Як правильно вибрати секатори для садових робіт

види секаторівСадівники знають, що періодично необхідно проводити обрізку сухих або хворих гілок, отже, для цього потрібен відповідний інструмент. Деякі по-старому використовують ножі, проте це не дуже зручно і практично. Садовий секатор набагато зручніше для виконання даного завдання і дозволяє точно і швидко обрізати зайві сучки і гілочки. Які бувають секатори й як вибрати найбільш підходящий інструмент, розглянемо далі.

Складові частини секатора

Кожна частина інструменту доведена до досконалості і зробити їх її краще вже не представляється можливим. Секатор складається з наступних елементів:

  1. Лезо робоче.
  2. Лезо опорна.
  3. Амортизаційний буфер.
  4. Кріплення.
  5. Пружинний механізм.
  6. Фіксатор.
  7. Рукоятки.

Робоча лезо дуже гостре і міцне, досягається це завдяки спеціальному загартуванню металу. Опорна лезо виконано таким чином, щоб при роботах деревний сік стікав по жолобку і запобігати залипання і забруднення інструменту. Амортизаційний механізм передбачений для полегшення проведених робіт і зниження втоми кисті. Леза фіксуються паралельно один одному, а замок закріплює їх після закінчення робіт. Рукоятки зазвичай прогумовані або виконані з м’якого, але міцного матеріалу.

як правильно вибрати секатор

Які бувають види секаторів?

Стикаючись з питанням вибору робочого інструменту, садівник проводить деякий аналіз існуючих моделей, сьогодні можна вивчити фото, відео, прочитати відгуки про будь-якому вигляді. Розрізняють такі види садових секаторів.

  1. Садові ножиці.
  2. Обвідні секатори.
  3. Секатори з наковаленкой
  4. Секатор з акумулятором і моторчиком
  5. ПРИЩЕПНИЙ секатор для формування зрізів

Розглянемо кожен тип більш детально.

Садові ножиці

Працюють за принципом стандартних ножиць, конструктивно мають два робочих ріжучих леза. Таке виконання гарантує точний зріз, однак, якщо роботи проводяться з більш товстими матеріалами, то може спостерігатися небажане здавлювання. Призначені для обрізки молодих пагонів, товщина яких не перевищує 20 мм.

Обвідні секатори

Найбільш використовуваний варіант. Даних вид має одну ріжучу поверхню випуклої форми. Друге робоче лезо не призначене для різання, а виконує роль своєрідної опори.

садовий секаторобвідний

В процесі роботи верхнє лезо ковзає по опорному. Особливість обрізки полягає в тому, що робоче лезо повинно бути направлено до гілки, в якій зрізається елемент. Таким чином виключається деформація живий гілки, а зріз виходить рівний.

Порада. При виборі садового секатора уважно огляньте його на наявність зазорів. На якісному інструменті таких бути не повинно, інакше замість зрізів гілок будуть здійснюватися смятия.

Секатори з наковаленкой

Такий варіант більше нагадує технологію гільйотини. Є єдине робоче лезо і опора, яка знаходиться на лінії зрізу. У процесі обрізки вістря швидко опускається на ковадло, в результаті чого гілка розколюється. Щоб уникнути затупления робочої зони ковадло виготовляється з більш м’якого матеріалу, на подобі міцної пластмаси.

обрізка гілокСекатори з наковаленкой

Секатор з акумулятором і моторчиком

Для роботи потрібно мінімум зусиль. Конструкція являє собою модифікований обвідний секатор. У корпус вмонтована акумуляторна батарея, яка дозволяє виконувати необхідні дії без великих зусиль. Для початку робіт досить після включення стартовою кнопки піднести інструмент до оброблюваної гілці.

ПРИЩЕПНИЙ секатор для формування зрізів

Спеціалізований інструмент, який увійшов в експлуатацію не так давно. Він застосовується для зрізів при виконанні щеплення. В цьому випадку досягаються рівні зрізи підходять один до одного. В результаті чого ймовірність приживлюваності дуже висока і досягає 90-100%. У комплектацію такого секатора входить три насадки, кожна з яких використовується в залежності від товщини гілки і виду щеплення.

інструмент садівникапРИЩЕПНИЙ

Деталі вибору

Купуючи інструмент, слід звернути пильну увагу на такі деталі.

гострота леза. Можна перевірити на звичайному аркуші паперу, якщо інструмент розрізав лист, то леза заточені на совість, а якщо зім’яв, то і з гілками відбуватиметься те ж саме. А неякісний зріз або злам загрожує захворюваннями рослини.

Вибирати тільки загартовану сталь, міцну і вологостійку. Сьогодні поширеними стають тефлонові покриття, які запобігають прилипання бруду або смоли. Мінімальна товщина леза повинна становити 3 мм.

матеріал ручок. Матеріал повинен бути міцним, але зручним для тримання.

Вага та ергономіка. Легкі по вазі інструменти роблять роботу зручнішою і знижують навантаження на кисть. В даному випадку підбір здійснюється індивідуально, залежно від зручності.

Підводячи підсумки можна відзначити, що вибір залежить від індивідуальних вимог і передбачуваних робіт, що проводяться. Якщо планується виконувати довгі роботи, то краще придбати напівпрофесійний інструмент, якщо обрізка здійснюється нечасто і в невеликих обсягах, то досить стандартної версії. Також важливо, перед тим як купувати садовий секатор, ретельно оглянути і перевірити модель.

Як вибрати хороший секатор: відео