Інструкція з використання кальцієвої селітри. Особливості застосування для різних культур

кальцієва селітра інструкція із застосуванняКальцинована селітра – затребуване і перевірене часом добриво для городу. Її властивості стимулюють розвиток сільгоспкультур і квітів. Кальцієва підгодівля універсальна, тому як придатна для застосування на будь-яких типах грунтів. Розібратися в способах і інструкції використання селітри допоможуть рекомендації фахівців і відео поради.

Опис властивостей кальцієвої селітри

Кальцієва або кальцинована селітра, хлористий кальцій або нітрат кальцію – поширене добриво, яке представляє собою суміш сипучих кристалів або гранул. В обох формах речовина добре розчиняється в воді. Гранульований нітрат кальцію ще й не поглинає вологу з повітря. Це важливо в процесі зберігання.

Увага! Інша перевага гранул над кристалами солі – вони не порошать при внесенні.

Хімічний склад добрива:

  • кальцій – 19%;
  • азот – 13%.

Формула речовини: Ca (NO3) 2. Потрапляючи в грунт і вступаючи в реакцію, воно практично не окисляє його. Цінна властивість дозволяє використовувати кальцієву селітру в грунті різних типів. Однак найкраще вона проявляє себе в дерново-підзолистих грунті.

кальцієва селітра інструкція із застосуванняпідживлення томата

При правильному зберіганні та застосуванні ця мінеральна підгодівля:

  • прискорить ріст і розвиток рослин;
  • посприяє посиленню імунітету у рослин;
  • збільшить врожайність вашої ділянки;
  • не зробить на організм токсичного впливу;
  • нейтралізує кислі грунти;
  • стимулює засвоєння рослинами азоту;
  • нейтралізує в грунті надлишкові залізо і марганець.

Серед негативних якостей добрива – негативний вплив на кореневу систему городніх культур. Варто невчасно внести мінеральну підгодівлю, і корінь не тільки не відчує корисних якостей азотнокислого кальцію, але і почне гнити, оскільки отримає проблеми з вбиранням вологи з ґрунту.

Особливості використання кальцієвої селітри на присадибній ділянці

Ключовий рада досвідчених городників по застосуванню нітрату кальцію: вносити його тільки навесні, одночасно з перекопуванням землі на ділянці. Якщо удобрити город восени, то навесні разом зі снігом змиється азотна частина речовини. Без неї кальцій більше шкідливий для рослин, ніж корисний. Як правило, внесення азотнокислого кальцію практикується на приватних ділянках. Для великих сільськогосподарських угідь добриво не дуже зручно, перш за все через транспортування. Власники городів і дач можуть придбати кальциновану селітру в невеликих герметичних пакетах масою до 2 кг.

Увага! Нітрат кальцію категорично не можна застосовувати разом з речовинами, які містити сірку і фосфор. З іншими добривами кальцинована селітра уживається добре.

Кальцинована селітра на грядці: практична користь для рослин

Речовина надає на рослину такий вплив:

кальцієва селітра інструкція із застосуванняКальцієва селітра може використовуватися для овочевих культур і дерев

  1. Формує життєздатну і повноцінну зелену масу. Кальцій зміцнює стінки клітин і тканину рослини в цілому. Завдяки цьому у культури прискорюються процеси фотосинтезу.
  2. Активізує ферментні процеси в грунті. Сприяє прискоренню проростання бульб і насіння.
  3. Наділяє рослину стійкістю до різких перепадів температури повітря. Дає сили для зимівлі багаторічних культур.
  4. Стимулює розвиток міцного, здорового кореня, стійкого до грибкових та інших хвороб.
  5. Покращує смак і товарний вигляд плодів.

Увага! Аграрії сходяться на думці: кальцинована селітра дуже затребувана городніми культурами та квітами на початкових етапах росту. Добриво дає рослинам сили і тонус.

Інструкція по застосуванню кальцієвої селітри на городі

Дозування і періодичність внесення азотнокислого кальцію залежить від угноєна культури:

  • Краще за інших на таку підгодівлю відгукуються огірки. Обприскати грядку після появи на паростках третього листка. Рецепт суміші: 2 г сухої речовини на 1 л води. Повторну і наступні процедури потрібно проводити раз в 10 днів, поки не сформуються плоди. Обробка допоможе запобігти розвитку кореневих хвороб.
  • Помідори обприскують тим же розчином приблизно через 7 днів після висадки у відкритий грунт. Одна обробка допоможе розсаді сформувати імунітет від деяких хвороб і багатьох шкідників.
  • У випадку з капустою розчином за тим самим рецептом поливають розсаду під корінь. Також можна внести сухі гранули прямо в лунку перед висадкою (1 ч. Л.). Перш ніж помістити рослина в ту ж ямку, добриво слід присипати шаром землі. Кальцієва селітра відчутно прискорює ріст капусти і формування вилка, а також дає культурі сили боротися з хворобами.
  • Інші овочі, які добре сприймають кальцій, слід удобрювати рідкими підгодівлею. Розчин: 20 г сухої речовини на 10 л води. Вносити до початку цвітіння.
  • Садова суниця (полуниця) удобрюються також рідким розчином у співвідношенні 25 г азотнокислого кальцію на 10 л. Обов’язково до початку цвітіння.

кальцієва селітра інструкція із застосуванняпідживлення квітів

  • Плодові дерева і чагарники поливаються розчином кальцієвої селітри до утворення бруньок: 25-30 г на 10 л.

Використання кальцієвої селітри в квітнику

Це добриво вважається ідеальним для квітів. Особливо його люблять лілії. Також квітникарі підгодовують флокси і петунії. Нітрат кальцію:

  • захищає рослини від гнилі, яка може з’явитися при торканні зелених елементів землі;
  • покращує їх зовнішній вигляд;
  • нарощує хорошу зелень;
  • зміцнює стебло.

Стандартний інтервал при підгодівлі квітів – 10 днів. Перша – на початку сезону. Зазвичай удобрюють рідким розчином в пропорції 2 г або 1 ч. Л. сухих гранул на 1 л води. Кальцієва селітра універсальна і чудово підходить для повсякденного використання на присадибній ділянці. Це важливий елемент підживлення рослин поживними речовинами на першому етапі їх розвитку, який буде приносити користь протягом усього вегетаційного періоду.

Використання кальцієвої селітри: відео