Як правильно провести підгодівлю полуниці дріжджами

вирощування полуниціЗібрати полуничний урожай не так вже й просто. Ніжну ягоду атакують холоду, хвороби і шкідники. Садівники прагнуть зробити полуницю витривалішими і здоровіше. Один із способів – правильна і своєчасна підгодівля. Необов'язково купувати дорогі добрива. У цій справі успішно зарекомендували себе звичайні дріжджі.

Підживлення полуниці за допомогою дріжджів: принцип дії

Дріжджі – відносно новий засіб для підгодівлі полуниці. Але завдяки своїй дешевизні і поживного різноманітності добрива на основі цих мікроорганізмів стали затребуваними. Полуницю зазвичай підгодовують натуральними сирими дріжджами, які легко купити на ринку у формі брикетів великої або дрібної фасовки. У такому продукті міститься чверть діючої речовини – мікрогрібкових організмів, які провокують бродіння. Іншу частину займає вода, важлива складова для життєдіяльності грибків.

Увага! Є технологія, яка дозволяє удобрювати полуницю сухими дріжджами з пакетиків.

У складі препарат є мікродози:

  • калію;
  • азоту;
  • фосфорної кислоти.

Крім того, в речовині присутній повний набір поживних речовин (жири, білки, вуглеводи). З білком полуниця отримає корисні для себе амінокислоти. З жирами – кислоти насичені або поліненасичені.

кущ полуниці

У дріжджах також багатий асортимент цінних елементів. Вони допомагають рослині повноцінно розвивати кореневу систему і приживатися після пересадки, бути стійким до зовнішніх агресивних чинників.

Дріжджі способи швидко проникати вглиб грунту, насичуючи його поживними речовинами. Отримана середовище стає зручною для розмноження сплячих корисних мікроорганізмів. Вони починають інтенсивно переробляти органіку і виділяти фосфор і азот.

Як приготувати підгодівлю

Класичний рецепт дріжджового добрива для полуниці спирається на використання свіжого пресованого речовини:

  1. Зробіть концентрат. Розчиніть 1 кг дріжджів в 1 л води кімнатної температури. Для цього подрібніть брикети на тертці, насипте в воду і ретельно розмішайте до повного розчинення.
  2. Розбавте концентрат з розрахунку 500 мл на 7 л води.
  3. При поливі обсяг розраховуйте так: 500 мл на 1 кущ полуниці.

Якщо немає можливості купити пресований продукт, скористайтеся сухими дріжджами, які часто застосовують у випічці:

  1. Маса одного пакетика – 7-8 м Змішайте вміст з 40 г цукру і розчиніть в 1,5 ст. теплої води. Відставте перемішаний розчин на 4 ч в теплому місці.
  2. Приготуйте концентрат. Розведіть отриману суміш в 10 л води кімнатної температури.
  3. Полив полуниці здійснюйте розчином за рецептом: 0,5 л на 5 л води. На один кущик досить 0,5 л готового речовини.

використовуємо дріжджі як добриводобриво дріжджами

Також полуницю удобрюють дріжджовим хлібом. Ця методика стара і зарекомендувала себе з кращого боку. Вам знадобиться 1,5 г хліба, 2 л відстояною трохи теплої води і 40 г цукру. Гарненько перемішайте всі інгредієнти і залиште накритий розчин в теплій кімнаті на пару днів. Отриману концентровану суміш пропустіть через марлю, щоб позбутися від дрібних хлібних частинок. Для обробки полуничною плантації суміш слід розвести в 10 л води.

Порада. На один кущ потрібні ті ж 500 мл.

Як правильно провести дріжджову підгодівлю полуниці

Ідея з дріжджами прийшла з народу. Сьогодні ця агротехнологія на досвід і відгуки садівників-любителів. Протягом року полуницю обробляють 3 рази. Обов'язкова умова – тепла погода. У холоді і непрогрітій грунті мікрогрібкі відмовляються працювати.

Перша підгодівля полуниці потрібна на рубежі квітня і травня, в залежності від погоди. Для початку вибери бур'яни і розпушите землю. Рідку суміш слід вносити під кущ. Ця процедура стимулює ягоду до ранньому цвітінню і швидкому зростанню.

Підгодовувати полуницю під час розпускання квітів не потрібно. Повторно вносити дріжджовий розчин можна, коли на кістках з'явилися зелені ягоди. Важлива умова – вологий грунт. Після збору врожаю полийте посадку в третій раз. Попередньо очистіть землю від бур'янів і сміття, видаліть сухі листочки з самої полуниці і проведіть розпушування.

як доглядати за полуницею

Судячи з відгуків, дріжджова підгодівля дійсно ефективно працює. Кілька рекомендацій від садівників:

  1. Якщо на листках з'явилися бліді плями, значить розчин вимив з грунту калій і кальцій. Припиніть вносити добриво.
  2. Розчин можна використовувати і для інших цілей. Наприклад, замочити живці садових дерев або чагарників, полити увядающие грядки інших культур.
  3. Якщо зробили занадто багато робочої суміші, використовуйте її в якості позакореневого добрива.

Обприскування проводите в несолнечное і безвітряний час.

Звичайно, дріжджі не є панацеєю від усіх полуничних бід. Не кидайте традиційних способів підживлення.

Дріжджі як підгодівля для полуниці: відео