Скромна рослина фіалка має багато різних назв, але саме під таким її знає більшість квітникарів і просто любителів кімнатних рослин. І це не дивно, адже зовнішній вигляд у фіалки розкішний, догляд за нею нескладний, а кількість різних сортів і різновидів цієї рослини неймовірно велике (більше 1000). Пропонуємо вашій увазі підбірку популярних сортів фіалки з назвами і коротким описом кожного з них (фотоприклади додаються).
Основні сорти кімнатних фіалок
Домашні фіалки – одне з найбільш популярних рослин, вирощуваних в кімнатних умовах. Фіалка – трав’яниста рослина, що живе не один рік. Стебла у неї досить великі і бувають або короткими (утворюють одну розетку), або довгими (утворюють кілька розеток). Залежно від величини пелюсток і їх розташування розрізняють кілька сенполій: братки, оса, зірка, дзвіночок, чаша. Розглянемо всі види.
Фіалки «братки»
Будь сорт фіалок з такою формою квітки має 5-пелюстковий віночок, причому 2 верхні пелюстки за розміром поступаються трьом нижнім. Розглянемо кількох «представників» цього виду:
- Lyon’s Pirates Treasure. Ці фіалки відрізняються масивними квітками яскраво-рожевого кольору, мають ніжну махрову окантовку. На кордоні окантовки і основного кольору пелюстки покриті безліччю рожевих точок. Листя з’єднані в розетки, структура пухирчаста.
Сорт Lyon’s Pirates Treasure
- Melodie Kimi. Зовнішній вигляд цих фіалок дуже незвичайний: квітки представлені в біло-синьому кольорі. Два верхні пелюстки – сині, а три нижніх, відповідно, білі. Листя хвилясті, «стьобані», зібрані в одну розетку.
- Spanish Dancer. Квітки цієї фіалки бувають або напівмахрових, або простими. Забарвлення пелюсток насиченого бузкового кольору, а по поверхні хаотично розкидані ніжно-рожеві «горошинки». По краю квіток розташована біла облямівка. Листя з верхньої сторони мають зелений колір, а на звороті – пурпурний тон.
Сорт Spanish Dancer
Фіалки «зірки»
Квітки цих фіалок мають абсолютно однакові пелюстки, рівномірно розташовані навколо центру:
- Розмарі. Фіалки, що відносяться до цього сорту, можуть стати гідною прикрасою будь-квіткової колекції. Ця рослина має стандартні для виду розміри. Квітки відрізняються незвичайною зірчастої формою і гофрованими пелюстками ніжно-рожевого кольору з невеликими недбалого вигляду синіми «мазками».
Сорт Live wire
- Live wire. Надзвичайно ефектне рослина з розкішними квітками коралово-рожевого кольору, за формою нагадують зірку (звичайну або напівмахрові), покриту синіми «бризками».
Увага! Іноді зустрічаються гібриди, які виходять шляхом мутації з фіалок цього сорту. Розмір листя і їх форма аналогічна сорту Live vire, а ось пелюстки квіток пофарбовані (однотонно) в яскраво-рожевий або яскраво-синій кольори.
- магія любові. Ця фіалка має надзвичайно великі квіти (частіше махрові) темного винного кольору. На пелюстках присутній білий кант. Розетка з листя ніжно-зелена, рівна.
- ЛЕ-Мачо. Рослина представлено середніми розмірами і цвіте досить великими квітками яскравого фіолетового кольору, зібраними у вигляді зірки. Хвилясті краї пелюсток пофарбовані в білий колір, найчастіше напівмахрові. Листя овальної форми, пофарбовані в зелений колір середньої насиченості.
Сорт ЛЕ-Мачо
Фіалки «дзвіночки»
Особливість фіалок даного типу полягає в пелюстках – біля кореня вони зростаються разом, через що повністю так і не розкриваються. В результаті виходять квітки, що зовні нагадують дзвіночок. Розглянемо кілька оригінальних сортів цього типу:
- ЕК-Адмірал. Ці фіалки відрізняються великими махровими квітками, синіми як волошки. Край різкий, хвилястий. Листя у рослини широкі, короткі, насичено-зеленого кольору.
- Морський вовк. Ця фіалка виділяється на тлі інших в буквальному сенсі слова: її квітки ніжно-блакитного кольору виростають просто величезними (до 8 см в діаметрі). Віночки у квіток напівмахрові, а самі пелюстки хвилясті з ледь помітним сітчастим малюнком, що проступає на стадії повного розквіту квіток.
Сорт Морський вовк
- Rob’s Dandy Lion. Досить незвичайний зовні сорт фіалок. Суцвіття-дзвіночки виростають великими, мають ніжно-кремового відтінку. За формою квітки дуже схожі на проліски. Розетка листя пишна, темно-зелена. На краях деяких листочків присутній біла облямівка.
Порада. Якщо у вас вдома вже є кілька видів фіалок, і ви хотіли б додати в свою колекцію ще один, то краще вибирати такий сорт, який вимагає такого ж догляду, як і наявні у вас. Таким чином, ви зможете уникнути додаткових клопотів.
Фіалки «чаші»
Квітки у фіалок такого типу не зростаються разом біля основи, тим не менш, вони ніколи не розкриваються до кінця і тримають форму до закінчення періоду цвітіння.
- Фіалка Boo Man. Квітки цієї фіалки бувають махровими або напівмахрових. Їх форма чашоподібна. Відрізняються фіалки забарвленням своїх квіток: вона небесно-блакитна, верхні пелюстки майже білі, невеликого діаметра – до 3 см. Листя у рослини овальної форми, глибокого зеленого кольору.
Сорт Boo Man
- Сенполія Династія Мін. Ці фіалки відрізняються незвичайним зовнішнім виглядом: мають чашеобразную форму, краї злегка гофровані. Пелюстки білі, а ось краю пофарбовані в блідо-рожевий колір. Листя ряболисті, яскраво-зелені, хвилясті по краю.
Фіалки «оси»
Відмінною особливістю фіалок-ос є розташування пелюсток: два з них згортаються в трубочку, а решта (найдовші) звисають донизу. Розглянемо такі сорти:
- Lunar Lily White. Суцвіття цих фіалок представлено 3-6 (іноді 8) білими квітками розміром до 4 см. Вони бувають махровими або напівмахрових. Листя у рослини світло-зеленого кольору.
- сенполія Spootnik. Майже крихітна фіалка в порівнянні з більшістю представлених раніше – величина розетки становить близько 15 см. Квітки у рослини невеликі, яскраво-фіолетового кольору.
Сорт Сенполия Spootnik
- Сенполія ПЛ-Земфіра. Квітки у фіалки трубчасті, середнього розміру, гофровані по краю. Листя, об’єднані в розетку, досить ряболисті по центру.
Ось і підійшла до кінця наша стаття. Ми познайомили вас з найбільш популярними сортами кімнатних фіалок, відрізняються незвичайним зовнішнім виглядом і розкішним цвітінням. Вони точно не залишать вас байдужими.
Секрети вирощування фіалок: відео
Фіалки: фото