Як доглядати за Новогрузинський сортом лимона

Лимон Новогрузинський або Ново-Афонський – самий високоврожайний сорт цитрусових. Він був виведений селекціонером Муррі на Сухумі дослідної станції. Лимони ростять в промислових масштабах на плантаціях в Грузії і Абхазії.

лимон Новогрузинський

Лимон Новогрузинський – дуже врожайний сорт

Цей сорт підходить для вирощування в кімнаті. Плоди в правильних умовах лимон приносить щороку.

Характеристика Новогрузинський лимона

Дерево лимона Новогрузинський в природних умовах виростає до 2 метрів. У кімнаті воно росте менш інтенсивно – до 1,5 метрів у висоту. Крона дерева широка. Листя розташовані густо, вони світло-зеленого відтінку, мають подовжену форму.

Цвіте дерево середніми білими квітками з фіолетовим відтінком. Аромат у квітів яскравий і приємний. Опис плодів Новогрузинський сорти лимона:

  1. Мають овальну, злегка видовжену форму.
  2. Цедра до 5 мм завтовшки, гладка, блискуча і ароматна.
  3. Середня вага одного плода 120 м
  4. М’якоть багата соком, має яскраво виражений аромат.
  5. Кислий смак.

До складу м’якоті і соку лимонів входять фруктоза, лимонна кислота і велику кількість вітаміну С. У порівнянні з іншими сортами, Новогрузинський лимони починають цвісти і плодоносити пізніше, на 4-5 рік життя (після посадки насіння або саджанців).

Цей лимон приносить багаті врожаї щороку. Сорт невибагливий, не вимагає високої вологості повітря і грунту.

Посадка лимона Новогрузинський будинку

Ново-Афонський лимон можна виростити будинку з кісточки або купити кімнатну рослину в магазині. Головне, знайти плід саме Новогрузинський сорти. З нього витягують кілька кісточок і опускають їх в діжку з грунтом. Посадка лимона складається з наступних дій:

  1. Дно невеликого горщика покривається дренажем (керамзит, бита цегла і т. П.). Внизу проробляються отвори.
  2. Дренаж засипається грунтом. Можна придбати в садовому магазині спеціальний грунт для лимонів.
  3. Насіння опускаються в грунт на глибину 1-2 см.
  4. Грунт поливається невеликою кількістю води.

Посіви потрібно залишити в теплому приміщенні (19-22 ° C). Грунт повинен бути завжди вологим. Насіння в нормальних умовах проростають через 14-20 днів. З’являються кілька сходів.

Догляд за сіянцями здійснюється з особливою увагою. Поливати і регулярно розпушувати грунт. Сіянці, у яких з’явилися справжні листочки, можна пересадити в окрему діжку (близько 10 см в діаметрі).

Їх необхідно накрити банкою. Банку знімають раз в день, щоб рослини не запревалі. Пересаджувати лимони можна, коли вони досягнуть у висоту 20 см. Діаметр горщика повинен бути на 5 см більше попереднього. На дно вистилають дренаж. Кореневу шийку при пересадці не можна занурювати в землю, щоб запобігти гниттю.

кісточки лимона

Кісточки лимона добре проростають в теплому приміщенні

Особливості догляду

Новогрузинський лимон – урожайний і невибагливий сорт, який відмінно підходить для вирощування в умовах кімнати. Дерево лимона дуже красиве і прекрасно впишеться в будь-який інтер’єр. Якщо правильно доглядати за рослиною і утримувати його в оптимальних умовах, воно буде радувати господарів ароматними квітами і смачними плодами щороку. Важливо забезпечити дереву належний догляд в домашніх умовах. У цьому допоможуть наступні рекомендації:

  1. Лимон краще ставити біля вікна, що виходить на схід або південь. Опівдні, коли сонце в зеніті, вікна обов’язково затінюють.
  2. Для рівностороннього формування крони діжку з деревцем повертають кожні 7 днів на 10 °.
  3. Взимку рослині влаштовують відпочинок, знижуючи інтенсивність поливу, змінюючи режим освітлення і температуру.
  4. Якщо рослині взимку відпочинок не потрібен, йому забезпечують штучне освітлення на 6 годин на добу.

Правила догляду за Новогрузинський лимоном мало відрізняються від стандартних правил догляду за лимонними деревами. Щоб рослина росла і регулярно плодоносить, потрібно забезпечити йому оптимальний полив. У кімнаті також повинен бути правильний мікроклімат (температура, вологість повітря).

Новогрузинський лимон

Новогрузинський лимон володіє дуже декоративним видом

Температурний режим

Температурний режим для лимона залежить від пори року і фази життєвого циклу рослини. Оптимальні температурні умови:

  1. Молодому лимону (перші три роки життя) для росту листя вистачає 17 ° C.
  2. У період цвітіння температура повітря повинна дорівнювати 14-18 ° C. Якщо в кімнаті буде жарко, рослина скине квітки.
  3. Для росту плодів оптимальна температура 20-22 ° C.
  4. Взимку в кімнаті має бути 13-15 ° C.

На літо діжку з деревом можна виносити на балкон або в сад. Але важливо стежити, щоб рослина не страждало від холодного вітру і перепадів температури вдень і вночі. На ніч діжку можна повертати в квартиру або укутують. Взимку зростання рослини сповільнюється, воно відпочиває перед новим цвітінням.

Зниження температури дає сигнал про те, що настав період спокою. У зимовий період не можна ставити лимон поруч з приладами опалення.

Полив лимона

Правильний полив забезпечить здоровий ріст кореневої системи, листя, дозрівання плодів. Саме з водою рослина отримує поживні речовини. Режим поливу залежить від пори року і активності росту рослини:

  • з кінця весни до початку осені дерево поливають щодня;
  • з жовтня по квітень рослину поливають 1-2 рази в тиждень.

Потрібно поливати лимон помірною кількістю води, щоб грунт встигала підсихати. Тривала надмірна зволоженість грунту призводить до розвитку гнилі на коренях, псування листя. Поливати лимон потрібно водою з температурою 20-25 градусів. Бризкати рослина водою 2 рази на тиждень влітку і 2 рази в місяць взимку. Щоб уникнути розвитку цвілевих процесів, необхідно не перезволожувати листя.

полив лимона

Полив лимона слід здійснювати регулярно

Підживлення лимона

Лимон зростає і розвивається швидко, тому грунт часто виснажується. Молоді рослини потребують меншої кількості підгодівлі, ніж зрілі. Навесні і влітку добрива вносять раз в 14-20 днів. Взимку йому не знадобляться додаткові мінерали. Якщо відпочинок лимону в зимовий період не надано, то його продовжують удобрювати раз в 30 днів. За дві години до внесення добрива грунт поливають.

Рослині потрібні мінеральні та органічні підгодівлі. Можна використовувати розведений настій гною. До складу мінеральних добрив обов’язково входить фосфат, калій, магній, залізо, кальцій, мідь.

Азот рослина отримує з органічних речовин, також він знаходиться в комплексних добривах. Найкраще використовувати мінеральні суміші в рідкому вигляді.

Якщо зелене листя у Новогрузинський лимона ростуть інтенсивно, але він не почав плодоносити в термін, потрібно збільшити кількість фосфору в підгодівлі. Органічні добавки в цей період можна не вносити.

рідке добриво

Рідке добриво оптимально для лимона

Формування крони лимона

Для формування крони проводять обрізку рослини. Якщо рослини вирощується в декоративних цілях, можна надати кроні акуратну, закруглену форму. До плодоносних лимону висуваються особливі вимоги. У нього має бути достатня кількість бічних пагонів з плодової деревини. Для формування крони плодового дерева проводять прищіпку:

  1. Прищіпка нульового втечі проводиться тоді, коли він доростає до 20-25 см.
  2. Наступна прищипка проводиться на відстані від першої 15-20 см. Між прищіпки має залишитися 4 нирки, з яких розвинуться бічні гілки.
  3. Пагони першого порядку потрібно прищипувати, коли вони доростають до 25-30 см. Після визрівання їх підрізають на 5 см нижче місця прищіпки.
  4. Прищіпка пагонів наступних порядків (2-4) проводиться з урахуванням того, що кожен наступний втечу повинен бути менше попереднього на 5 см.

Плодові бруньки формуються на пагонах третього і четвертого порядку. Якщо прищіпку не робити, гілки будуть виростати занадто довгими, формування плодових ділянок сповільниться. Потрібно регулярно прибирати з дерева засохлі, мляві або слабкі гілочки. Вони тягнуть з рослини соки, не даючи розвиватися здоровим паросткам.

Формування кімнатного лимона

Схема формування кімнатного лимона

Хвороби Новогрузинський лимона

Хвороби лимона можуть бути викликані неправильним змістом і шкідниками. Найбільш часто зустрічаються такі симптоми:

  1. Пожовтіння листя. Трапляється, якщо повітря в кімнаті дуже сухе, і рослині не вистачає мінералів. Листя жовтіють, якщо на рослині поселяється павутинний кліщ. Щоб запобігти проблемі, потрібно регулярно обприскувати дерево водою, не тримати біля опалювальних приладів, вносити підживлення. Від павутинного кліща позбутися складніше, в цьому допоможуть інсектициди.
  2. Листопад. Листя лимона опадає, якщо рослина атакує павутинний кліщ. Листопад може бути викликаний недостатнім поливом.
  3. Кінчики листя сохнуть. Основна причина – брак вологи, неправильне освітлення. Сухі плями на листі часто свідчать про сонячному опіку.

Лимон також може атакувати тля, щитівка, борошнистий хробак, білокрилка. Позбутися від них можна за допомогою інсектицидів або народних засобів. Дерева поливають настоянкою часнику.