Ірис – багаторічна рослина, що вражає своїм різноманіттям видів і відтінків. Ірис зустрічається практично в будь-якому саду, парку і клумбі і все це завдяки своєму витонченому зовнішньому вигляду і соковитим яскравим кольорам. Ну, а якщо мова йде про декорування водойми? І тут теж не обійдеться без ірису. Ірис болотний – «улюбленець» ландшафтних дизайнерів, який займає почесне місце серед декоративних рослин для прикраси водойм. Сьогодні ви дізнаєтеся про всі тонкощі вирощування сорти у відкритому грунті. Далі представлено опис рослини, особливості посадки, догляд, відгуки і т.д. (Додаються фотоматеріали).
Ірис болотний: опис, характеристика рослини
Болотний або як його іноді ще називають, ложноаірний ірис відомий багатьом садівникам як чудове рослина, найчастіше використовується для декорування різних водойм, з огляду на свою любов до вологому грунті і середовищі. Але далеко не всім відомі його дивовижні властивості. Так, ірис болотний здатний якісно очистити будь-яке водоймище від суспензії як органічного, так і неорганічного походження. Кореневища цієї рослини знайшли широке застосування в кулінарії, медицині і навіть парфумерії.
Даний сорт ірису вважається багаторічним і може досягати у висоту 2 м. Болотний ірис іноді плутають з лепехою через листя: вони мають таку ж мечовидної широку форму. Кореневище рослини повзуче, має безліч дрібних корінців мочковатой структури. Існує кілька декоративних різновидів болотного ірису:
- Flore Pleno. Різновид має досить великі махрові квітки.
Сорт Flore Pleno
- Umkirch. Різновид представлена рослиною з квітками ніжно-рожевого кольору.
- Golden Queen. Різновид представлена рослиною з яскраво-жовтими квітками.
Сорт Golden Queen
У природних умовах ірис болотний можна зустріти переважно в річкових заплавах, на берегах різних водойм, сирих луках тощо. Цвітіння рослини починається зазвичай до середини літа (кінець червня – початок липня).
Увага! Незважаючи на те що рослина любить виключно вологий грунт, воно може успішно рости і на сухий. Однак його цвітіння в даному випадку буде дуже малоймовірним.
Болотний ірис широко використовується в ландшафтному дизайні в якості одного з головних декоративних елементів для водойми, також його застосовують при створенні композицій з різних видів квітів на вологих, заболочених ділянках. Болотний ірис відмінно виглядає в тандемі з мілководними рослинами (наприклад, з хостом, папороттю, сибірським ірисом і ін.).
Особливості вирощування у відкритому грунті
Посадка ірису зазвичай здійснюється на початку вегетаційного періоду, ще до початку цвітіння (найчастіше на початку квітня). Розмноження рослини здійснюється двома методами: насінням і вегетативним способом (поділом кореневища).
Місце для посадки рослини має бути вибрано ретельно: ірис любить сонячні добре захищені від вітру ділянки, але при відсутності достатньо сонячного місця, підійде і півтінь.
Порада. При посадці рослини необхідно враховувати одну його особливість: в перший рік життя болотний ірис може злегка зміститися в сторону (на кілька сантиметрів), тому схема посадки повинна бути не рядова, а віялова.
Безпосередньо перед посадкою необхідно внести в грунт калійно-фосфорну суміш і компост (ні в якому разі не використовуйте гній). Не забудьте також в обов’язковому порядку обробити ділянку гербіцидами і фунгіцидом (це допоможе знезаразити грунт).
Ірис болотний
Перед посадкою рослину необхідно опустити в контейнер з підготовленою грунтом, після чого заглибити в землю на ділянці на глибину близько 30-40 см. Потім необхідно відразу ж полити ділянку водою. Наступний полив повинен бути проведений через кілька днів після посадки. Надалі не слід поливати ірис, поки грунт не підсохне.
Що стосується підгодівлі, то рослина не особливо потребує поживних речовинах, але хоча б раз на рік (у весняний період) здійснювати їх, все ж, необхідно. В іншому випадку ірис буде цвісти не так пишно і красиво. Найкраще для підгодівлі болотного ірису підходять комплексні добрива з достатнім вмістом фосфору, калію і азоту.
Через певної специфіки кореневої системи ірису (горизонтальне розташування кореневища) в холодний період року вона може практично повністю оголитися, тому необхідно забезпечувати їй захист в вигляді додаткового торф’яно-грунтового шару. Навесні ж цей шар необхідно акуратно зняти і розподілити навколо куща.
На цьому ми завершуємо розгляд особливостей вирощування ірису болотного. Вдалого вирощування!