Гузмания мікс: особливості догляду в домашніх умовах

гузмания мікс догляд в домашніх умовахГузмания – досить незвичайне рослина, яке, незважаючи на особливості життя (розвиток кореневої системи Гузмания відбувається за рахунок її зміцнення на корі дерев), може вирощувати в домашніх умовах і квітникар-початківець. Головне, дотримуватися простих правил по догляду за гузмания мікс. Далі про це, а також про особливості пересадки і розмноження рослини (додаються фото і інструкція).

Гузмания мікс: опис рослини, характеристика сортів

Гузмания – епіфітний вічнозелений багаторічник, який в деяких випадках може вести себе як однорічна рослина, тобто цвіте лише один сезон. Хоча рослина родом з тропічних лісів Південної Америки, воно відмінно прижилося в домашніх умовах.

У кімнатних умовах листя рослини можуть досягати 0,5-0,7 м. Відрізняються гладкою структурою, досить широкі, мають пряму форму. Збираючись разом, листя рослини утворюють бромелієвими розетку, що завершується розкішними квітками.

Доросла рослина здатне досягти у висоту близько 0,7-0,75 м, діаметр крони майже такий же, що і висота культури. У домашніх умовах, на жаль, гузмания не здатна досягти подібного розміру: її висота не перевищує 0,35-0,4 м.

Увага! Цвісти гузмания починає лише до 4-му році свого життя. Через півроку після початку цвітіння рослина починає вмирати, але при цьому виростають молоді невеликі паростки.

Цвітіння рослини починається з приходом весни і закінчується до середини осені. При цьому самі квіточки виглядають досить скромно, а ось пріцветія відрізняються неймовірно екзотичним яскравим зовнішнім виглядом: розетка має жовто-оранжевий колір і досягає в довжину близько 5 см.

У природних умовах росте близько 130 сортів і різновидів Гузмания, але в кімнатних умовах відмінно приживаються лише кілька з них:

  • Мозаїчна. У довжину листя можуть досягати 0,5 м. Забарвлення листя дуже незвичайний: на них яскраво красуються темно-зелені або коричневі поперечні смуги. Цвітіння починається в кінці зими (зазвичай з приходом лютого). Суцвіття дуже великі і яскраві, кількість квіток в одному може досягати 20-25 штук.

гузмания мікс догляд в домашніх умовахмозаїчна

  • Язичкова. Цей різновид представлена ​​великою кількістю сортів, серед яких особливо можна виділити Гузмания мінор. Це – компактна рослина (в порівнянні з іншими різновидами вважається карликовим), в період цвітіння вкрите великою кількістю меленьких невеликих квіточок білого кольору. Цвітіння починається з приходом зими / весни.

гузмания мікс догляд в домашніх умовахЯзичкова гузмания, сорт Мінор

  • Криваво-червона. Листя рослини відрізняються декоративним видом: утворюють якусь подобу келиха. Суцвіття щитовидної форми, складаються зазвичай з 10-12 невеликих вогненно-червоних квіток.

гузмания мікс догляд в домашніх умовахКриваво-червона

  • Доннателла-Смитта. Листя досить незвичайні, з лускатої структурою, утворюють подобу пухкої розетки.

гузмания мікс догляд в домашніх умовахДоннателла-Смитта

  • Одноколосая. Різновид відрізняється листям жовто-зеленого відтінку. Суцвіття колосоподібне, з великою кількістю білих квіток. Квітки пірамідальної форми. Цвітіння триває протягом двох місяців весни, починаючи з квітня.

гузмания мікс догляд в домашніх умовахОдноколосая

Тонкощі догляду за рослиною

Незважаючи на що сформувався міф про те, що гузмания – рослина дуже норовлива і складне в вирощуванні, на практиці виявилося, що цей представник тропіків цілком здатний прижитися в домашніх умовах. Головне, дотримуватися простих правил:

  1. Поливи. Повинна дотримуватися сувора схема поливів. По-перше, відстояна тепла вода заливається в розетки, її залишки через короткий проміжок часу зливаються. По-друге, полив можна здійснювати лише в посушливий жаркий період. По-третє, поливи повинні здійснюватися не рідше 3-4 разів на тиждень з періодичністю 1 раз на 2 дні.
  2. Рівень вологості і температури. Оскільки гузмания родом з тропіків, вона, звичайно ж, дуже любить вологу і високу температуру. Оптимальний варіант для рослини – приміщення з температурою повітря близько + 25 + 30 градусів. Щоб підтримувати необхідний рівень вологості, Гузмания краще переставляти в лоджію або на балкон взимку, а влітку – на кухню або у ванну (якщо там є віконце). Підняти рівень вологості допоможе зволожувач повітря, обприскування листя рослини з пульверизатора. гузмания мікс догляд в домашніх умовахДля Гузмания шкідливі прямі сонячні промені
  3. Освітлення. Ідеальний варіант для розташування Гузмания – місце в напівтемній східній кімнаті. Взимку бажано переставляти рослину на південну сторону, щоб воно могло в максимальному ступені отримувати сонячне тепло і світло. Ні в якому разі не виставляйте рослину на підвіконня, оскільки яскраві прямі промені спровокують опіки на листках.
  4. Підживлення. Гузмания особливо потребує підгодівлі влітку і навесні, коли вона витрачає свої сили на цвітіння. Підібрати оптимальний варіант добрив для Гузмания вручну досить складно, тому краще використовувати готовий комплекс мінеральних і органічних добрив для бромелієвих рослин. Вносити їх в грунт краще не частіше 1-2 рази на місяць.

Порада. Після поливу вода не повинна застоюватися в грунті. Краще, якщо вона буде пересушена, ніж залита водою, інакше можна довести рослина до загибелі.

Пересадка рослини

Оскільки гузмания розвивається досить повільно, вона не потребує частих пересадках: їй буде комфортно в одному і тому ж горщику неколько років. Пересадка найчастіше здійснюється лише в двох випадках: коли рослина було придбано в транспортировочной ємності або при його розмноженні.

У першому випадку дії будуть дуже прості. Спочатку необхідно підготувати грунт в горщику, де буде «жити» гузмания: вона повинна складатися з торфу, дернової землі, піску (великої фракції) і сфагнуму (або можна скористатися готовою грунтовою сумішшю). На дно ємності викладіть невеликий дренажний шар.

гузмания мікс догляд в домашніх умовахРозмножують Гузмания діленням куща

Обережно дістаньте рослину з ємності і поставте в горщик з підготовленим дренажним шаром. Після засипте готової грунтом і злегка її ущільните. Обов’язково полийте і грунт, і сама рослина.

Розмноження рослини

Процес розмноження Гузмания здійснюється переважно поділом. Доросла рослина в період цвітіння поступово формує невеликі відростки, які перетворюються з часом в повноцінні молоді рослини.

До того моменту, коли молоді паростки досягнуть розміру, достатнього для відділення від материнського куща (близько 15 см в довжину), той вже почне вмирати. Після того, як молодий відросток повністю сформується, можна відокремити його від материнського і здійснити пересадку в окрему ємністю за тим же принципом, який описаний трохи вище.

Ось і всі тонкощі, які вам слід знати для успішного вирощування Гузмания в домашніх умовах. Успіхів!

Як доглядати за гузмания: відео