Фавероль – опис і особливості породи курей, відгуки птахівників

домашні кури фаверольФавероль – незвичайний різновид курей м’ясо-яєчної породи. Вона дуже незвично виглядає в живу або на фото. Крім того, за описом демонструє непогані показники несучості. Сьогодні фавероль збирає позитивні відгуки і активно вирощується в кліматичних умовах РФ.

Опис породи

Фавероль активно представляють на виставках, а також використовують її столові якості. Ще одна назва – лахсхюн, що по-німецьки означає «лососева курка». Оперення птахів цього різновиду зазвичай біле, з густою домішкою помаранчевих або рожевих тонів. У півнів основна частина покриву – чорна з мідним відливом. На спині – оперення відтінку слонової кістки. Воріт і крила складаються переважно з білого пір’я. Представники обох статей мають широкий пухової комір і пір’я на щоках (у птахів воно більше, ніж у курочок). Причому одні пір’ячко спрямовані горизонтально, інші – вертикально. Дзьоб – короткий і потужний, голова – плескатої форми. Гомілку невелика, взута в пухнастий чобіток.

Увага! Середня маса дорослої птиці – 3-4 кг (самець) або 2,5-3,5 кг (курочка).

Характеристики самки:

  • є борідка і коричневий або кремовий гребінець на голові;
  • форма тіла – огрядна, з великим животом;
  • спина – широка, піднесена спереду;
  • хвіст – короткий.

домашні кури фаверольдорослий півень

Опис півня:

  • загальний забарвлення покриву темніше, ніж у курей, є окремі чорне пір’я;
  • тіло – трапециевидное, підтягнуте;
  • спина – широка і довга;
  • оперення довге, крім хвостовій частині;
  • крила щільно прилягають до тіла, розташовуються високо.

Увага! Відмітна особливість – птиці ходять на 5 пальцях, при цьому п’ятий значно довші заднього. Кіготь росте вгору.

Характер у ФАВЕРОЛЬ поступливий, допитливий. Птах часом навіть флегматичний, схильна до споглядання. Може довго затримуватися на одному місці, спостерігаючи за навколишнім світом. Кури швидко звикають і починають дізнаватися господаря, нормально уживаються з іншою птицею.

Різновиди і продуктивність

Селекція закріпила різновиди лососевої курки не тільки з лососевим, а й з блакитним, білим, світло-бірюзовим, червоно-білим, смугастим, горностаєвим типом забарвлення пір’я. У колумбійській різновиди оперення має сріблясто-білі відтінки. Цікаво, що птах обох статей однакова по окрасу.

Увага! Ознака приналежності птиці до породи фавероль – коричневі цятки на шиї півня.

У Німеччині вивели карликову різновид. Дорослі особини важать близько 1 кг і відрізняються меншою продуктивністю в плані несучості. Зовнішній вигляд у птиці такий же. А ось характер більш енергійний.

домашні кури фаверольПорода може мати відмінності в кольорі оперення

Характеристики несучості великих порід:

  1. Починають нестися відносно пізно, в 6-7-місячному віці.
  2. Відкладати яйця несучка може не тільки в гнізді.
  3. Маса одного яйця – близько 55 м
  4. Колір шкаралупи – рожевий або жовто-коричневий.
  5. Несучість середня: 160-180 штук в перший рік. У другій рік кількість знижується на 30%. Несучка відкладає 2 яйця в 3 дня.

Пташенята з’являються на світ в блідо-жовтому пуху. Через деякий час крильця у молодих Кочетков поступово забарвлюються в сірий, а у курочок – в рожевий колір. Крім того, приблизно через 8 тижнів у майбутніх півнів починають рости баки і борідка. З 2-місячного віку курчата інтенсивно набирають масу, а на забій молоді пташки готові вже в 4,5 міс. М’ясо оцінять гурмани: курятина соковита, ароматна, з дрібними волокнами. За смаком вона нагадує філе фазана.

Особливості догляду. Відгуки птахівників

Кури фавероль люблять поїсти, тому схильні набирати зайву вагу. Щоб попередити ожиріння, господарям потрібно організувати гарне місце для активних прогулянок – це головна рекомендація за змістом. Вільний вигул істотно підвищує імунітет птиці. Птах майже не злітає і городні грядки не буде топтати, тому високої огорожі не потрібно.

Курник також потрібно просторий, інакше кури затопчуть корм і будуть наносити один одному травми з необережності. Слідкуйте за вологістю в приміщенні – занадто високу фавероль не любить. Годівниці для цієї породи підвішують над підлогою, тому що птахи схильні розкидати їжу. В одному приміщенні повинно жити не більше 15 особин.

Увага! Фавероль обов’язково потрібно селити окремо від інших порід. Це буде запорукою збереження її спокою і продуктивності.

Близькоспоріднені схрещування призведе до виродження і дефектів у молодого поголів’я. Тому в курнику слід поселити хоча б 5 курей і одного півня різних родинних ліній. Щоб несучки почали відкладати яйця, світловий день повинен бути не менше 13 ч. Взимку несучість знижується незначно.

домашні кури фаверолькурчата фавероль

Завдяки гарному пір’яні шару, який на дотик м’який і пухкий, кури надійно захищені від холодів. Годують пташок збалансованим поєднанням комбікорми, зерна і сухих сумішей. Норма – близько 155 г на курку. Влітку раціон на третину слід розбавити зеленої масою. Вологі мішанки небажані, тому що шкодять зовнішньому вигляду пір’яний шубки.

Птахівники відзначають відмінні смакові якості курей фавероль. М’ясо не стає жорсткіше з віком, а шкурка – тонка і ніжна. Також людям подобається скоростиглість породи. З негативних якостей відзначають невеликий розмір яєць у молодих несучок. В цілому, фермери позитивно відгукуються про досвід розведення ФАВЕРОЛЬ як про просте і цікавому процесі.

Домашні кури популярної породи ФАВЕРОЛЬ: відео