Урожайність плодових дерев, в т. Ч. І сливових, залежить від правильного вибору сорту. Не кожна різновид може рости і плодоносити в північно-західних регіонах. Вибираючи, який сорт сливи або аличі посадити в Ленінградській області, необхідно врахувати континентальний клімат місцевості. Це посприяє збереженню рослини і підвищує можливість отримувати багаті і якісні врожаї плодів.
Слива Очаківська жовта підходить для вирощування в Ленінградській області
Особливості кліматичних умов регіону
Ленінградська область розташована на північному заході країни. Для регіону характерна похмура дощова погода. Бувають періоди, коли дощ йде без зупинки по кілька днів. Сонце рідко радує своєю появою. Повітря насичене вологою. Зими в Ленобласті суворі, а весняні заморозки – часте явище. Всі ці погодні умови не підходять для вирощування плодових рослин, районованих для південних областей.
Через велику вологи дерева піддаються грибковим захворюванням, а коренева система і пагони – гниття. Плоди псуються, якість ягід і кількість врожаїв знижується. Північні вітру і сильні морози не дозволяють дереву пережити зиму, і воно гине. Весняні заморозки можуть погубити квітки і зав’язь, і тоді врожаю не варто чекати.
Кращі сорти сливи для Ленінградської області повинні мати такі характеристики:
- високий ступінь морозостійкості;
- високий імунітет до хвороб;
- стійкість до перепадів температур;
- раннеспелость;
- самоплідність.
П’ять кращих сортів для регіону
Кращим варіантом стане підбір слив, які відносяться до Самоплодность сортам. Їм повинна підходить грунт, характерна для цього регіону. Також вони стануть додатковими обпилювачами один для одного. Самоплодние сорти сливи для Ленінградської області представлені п’ятьма варіантами.
- Очаківська жовта. Один з найбільш ранніх сортів: вже на 90 день від цвітіння дозрівають плоди. Це низькоросла рослина, що досягає у висоту не більше 2 м. Відрізняється широкою і густою кроною. Фрукти яйцеподібної форми, великі, вагою 30-40 г. Пружна шкірка плоду дає змогу подовжити термін зберігання, кісточка добре відділяється. Плід за кольором яскраво-жовтий, може бути з зеленуватим відтінком. У смаку переважають солодкі нотки.
- Подарунок Санкт-Петербургу. Сорт виведений селекціонерами методом схрещування аличі Піонерська і скороплідністю сливи Китайська. Відноситься до низькорослим рослинам, висота близько 2-2,5 м. З характерною укороченою кроною. В одній нирці формується до 4 суцвіть, це збільшує врожайність вдвічі. Перші фрукти можна отримувати вже на 4-й рік росту рослини. Плоди невеликі, вагою близько 20 г, жовтого кольору з червоними вкрапленнями, добре піддаються транспортуванні. Шкірочка тонка, але щільна. М’якоть більш зелена за кольором, соковита, смак приємний, кисло-солодкий. Переробка і використання фруктів універсальні.
- Етюд. Сорт створений методом схрещування різновидів Волзька красуня і Євразія. Рослина Самоплодность зі середньоранніх періодом дозрівання. Дерево наділене високим ступенем стійкості до грибкових хвороб. Добре переносить пізні весняні морози. Рослина високоросла, може досягати до 5 м у висоту. Широкоовальна крона густа і розгонистим. Плоди середньої величини, вагою близько 40-45 м На їх поверхні спостерігається невеликий наліт. Фрукти червоного кольору з яскраво-фіолетовим відтінком. М’якоть жовта, дуже соковита і солодка. Часто плоди цього сорту переробляються заводами з виготовлення дитячого харчування. Плоди універсальні у використанні: підходять для вживання і свіжому вигляді і домашніх консервацій.
- Алейна. Дуже популярне Подове рослина висотою до 3 м. Період вегетації близько 110 днів з початку появи перших квіток. Приносити врожаї дерево починає вже з 2-го року. Відрізняється маленькими плодами, вагою до 30 г, але на гілках вони розташовані рясно. Колір плодів червоний з яскраво вираженим фіолетовим відтінком. М’якоть пружна, що не водяниста, колір світло-жовтий. У смаку домінують солодкі ноти. Високий ступінь врожайності. Одне дерево може принести за сезон до 40 кг плодів відмінної якості.
- Емма Ліпперман. Самоплідна універсальна культура. Ця жовта слива ідеально переносить кліматичні умови північного заходу, невибаглива і невимоглива в догляді. Ранні терміни дозрівання: урожай можна збирати вже в перших числах серпня. Фрукти довгастої форми з щільною яскраво-жовтою шкіркою з додаванням у вигляді червоного рум’янцю на одному боці. Сорт вирізняється високою врожайністю.
Слива Етюд – самоплодовий сорт
Правила посадки
Всі сорти сливи для Ленінградської області вимагають дотримання правил посадки. Від цього залежить зростання, розвиток і подальша родючість. Саджанець необхідно вибирати за такими критеріями:
- добре розвинена коренева система;
- ствол без пошкоджень і вад;
- висота не більше 70 см;
- вік не більше 2 років.
Грунт для сливи потрібна родюча, не більше 5% кислотності грунту. Посадку можна починати в березні, до розпускання бруньок. Грунт краще підготувати з осені, заздалегідь змішавши з невеликою кількістю перегною (1-2 кг на 1 кв. М.). Лунка не глибше 60 см. На дно треба засипати субстанцію з землі і перегною (близько 5 кг).
Коріння в ямі треба розправити, закидати грунтом і щільно утрамбувати. Обов’язковий рясний полив після посадки – до 20 л нехолодной води. Слід утворити поглиблення навколо стовбура для подальшої зручності в поливі саджанця.
Особливості догляду
Посадити дерево – це тільки перший етап. Незалежно від того, який сорт ви виберете, забезпечте йому якісний догляд, щоб отримати хороший урожай.
- Полив. До моменту вкорінення поливати потрібно кожен день вранці і ввечері. Для поливу використовувати близько 10-20 л води. Далі можна поливати 1 раз в тиждень.
- Підживлення. Не менш 3-х разів за рік. Першу проводять до цвітіння рослини: 20 г аміачної селітри, додати 30 г нітрату калію і розбавити в 10 л води, провести полив в суху погоду. Другий період добрива – за 1-2 тижні до формування плодів: в 10 л води розбавити 30-40 г фосфату і підлити під стовбур в поглиблення. Третя підгодівля восени у вересні-жовтні. Кращим добривом стане деревна зола, близько 300 г на 1 кв. м., розсипати навколо стовбура і присипати грунтом.
- Обрізка. Санітарна – включає в себе видалення слабких, хворих, сухих і пошкоджених гілок. Обов’язкова зачистка крони та гілок, що ростуть у напрямку до стовбура. Видаляють молоді прикореневі пагони.
Хвороби і шкідники
Слива підтверджу коккомикозу. Це захворювання, при якому сохнуть листя і обпадають плоди і квітки. Дерево потрібно обробити фунгіцидами. Для цього відмінно підійде бордосская рідина. Процедура проводиться навесні. Щоб приготувати суміш, знадобиться:
- 10 л води;
- 10 г бордоської рідини 20%;
- 20 г карбофосу.
Садовод може зіткнутися і з проявами монилиоза: на листках з’являються плями, що нагадують опіки.
Для профілактики кожну весну використовують обприскування мильносодержащімі речовинами, а до цвітіння обробляють бордоською рідиною 3-4%. Якщо момент був упущений і хвороба розвивається, допоможуть препарати: «Абіга-пік» – 40-50 г на 10 л води, «Хорус» – 3,5 г на 10 л води.
Крім хвороб, сливи можуть піддаватися атакам шкідників – листовійки, попелиці, плодового кліща. Профілактика полягає в обробці культур до цвітіння мідним купоросом: в 10 л води розводять 100 г речовини. Засобами універсального призначення є «Конфідор», «Актара», «Фуфанон». Їх розводять на 5-8 л води і обприскують гілок, листя і грунту навколо стовбура.