Догляд за Хамедорея в домашніх умовах

Хамедорея – представник сімейства пальмових (арекової), завдяки зовнішній схожості стебла з бамбуком її часто називають бамбуковій пальмою. У хамедореи невеликі розміри, більше 1,5 м в домашніх умовах вона не виростає. Завдяки цьому пальма чудово вписується в зелений ансамбль в квартирі. З нею практично не буває складнощів, якщо хамедорея догляд в домашніх умовах отримує належний, то буде радувати вас довго.

хамедорея

Хамедорея – невибаглива домашнє рослина

Люблять Хамедореї і офісні працівники, часто її поміщають в зимовий сад. Ця пальма виконує наступні функції:

  • поглинає шкідливі речовини завдяки виділеним в повітря фітонцидами;
  • служить чудовим елементом декору інтер’єру, поєднуючись з багатьма рослинами;
  • з листя хамедореи можна робити салат.

Батьківщиною хамедореи є Південна Америка, найчастіше вона росте в горах. Цей рід включає в себе близько 100 видів, серед яких є і чагарники, і дерева. В умовах живої природи пальма виростає до 2 м, в приміщеннях її висота набагато менше.

Найчастіше у хамедореи багато тонких стовбурів, часом кучерявих і розходяться в різні боки, стовбур вінчає розетка. Довжина перистих листя коливається від 40 до 80 см. Жовті або помаранчеві квіти зібрані в суцвіття у вигляді мітелок. У природному середовищі пальма цвіте частіше, ніж в домашніх умовах. Плід цієї пальми – крихітна ягода.

Пальма Хамедорея

Хамедорея Ернеста-Августа

Види хамедореи

У домашніх умовах найчастіше займаються вирощуванням наступних видів хамедореи:

  • одноколірна;
  • Ернеста-Августа;
  • витончена;
  • брідбл;
  • мікс

Хамедорея витончена (елеганс) – найпопулярніший вид в домашньому квітникарстві. У неї невелика кількість стовбурів діаметром до 30 мм, вузькі світло-зелене листя складають до 10 пар. Хамедорея витончена приносить квіти із завидною регулярністю, іноді з’являється маленький плід, який не призначений для їжі. У хамедореи елеганс не тільки привабливий зовнішній вигляд, щоб доглядати за нею, слід виконувати мінімум вимог. Ця пальма складе вдалу композицію з іншими рослинами, утворюючи зелені зарості. Спосіб розмноження – поділ.

Брідбл славиться квітками насичених кольорів і різкістю аромату. У висоту вона нижче хамедореи елеганс, але може витягнутися при гарному догляді. Несподівані помилки в догляді брідбл легко перенесе, за винятком частої пересадки.

Хамедорея мікс являє собою рослина, що поєднує в собі риси відразу декількох сортів хамедореи. Доглядати за ним нескладно, слідуючи стандартним правилам.

квіти хамедореи

Квіти хамедореи можуть досить сильно пахнути

Як правильно доглядати за домашньою Хамедорея в горщику

Хамедорея, незважаючи на своє тропічне походження, легко приживається в будь-якій квартирі. Важливо здійснювати правильний догляд за пальмою в домашніх умовах, щоб вона довше простояла і після посадки приносила квіти і плоди. Головна цінність цієї рослини – боротьба з шкідливими речовинами, яких в атмосфері міської квартири досить.

Особливості догляду

  • з доглядом за Хамедорея впорається навіть малодосвідчений квітникар;
  • в домашніх умовах у рослини може бути один або кілька стовбурів;
  • хамедорея кімнатна рідко виростає вище 1,5 метрів;
  • вирощування пальми йде повільно, в рік може з’явитися не більше 2 аркушів;
  • хамедорея часто цвіте незалежно від сезону, перші квіти, що нагадують мімозу, можуть з’явитися через три роки;
  • квітки можна видаляти для вільного зростання стебел.

Освітлення, оптимальна температура для вирощування

Хамедорея комфортно себе почуває в напівтемряві, в тіні, горщик можна ставити в коридорі або в холі. Для пальми придатний штучне світло. Найкраще розмістити горщик з квіткою у вікон, що виходять на східну або західну сторони. Влітку Хамедореї потрібно берегти від попадання прямих променів сонця. Іноді горщик можна повертати для симетричного зростання.

Рослина легко адаптується до кімнатної температури в районі 22-28 ° С влітку і 18-22 ° С взимку. Потрібно уникати різкого і тривалого зниження температури. Температура в горщику нижче 15 ° С може викликати негативні наслідки у вигляді гниття квітки. Приміщення з Хамедорея рекомендується провітрювати, але намагатися захищати від протягів. Влітку горщик можна залишати на балконі.

Вологість і полив

Хамедорея в домашніх умовах добре себе відчуває тільки у вологому середовищі: чим вище кімнатна температура, тим більшу потребу в поливі відчуває рослина. Прийнятна вологість – 50%, під час росту квітки потрібно більше води. У спекотні літні дні його можна поливати якнайчастіше: 1 раз в 2-3 дня. Додатково можна бризкати на пальму з пульверизатора, розмістити поруч ємності з водою, раз в 1-2 тижні протирати квітка вологою губкою або влаштовувати йому душ. Взимку полив повинен бути рідким: раз в тиждень.

Визначити необхідність поливу можна, промацавши грунт приблизно на 4 см углиб. Якщо вона суха, то потрібно полив. Перестаратися з поливом не можна, від цього листя набувають жовтого відтінку, стають сухими, грунт починає гнити.

Поливати Хамедореї необхідно теплою водою, попередньо відстояною, влітку можна використовувати дощову воду.

Вибір грунту для пальми хамедорея

Можна придбати спеціальний пальмовий грунт, куди додати деревне вугілля або зробити суміш з перегною, торфу, дерну і перліту приблизно в однакових пропорціях. Після цього днище горщика слід обладнати дренажним шаром з керамзитом. Грунт повинен бути пухким, щоб створювати вільну вентиляцію.

Грунт для пальм

Готовий грунт можна купити в магазині

Підживлення і добрива

У теплу пору року Хамедореї раз 2 тижні потрібно давати комплексні добрива, це може бути рідкий концентрат або гранули. Удобрювати можна не тільки коріння, а й листя, бризкаючи на них спеціальною речовиною. Молодим і слабким рослинам потрібно обмежена кількість добрив, особливо в зимовий період, вкорінені квіти добре переносять підгодівлю і взимку. Пальме корисні добрива з калієм і фосфором. Хамедореї можна почати удобрювати через півроку після посадки.

Обрізка кімнатної пальми хамедорея

Обрізати жовті засохле листя рекомендується в міру їх появи, не чекати, поки вони самі опаде. Для хамедореи такі листи – природне явище, якщо це не хвороба і не шкідники. Якщо лист ледь пожовтів, то можна спробувати його відновити, а після вже обрізати.

До обрізки необхідно протерти секатор спиртом. Стригти треба поблизу стебла, а потім обробити місце зрізу фунгіцидом.

Пересадка кімнатної пальми хамедорея

Хамедореї віком до 3 років потрібно пересаджувати щороку, доросле пальму раз в 2 роки. Про те, що квітка необхідно пересадити, свідчать його коріння, що стикаються з дном горщика. Кращий час для пересадки – весна.

Пересадка хамедореи в домашніх умовах пройде безпроблемно, якщо врахувати ряд моментів. Нова ємність повинна бути вище попередньої і з вузькими боками. Пересаджуючи квітка, потрібно подбати про цілісність земляного кома. Рівень грунту в новій ємності повинен бути дорівнює рівню ґрунту в старому. Як грунту для пересадки можна купити суміш для пальм або змішати торф, перегній, перелом, дерен, подібну суміш слід піддати стерилізації. Не варто забувати про дренаж з дірочками і подальший грамотний догляд за пальмою.

Особливості розмноження пальми хамедорея в домашніх умовах

Виділяють три методи розмноження хамедореи:

  1. Насінням розмножувати досить важко, тому що не завжди вони можуть добре зійти. Після покупки їх потрібно замочити на 5 днів, потім трохи пошкодити оболонку. У такому вигляді насіння слід садити на 1 см в земляну суміш в пластикові судини з дренажем внизу, укрити непроникною плівкою. У приміщенні з паростками потрібно підтримувати температуру не нижче 25 ° С, регулярно поливати. Появи паростків слід очікувати не раніше, ніж через три місяці.
  2. Відділення куща – спосіб розмноження, яким найкраще займатися в ході пересадки пальми, розмір відростка з коренем і листом повинен бути 20 см. Його потрібно помістити в окрему ємність і створити оптимальна вологість.
  3. Відростками, які беруться у дорослого міцного рослини зі сформованими коренями під час пересадки.