пурпурний колір забарвлення чудово поєднується із зеленою і жовтим листям інших декоративних кущів.
Цвітіння декоративної яблуні: відео
Декоративна яблуня: фото