Обприскувач – це важливий інструмент для будь-якого фермера і навіть для господаря невеликої ділянки або саду. Адже, щоб отримати гарний урожай, рослинам необхідний надійний захист від шкідників і якісне зволоження. І з усім цим впорається обприскувач. А найважливіша деталь – це насос до оприскувача. Саме від його функціональних характеристик залежить якість роботи обприскувача. Як же купити насос на обприскувач і не помилитися у виборі.
Види насосів і принцип їхньої дії
На сучасному ринку агротехніки представлено кілька видів насосів для обприскувачів. Усі вони відрізняються за потужністю, розміром, принципом дії. Основні типи насосів такі.
- Мембранно-поршневий насос. Принцип дії такого насоса в тому, що мембрана, пов’язана з поршнем, під час руху останнього пропускає рідину для нагнітання тиску в камері. Такий насос користується великою популярністю через свою ефективність, універсальність і довговічність.
- Відцентровий насос. Оберти лопаток ведучого колеса нагнітають тиск рідини в насосі. Мінімальна кількість рухомих елементів, відсутність поршнів, мембран – це робить такий насос надійним у використанні. Рекомендується для обробки великих ділянок.
- Шестеренний насос. Найчастіше використовується в гідравлічних системах. Нагнітання рідини забезпечується завдяки введенню і виведенню зі зчеплення шестерень робочого комплекту.
Якість насоса для обприскувача передбачає стійкість до різних рідин, простоту у використанні, ремонтопридатність у разі поломки, і, звісно, він має бути зроблений із корозійностійких матеріалів.
Підбір насоса для обприскувача
Ретельно вивчивши властивості й особливості насосів, легше зробити правильний вибір. Однак одним з головних чинників є те, в якому обприскувачі буде використовуватися насос.
Сучасні виробники пропонують безліч типів обприскувачів: ранцеві, на колесах, помпові, садові, без’ємнісні, ємнісні, дизельні, механічні, акумуляторні, електричні, мотообприскувачі, навісні, ручні тощо. Також під час вибору насоса варто обов’язково враховувати мету, для якої його використовуватимуть, і звернути увагу на характеристики роботи самого насоса, такі як:
- потужність пристрою;
- спосіб роботи (гідравліка або пневматика);
- рівень тиску, що нагнітається;
- тривалість роботи;
- розмір патрубків;
- можливість застосовувати пестициди та хімікати.
Сучасні насоси часто мають додаткову функцію, яка дає змогу не тільки розпилювати рідини, а й змішувати хімікати та воду, для подальшого застосування.
Де купити насос для обприскувача
Магазин, де варто купити насос для обприскувача теж потрібно вибрати правильно. Небажано купувати таку продукцію на базарах або з рук. Так ви легко можете придбати неякісний товар, який швидко зламається, і доведеться витрачатися на ремонт або купувати новий насос.
Важливо вибирати спеціалізовані магазини, де представлена оригінальна продукція від перевірених виробників. Це можуть бути як вітчизняні, так і зарубіжні бренди, які давно зарекомендували себе на ринку агропродукції. У таких інтернет-магазинах за необхідності ви можете проконсультуватися і дізнатися рекомендації фахівців, а також почитати відгуки попередніх клієнтів.