Характеристика абрикоса Шалах

Абрикос Шалах є одним з унікальних сортів з відмінним смаком. Інша його назва – ананасовий абрикос. Він користується широкою популярністю: його вирощують не тільки в нашій країні. Фрукт витривалий, пристосовується до різних кліматичних умов.

абрикос Шалах

Абрикос Шалах інакше називається «ананасовий»

Деякі садівники називають цей сорт по-іншому – єреванський абрикос. Друга назва пов’язане з місцем його появи: саме в Вірменії місцевими селекціонерами були виведені ці білі соковиті солодкі абрикоси. Їх можна вживати в свіжому вигляді, і в консервованому, і в салатах, додавати в випічку і десерти.

Опис

Абрикос ананасовий – солодкий і корисний фрукт. У ньому міститися багато корисних мікроелементів. Садівники вважають цей сорт універсальним, т. К. Плоди цих дерев дозрівають або рано, або в середній період плодоношення. Виростає абрикос ананасовий до 5 або 6 м в висоту.

Цвітіння

Перші плоди з’являються вже на четвертому році життя, але період цвітіння у них різний. Час цвітіння безпосередньо залежить від клімату, в якому росте абрикос. Чим тепліше і більш поміркований клімат, тим раніше можна спостерігати появи суцвіть на гілках, і навпаки. У теплих зонах рослина починає цвісти наприкінці червня, а в холодних краях – в першій або другій половині липня.

Квіти у вірменського абрикоса відносно великі, досягають 3 см. Пелюстки білого кольору, витягнуті і округлі по краях. Їх верхнє покриття – матова оксамитова шкірка ніжно-рожевого кольору з жовтим відтінком.

Інтенсивність росту

Абрикос ананасовий зростає швидко. У дорослої рослини дуже густа і широка крона. Урожайність продуктивного плодового насадження середня – становить 110-200 кг. Якщо рослина перебуває в сприятливих кліматичних умовах, зростає в доброму грунті, дотримується агротехніка, то врожайність може досягти 350 кг.

Характеристика плодів

Плоди вірменських абрикосів Шалах дуже великі: один фрукт важить близько 90 р За формою вони довгасті: овальні або яйцеподібні. Черевний шов тонкий, але чітко виділений. На шкірці є маленькі горбки. Шкірка може відрізнятися за кольором: від ніжно-рожевого з жовтим відтінком до кремового кольору з малиновим рум’янцем на бічних частинах. Зовні Шалах схожий на абрикос Добелі.

Абрикос ананасовий має матову поверхню, а не глянсову, як у багатьох інших сортів. Шкірка у нього щільна, трохи оксамитова. М’якоть плоду має яскраво виражений смак: дуже солодкий з нотами кислинки. М’якоть середньої щільності, що не борошниста. Кісточка невелика, легко відділяється від стиглого фрукта. Коли плід перезріває, в ньому з’являються грубі волокна. Ще одна важлива характеристика: плоди цих дерев з’являються щороку і в великих кількостях.

абрикос Шалах

Абрикос Шалах дає дуже великі плоди

Основні переваги

При описі сорту Шалах не можна не згадати про достоїнства рослини, завдяки яким він користується все більшою і більшою популярністю:

  1. Стійкість до хвороб і шкідників, властивих плодовим деревам.
  2. Рясний урожай. Тому абрикоси Шалах часто вирощують в промислових масштабах.
  3. Стійкість фруктів до транспортування.
  4. Можливість довгий час зберігати їх в холодильних камерах із збереженням всіх властивостей абрикосів.
  5. Одним з ефективних способів розведення Шалаха є щеплення. У порівнянні з багатьма фруктами цей абрикос не згине при з’єднанні з іншими сортами і видами плодових дерев: слива, алича, персик. Знадобиться кілька років, щоб відросток прижився і почав рости.
  6. Зазвичай починає плодоносити через 3-4 роки після посадки. Більшість сортів абрикосових дерев приносять урожай тільки на 5-6 рік життя.

щеплення абрикоса

Абрикос Шалах можна прищепити на різні види плодових дерев

Особливості посадки

Сорт Шалах за способом посадки схожий на абрикос Добелі. Він самоплодовий, т. Е. Йому не потрібні запилювачі. Дерева можна висаджувати в кінці квітня або середині вересня. Для кращого проростання саджанців рекомендується використовувати суглинний грунт, в якому рівень кислотності буде нейтральним. Використання глинистої або тяжелосуглинистой грунту загрожує проблемним плодоносінням або навіть загибеллю рослини.

Кращим місцем для посадки цієї культури будуть вкриті ділянки без протягів. Простір має добре висвітлюватися.

Посадка з кісточки

Кісточку беруть з великих, стиглих і здорових фруктів. Перед посадкою її поміщають в теплу воду на добу для того, щоб ядро ​​набрякло і змогло швидше прорости. Після цього кісточку можна садити в добрий грунт, насичену мікроелементами. Слід вибирати захищений від вітрів ділянку. Глибина ямки 5-6 см. Якщо вирити яму побільше, то насіння буде довго проростати, т. Е. Зовнішні води будуть повільно до неї доходити. Відстань між лунками має бути до 15 см, щоб в процесі розвитку кісточки не заважали один одному.

кісточка абрикоса

Для посадки слід брати кісточку з стиглого абрикоса

Після посадки яму закривають сухою травою, щоб саджанець не замерз при зниженні температури повітря. Зазвичай абрикос починає проростати навесні. Через два роки, коли паросток буде сформований, дерево потрібно пересадити на постійне місце проживання, вибираючи його з урахуванням особливостей сорту.

Посадка саджанця

Цей спосіб посадки більш поширений. Для осінньої посадки яму готують в кінці літа, а для посадки навесні – у вересні або жовтні. Розмір ями 70 на 70 на 70 см. Дно покривають гілками і гравієм шаром в 20 см.

Дерева потребують нейтральної грунті, тому грунт повинен містити перегній, суперфосфат, трохи калійної солі, 1 кг деревної золи і 1 кг вапна. Змішавши всі ці компоненти, потрібно насипати їх у яму гіркою, а потім вставити туди саджанець.

Кореневу систему потрібно розрівняти вручну, відокремивши кожен корінець один від одного, а після засипати лунку землею. Грунт слід спресувати і відразу ж полити саджанець не менше 20 л води. Навколо стовбура можна укласти трохи торфу або тирси шаром в 15 см. Він буде зігрівати коріння і одночасно удобрювати їх.