Хвороби вишні сорту Войлочная

Велика кількість захворювань з’являється незалежно від виду і віку вишні. Збиток фруктовим деревам приносять грибкові хвороби, які псують зовнішній вигляд і урожай і можуть повністю знищити рослину. При вирощуванні вишні необхідно знати правила догляду, причини і симптоми захворювань, які можуть з’явитися в будь-який час року. Своєчасне виявлення уражень і профілактичні дії допоможуть врятувати урожай і уберегти рослину від загибелі. Лікування хвороб вишні Войлочная – важливий аспект у вирощуванні красивого і здорового дерева.

вишня Войлочная

Для успішного вирощування повстяної вишні важливо вміти боротися з її хворобами

Опис вишні сорту Войлочная

Вишня Войлочная з’явилася на території Китаю, Кореї та Монголії, де росте в дикому вигляді. На Далекому Сході ягоди цього сорту користуються попитом і ростуть практично в кожному саду. Часто рослина вишні використовують у вигляді живих огорож і бордюрів через густий і розлогою крони.

Плоди містять велику кількість вуглеводів, органічних кислот і вітамінів класу В і РР. Вітаміну С міститься в повстяної ягоді в 2 рази більше, ніж у вишні іншого сорту, а коефіцієнт заліза перевищує навіть зміст мікроелемента в яблуках.

Недолік вишні – низька тривалість життя, всього 10 років. При правильній обрізку можна продовжити термін життя дерева до 20 років.

Причини появи захворювань

Тривалість життя і здоровий зовнішній вигляд залежить від таких правил догляду:

  • обрізка;
  • внесення добрив;
  • регулярні поливи в потрібному обсязі.

На дерево впливає ряд факторів, що знижує захисні властивості рослини і збільшує ризик появи хвороб:

  • клімат регіону;
  • різкі перепади температури;
  • часте пошкодження кори і гілок дерева;
  • зараження хворобами від поруч стоять дерев;
  • напад комах, що переносять грибкові хвороби.

Без профілактичних заходів і спеціального лікування в цьому випадку не обійтися, тому що вишня не має можливості самостійно вилікуватися.

Інфекції та шкідники сорти Войлочная

Якщо вчасно не провести профілактику, на дерево може напасти безліч хвороб і паразитів, які завдадуть шкоди врожаю і зовнішнім виглядом рослини. Кожен садівник повинен знати симптоми і умови лікування, якщо на вишню повстяну нападуть хвороби і шкідники.

Хвороби

коккомікоз

Поширена серед фруктових дерев грибкове захворювання. Хвороба вражає листя, гілки та ягоди рослини. Основні симптоми проявляються в літній період: на листках з’являються плями коричневого і червоного кольору, які швидко розростаються і змінюють колір на темний. На листі утворюються осередки, і влітку листя опадає.

Збудник грибка живе в опалому листі. Захворювання розвивається в сильну спеку: суперечки починають прокидатися і вітром розноситися по всьому дереву. Спори можуть осісти не тільки на вишні, а й на інших здорових рослинах.

Т. к. Грибок може спокійно зимувати в листі, перед настанням зими опале листя спалюють. Уражені гілки видаляють і спалюють, а землю біля дерева перекопують. Лікування полягає в застосуванні спеціальних препаратів:

  • Обприскують перший раз дерево навесні, до розпускання бруньок. Використовують засіб бордоською рідини 1% (40 г на 10 л води).
  • Наступне обприскування виконують після того, як суцвіття опаде. Для обробки застосовують хлорокись міді 0,4% (40 г на 10 л води).
  • Останній раз обробляють дерево після того, як воно перестане плодоносити. Застосовують повторно хлорокись міді.

коккомікоз

Коккомікоз проявляється плямами червоного і коричневого кольору

моніліоз

Цю хворобу також називають моніліозний опік. Захворювання поширює вітер, переносячи грибок з хворого дерево на здорове. Цей вид інфекції здатний зберігати суперечки хвороби навіть при сильних морозах. Моніліоз вишні Войлочная вражає квітки, листя, гілки та кору. Рослина може загинути через поруч стоять хворих кущів.

Симптоми захворювання:

  • бутони починають в’янути;
  • дерево має вид обгорілого;
  • кора покривається сірим нальотом;
  • пагони заповнюються тріщинами;
  • ягоди висихають і опадають.

Просто обприскати дерево недостатньо, тому що грибок не гине при низьких температурах і зберігається до настання цвітіння. Боротьба з недугою полягає у видаленні хворих ділянок рослини: гілки зрізають з додатковим захопленням в 10 см, плоди і пагони спалюються. З настанням весни дерево і землю навколо обприскують 3% рідиною залізного купоросу, розбавляючи 300 г в 10 л води. Садівник повинен уважно поставитися до збору врожаю: гілки повинні залишитися цілими, неушкодженими. Тільки так можна запобігти появі Моніліоз.

парша

Грибок, який не сильно шкодить дереву, але здатний знищити весь урожай. Інфекція з’являється, якщо зовсім не проводити профілактичні заходи. Спори парші живуть в опалому листі і здатні переносити зиму.

симптоми:

  • листя покриваються точками жовтого відтінку;
  • через час осередки збільшуються і розповзаються по всій листі;
  • ягоди тріскаються;
  • НЕ достигли плоди так і залишаються зеленими.

Ягоди, уражені паршею, їсти не можна. Для запобігання хвороби у вишні Войлочная виконують такі дії:

  • спалюють листя;
  • ретельно перекопують землю;
  • обрізають пагони і формують крону дерева.

Рослина обробляють хімічними препаратами: хлорікісь міді, в співвідношенні 80 г на 10 л води. Коли урожай вже зібраний, дерево обприскують 1% бордоською рідиною -30 г на відро води.

антракноз

Грибок, що вражає ягоди. Багато садівники виявляють хворобу лише під час збирання врожаю, коли вже половина плодів заражена. Слід уважно оглядати рослина протягом усього вегетаційного періоду.

Захворювання активно в суху погоду. При вологій і вітряній погоді інфекція розлітається на невелику відстань і вражає плоди поруч стояли дерев. Якщо вчасно не виявити антракноз, є можливість втратити більшу частину врожаю. Ознаки ураження:

  • біліють ягоди;
  • через час з’являються опуклості рожевого забарвлення;
  • ягоди чорніють і опадають.

Лікування полягає в обприскуванні препаратом «Фунгіцид полірують». Обробку виконують 3 рази. Першу і другу проводять до і після цвітіння, третю – через 15 днів. Для одного разу беруть 0,15-0,25 мг на 1 кв. м.

антракноз

Антракноз вишні: ознаки і лікування

дірчастий плямистість

Дірчастий плямистість (клястероспоріоз) – важка хвороба, оскільки вражає відразу все структури рослини. Грибок з’являється при температурі +19 +26 ° С і при високій вологості повітря. Головний розповсюджувач – деревина. Там грибок зимує і очікує теплу температуру для пошуку іншого місця проживання. Переносники інфекції – комахи, вітер і дощ.

симптоми:

  • хворіють квітки, листя, ягоди, нирки і гілки;
  • листя покриваються червоними і фіолетовими плямами;
  • після з’являються дірки з облямівкою;
  • хворі ягоди висихають.

Лікування необхідно ретельне. Обрізають і спалюють хворі частини рослини. Після дерево обприскують 3% бордоською рідини, з розрахунку 100 мл на 10 л води. Траву, бур’яни і т.д. навколо вишні виривають, а землю перекопують.

камедетечение

Хвороби вишні Войлочная проявляються у вигляді камедетеченія. Зазвичай камедетечение супроводжує іншому, більш серйозного захворювання. Розвивається хвороба через пошкоджену кори, опіків сонця, сильних заморозків, грибкових хвороб і перевантаження гілок від ягід. симптоми:

  • смола світлого або безбарвного забарвлення на пагонах або стовбурі;
  • з дерева випливає сік і утворюються нові нарости;
  • гілки починають всихати, в результаті дерево повністю гине.

Найкраще проти захворювання допомагають профілактичні заходи і обробка ран 1% розчином мідного купоросу. Щоб приготувати розчин для обприскування, необхідно змішати 100 г рідини з 10 л води. Навесні стовбури вишні мажуть побілкою. Хворі пагони видаляють і спалюють.

Шкідники

листовійка

Шкідників у вигляді гусениць і метеликів називають листовійки. Комахи живуть і харчуються рослинами, які ростуть на ділянці. Навесні вони роблять бутони з листя, а влітку загортаються в них.

Навесні садівники виконують профілактику до того, як почнуть розпускатися бруньки, засобом «Профілактін». Воно допомагає позбутися від шкідників, які зимують на дереві. Після обприскування утворюється плівка, яка закриває доступ повітря паразитам, і вони гинуть. Засіб неможливо змити дощем, воно показує позитивний ефект протягом місяця.

Влітку використовують препарати «Айвенго», «Акорд», «Фатрін». Розчин для застосування необхідно робити відповідно до інструкції.

щитівка

Комаха невеликих розмірів, живе на пагонах вишні, харчується соком фруктових дерев. Шкідники мають темно-коричневе забарвлення і добре помітні на корі. Щитівка вражає всі кісточкові та зерняткові культури. Коли паразит випиває сік з рослини, воно сильно виснажується. При збільшенні популяції щитівка повністю покриває всі гілки. Кора починає відмирати, гілки висихають, а листя жовтіє.

Причини появи комахи:

  • недолік світла;
  • нестача вологи;
  • надлишок азотних добрив.

Боротьба з шкідником полягає в обприскуванні хімічними препаратами. Від дорослої комахи позбавити практично неможливо. Коли горбки садівником будуть виявлені, необхідно в терміновому порядку видаляти комаха вручну. Застосовують металеві щітки або тиснуть руками за допомогою грубих рукавичок. Після очищення обприскують вишню препаратами «Актара» або «актеллика» згідно з інструкцією. Якщо обробку не виконати, личинки розповзуться по гілках і продовжать завдавати шкоди рослині.

Якщо личинки були виявлені навесні, можна обдати рослина окропом. Гаряча вода допоможе запобігти появі личинок, а також грибкових захворювань. Роблять це до того, як рослина почне цвісти.

щитівка

Щитівка випиває соки з дерева

попелиця

Часто вишня Войлочная піддається нападу попелиці. Велика кількість шкідників зеленого і чорного кольору покриває верхівки гілок. Попелиця живиться соком дерева, після чого воно зупиняється в рості. Щоб перемогти комаха, можна скористатися одним з методів обприскування:

  • Сильно ароматні настої з тютюну, часнику, цибулі, листя томата або картоплі. На половину відра продукту використовують піввідра окропу. Наполягають розчин 2 дня, потім проціджують і обприскують рослина.
  • Зольно-мильний розчин: 1 л золи на 5 л окропу. Засіб вистоюють добу, фільтрують. У розчин додають мило і поливають ним гілки.
  • Препарати «Іскра», «Командор», «Актеллік», згідно з інструкцією.

Профілактика

Практично кожен сорт вишні піддається нападам комах і хвороб, і вишня Войлочная не виняток. Профілактичні заходи варто виконувати заздалегідь:

  • вчасно обрізати гнилі і висохлі гілки;
  • рани змащувати садовим варом;
  • білити стовбури дерев.

Щоб уникнути браку вологи і мікроелементів вносять осінні підгодівлі:

  • гній;
  • суперфосфат з водою;
  • хлористий калій з водою.

Застосовують обприскування листя кожен період:

  • навесні – вода і мило;
  • влітку – залізний купорос;
  • бордоською рідиною після закінчення збору врожаю.

Повноцінна профілактика захворювань допоможе виростити здорове рослина і отримати багатий врожай. Своєчасне прибирання ділянки запобігає розвитку грибкових інфекцій.

Висновок

Виростити вишню Войлочная без хвороб важко, тому методи лікування знадобляться кожному садівникові. Важливо вчасно і регулярно виконувати профілактику, щоб запобігти грибкові хвороби і поява шкідників, тому що боротьба з шкідниками та хворобами не завжди допомагає врятувати дерево.