Як виростити ожину Трипл Краун

Кожному дачникові хочеться, щоб ділянка приносив максимальний урожай з смачних і корисних культур. Садівники змагаються в різноманітності своїх грядок, але ожина рідко зустрічається серед російських посадок. Прикро, адже кущ Трипл краун здатний дати багато ягід (до 13 кг) протягом одного сезону. На цьому опис «американської малини» не закінчується, важливо знати, як правильно доглядати за рослиною.

Опис сорту

Стебла куща довгі – до 3 м, потребують підтримки, тому закріплюються у вертикальному положенні. Зовні рослина нагадує виноград зі смородиновим листям і ягодами, схожими на чорну малину. Для вирощування ожини необхідно створити правильні умови, враховуючи всі особливості рослини.

Морозостійкість. Виведенням даного сорту ягід займалися вчені Америки, тому для ожини характерна відсутність стійкості до низьких температур. Потрійна корона може прижитися в помірному кліматі без різких температурних перепадів. Максимально низький показник, прийнятний для ожини, є -15 Але навіть при таких показниках в зимовий час необхідно вкривати пагони.

Плоди. Особливим сорт вважається тому, що на пагонах відсутні шипи, а плоди ростуть гронами, важать до 9 г, радують достатком, м’якоть соковита і має неповторний смак. Збір ягід відбувається ближче до осені, процес дозрівання плодів досить довгий. Ожина даного сорту поширена на західних землях, в умовах теплого клімату ягоди вирощують тоннами. Селекціонери домоглися стійкості рослини до спеки – ягоди зберігають соковитість і не обпікаються. Гладкість пагонів дозволяє легко і швидко здійснювати збір врожаю в промислових масштабах.

ягоди на дачі

Особливості посадки

  1. Вибір місця. Батьківщиною ожини Трипл краун є сонячна і спекотна країна, тому при посадці рослини в середній смузі важливо вибрати місце з максимальним потраплянням сонячних променів. Щодо грунту питання виникають рідко, оскільки ожина невибаглива і може добре приживатися навіть на піщаних ділянках. Перевагу слід віддавати до лужним видам грунту, можна додатково удобрити землю вапном або деревною золою.
  2. Посадка. Садити кущі рекомендується навесні або восени. Перед посадкою потрібно переконатися в тому, що з часом рослина не завадить іншим культурам. При правильному догляді ожина Трипл краун плодоносить протягом 13 років, постійно при цьому розростаючись. Діаметр ями для посадки повинен становити не менше 60 см. На дно викопаної ями укладається суміш мінеральних добрив і землі, зверху встановлюється саджанець. Коріння саджанців ожини присипаються землею, але при цьому коренева шийка повинна залишитися на поверхні. Після засипання коренів грунт потрібно прикопати.

Порада. Якщо передбачається посадка відразу декількох кущів, відстань між ними повинна становити 1,5 або 2 м.

Догляд

Якщо в мріях виростити здорові кущі ожини Трипл краун, це зажадає вміння продумати план посадок наперед, тому що кущі сильно розростаються вже за перший рік. Деякі садівники не враховують пишність пагонів і нехтують широтою простору при посадці. В результаті виходять справжні ожинові джунглі, навіть на фотографіях видно, як формуються переплетення стебел кущів. Крім забезпечення простору, ожина вимагає і інших елементів догляду.

сорту ожини

  • Полив. Вода, а точніше – багато води, є запорукою отримання великого урожаю з соковитих і солодких ягід. Щоб полив приносив максимальну користь, під час посадки і після неї необхідно відновлювати пухкий стан грунту навколо кореневища, прополювати землю потрібно регулярно.

Увага! Рясно поливати ожину потрібно тільки коли починають зріти ягоди. В інший час досить один раз на 5-7 днів.

  • Опора. Пагони ожини виростають швидко, тому краще відразу садити кущі вздовж майбутньої опори. Це може бути огорожа, кілочки з натягнутими мотузками або шпалера. Висота опорного споруди повинна бути не менше 2 м. Пагони переростають цю висоту, їх необхідно своєчасно підрізати, після чого вони активно розгалужуються. Обрізку підлягають і старі, не плодоносить гілки.
  • Підживлення. Весняне органічне мульчування або додавання в землю сечовини важливі для рослини. З періодичністю раз в 2 роки корисно удобрювати ожину мінеральними сумішами.

Хвороби

Процес вирощування ожини рідко затьмарюється боротьбою зі шкідниками або лікуванням хвороб. Сорт Потрійна корона має високу стійкість до захворювань, але випадки ураження кущів трапляються.

Септоріоз. Для цього захворювання характерні плями на листі. Уражаються нирки, які згодом відпадають. Грибок перешкоджає цвітінню і назрівання нових нирок. Урожай такий кущ не дає. Справитися з хворобою можна за допомогою різних фунгіцидів або приготувавши домашній розчин з часнику або соку молочаю.

урожай ягід

Іржа. Поява чорних крапок на листках говорить про поразку ожини грибом фрагмідіум рубай. Швидке поширення по всьому листю можна зупинити тільки за умови регулярного і ретельного збору всіх опалого листя. Обов’язково видалення з пагонів всіх заражених листів.

Кожен садівник знає, що краще запобігти хворобі рослин, ніж після боротися з захопили кущ шкідниками. В якості профілактики необхідно приділяти збору опалого листя найпильнішу увагу.

Захоплені відгуки дачників про ожині Трипл краун надихають. Виростити кущ по плечу навіть недосвідченим садівникам, адже процес догляду зовсім простий. Крім вражаючою плодючості, рослина може служити і прикрасою ділянки. Квітуча ожина додасть саду воістину райський вид.

Тріпл краун: відео