Як правильно доглядати за адонісом весняним

цвітіння горицвітуАдоніс весняний – квітка, з яким пробуджується тепло нового сезону. Саме через нього весь ботанічний рід Адоніс носить друге ім’я: горицвіт. Рослина розквітає в квітні на голій землі, причому складається враження, що у нього навіть листя немає – одні яскраво-жовті суцвіття, як на фото. Виростити горицвіт можна в домашніх умовах.

Опис і характеристики горицвіту

Квітка належить до сімейства Лютикова. Саме цей вид цілеспрямовано вирощують близько 500 років. Люди високо оцінили декоративні та лікарські якості трав’янистої багаторічників.

Природний ареал поширення горицвіту покриває практично всю степову Європу. Квітці не заважають ні сибірські температурні перепади, ні жаркий клімат віддалених від берега районів Кримського півострова, ні суха цілина Північно-Східного Казахстану. Росте він і на гірських схилах.

Характерна особливість горицвіту весняного – короткий, але сильно розгалужений корінь. Над поверхнею землі культура розростається декількома стеблами. Опис горицвіту:

  • форма стебла – ребриста;
  • довжина стебел – до 20 см на початку цвітіння, вдвічі більше до кінця літа;
  • біля основи стебло покритий бурими лусочками, в їх пазухах навесні виростають бруньки відновлення;
  • листя – широкі округлі, розділені на безліч тонких «пальчиків», нагадують хвойні голки;
  • розмір квітів – до 7 см в діаметрі;

як посадити багаторічний квіткацвітіння горицвіту

  • один бутон складається з 12-20 пелюсток яскраво-жовтого кольору з глянцевим покриттям, яке блищить під першим весняним сонцем.

Увага! Цвісти адоніс весняний починає на 4-6 сезон після висадки. Терміни – квітень-травень, близько 2-х тижнів. У північних регіонах цвітіння може тривати до червня.

Отцветая, адоніс утворює горішки з насінням (червень-липень). Зовнішній вигляд рослини відмінно вписується в різні дизайнерські концепції з оформлення садової ділянки. Адоніс – відмінний медонос. Крім того, горицвіт має цілющий впливом і використовується в народній медицині для лікування і профілактики захворювань серця і судин, заспокоєння нервової системи.

Увага! Застосовуючи культуру для лікування, слід суворо дотримуватися рецептуру і дозування. Навіть цінні частини горицвіту можуть бути отруйними, якщо їх неправильно зібрати і підготувати.

Посадка горицвіту весняного на домашньому ділянці

Оптимальним варіантом садівники вважають поділ чагарнику. Тільки дробити адоніс на дрібні частини не рекомендується. Краще вкорінювати міцні і життєздатні рослини. Кореневище обов’язково має зберегти земляний кому. Так горицвіт садять в кінці літа або початку осені.

Насінням адоніс розмножується туго. Сходи рослини нестабільні і можуть бути відсутніми взагалі. Однак якщо у вас немає готового дорослого екземпляра горицвіту, скористайтеся саме цим способом. Терміни посадки – ті ж. Алгоритм наступний:

  • зберіть насіння з стиглих насіннєвих коробочок (серпень – вересень);
  • очистіть їх і змішайте з чистим піском;
  • відразу беріться за посадку горицвіту: наповніть ящик грунтом з піску, перегною і дернової грунту в пропорції 2 (або 3): 1: 1;
  • злегка поглибите насіння;

посадка горицвіту насінням

  • помістіть ящик в прохолодний підвал до настання зими;
  • вкопати насіння прямо в ємності у відкритий грунт під сніг.

Увага! Схожість буде низькою. Перші сіянці варто очікувати не раніше 2-3-го тижня. Частина з них може пробитися лише на другий рік. Помічено, що краще за все сходять насіння 6-7-річних рослин.

Альтернативна методика посадки горицвіту допускає зберігання насіння в холодильнику. Покладіть їх у вологий субстрат до квітня. Приблизно з цієї ж технології заготовляють посівний матеріал, який продається в магазинах. У будь-якому випадку, таке насіння слід проростити в парничку при температурі до +20 ° С.

Молодий розсаді горицвіту потрібен рясний розсіяний сонячне світло і притінення від прямого попадання променів. Полив – кожен день потроху. Розпушування – 3-4 рази в тиждень, дуже акуратно. Після появи паростків прорідити їх до відстані близько 15 см.

Увага! Технологія посіву горицвета передбачає різні варіанти. Ви можете отримати сіянці в різні пори року. Головне, щоб при пересадці на ділянку у розсади залишалося не менше 1,5 міс. до стабільних заморозків, щоб вкоренитися.

Правильний догляд за горицвітом

Горицвіт в міру вибагливий до умов і способу вирощування. Для початку підберіть для квітки гарне місце на своїй ділянці:

догляд за адонісом

  1. З великою кількістю сонячного світла. Якщо такий грядки немає, то краще взагалі не садити рослина, тому що в тіні воно все одно нормально розвиватися не буде.
  2. З легким і пухким грунтом. Він також повинен бути помірно вологим. Сухість і зайва мокрота не підуть Горицвіт на користь.
  3. З родючим складом грунту.
  4. З нейтральним або злегка лужний баланс pH.

При посадці залишайте між паростками 25-30 см. Ямка повинна дозволити повністю розміститися кореневища вглиб. Помістіть рослину в лунку і засипте землею. Потім рясно полийте і накрийте мульчирующим шаром.

Увага! На одному місці культура нормально росте до 10 років. Потім їй потрібні поділ на частини і пересадка.

Особливості догляду за адонісом:

  1. Полив повинен бути помірним і не частим. Слідкуйте, щоб не пересихав верхній шар грунту.
  2. Розпушування потрібно, коли на грунті утворилася кірка.
  3. Час від часу проводите підгортання. Завдання – вкрити бруньки відновлення.
  4. У квітні-травні і в жовтні-листопаді рослина підгодовують мінеральними комплексами.
  5. Захищати адоніс від шкідників і шкідливих мікроорганізмів не потрібно. Квітка самостійно справляється з проблемами за рахунок отрути, який містять його тканини.
  6. Вкривати на зиму варто лише екземпляри-однолітки.

Адоніс весняний – дуже красива рослина з ранніми термінами цвітіння. При нормальному догляді воно буде радувати вас багато років.

Вирощування горицвета: відео