Каліфорнійський кролик: заїжджий гість з Америки або фаворит російського кролівництва?

Мрія будь-якого тваринника обзавестися породою кроликів, які невибагливі в догляді, мають гарну шкіркою і дають багато м’яса на виході. Каліфорнійський відмінно підійде для цього. Ця порода легко адаптується до будь-яких умов, але при цьому відрізняється завидною продуктивністю. А зовнішній вигляд кроликів, про який легко можна скласти враження по фото, робить їх привабливими ще і в якості домашніх вихованців.

Опис і характеристика породи

Каліфорнійський кролик з’явився ще на початку 20 століття в Америці, де відомий селекціонер Джордж Вест вивів нову м’ясну породу. Вона стала результатом схрещування трьох порід кролика: шиншили, гімалайського і новозеландського білого. Отримані звірята виявилися невибагливі, швидко набирали вагу, радували гарними характеристиками хутра і м’яса.

Опис каліфорнійців можна почати з досить оригінального забарвлення: вони чисто-білі з чорним п’ятачком на носі, чорними ж маленькими вушками, лапками і хвостиками. Іноді темні плями мають шоколадний відтінок або бузково-блакитний. Очі у цих кроликів рожеві або червоні. Тіло відрізняється компактністю, але при цьому має широку циліндричну форму. Весь вигляд тулуба у кроликів досить масивний, як і повинно бути у м’ясної породи: невелика голова, коротка м’ясиста шия, відсутня підгруддя, широкий грудний відділ, товсті лапи.

породисті кролики

Є кілька важливих показників, які потрібно враховувати при розведенні каліфорнійців:

  1. Самки мають середню плодючість: від 7 до 15 кроленят.
  2. Мають дуже активним ростом, до двох місяців вони досягають майже 2 кг.
  3. Чоловічі особини важать 4,5-5 кг, самки на 1-1,5 кг більше.
  4. Шерсть дуже набита, м’яка, тому вони підходять для мясошкурного промислу.

В цілому каліфорнійські кролики не відрізняються якимись скаженими показниками, проте швидкий приріст, невелика витрата кормів роблять розведення цієї породи дуже перспективним, особливо через те, що собівартість однієї одиниці виходить досить низькою.

Порада. Якщо схрещувати каліфорнійську породу з білим велетнем або віденським голубим, то від цього значно підвищаться продуктивні якості.

Особливості змісту

Погодні умови в Росії вважаються непередбачуваними, а зими – суворими і тривалими, але дана порода, з її високою здатністю до адаптації, відмінно вписується в нашу кліматичну зону. Особи демонструють міцне здоров’я і високий відсоток виживання.

Ці кролики підходять для утримання в клітках, тому що мають на лапках жорстку вовняну захист. Кожної особини потрібно по 0,3 кв.м. вільного простору, для вагітних самок по 0,4 кв.м. Рекомендується розташовувати кроликів за віковим цензом: одновікові особини в одній клітці, інші – окремо.

породи кролів

Для кожної клітини обов’язкова наявність настилу: сіна, соломи, тирси, згодом кролики самі накидають залишки трав’яний їжі під ноги. Також сітки повинні бути оснащені поїлками і годівницями. Зверху потрібно організувати притінення від сонця за допомогою навісу або природного матеріалу: гілок або сіна. Регулярно очищаються фекалії, якщо підстилка зовсім зіпсувалася, її змінюють на свіжу.

Порада. Кролики підходять для ямного розведення, але тільки якщо вони не розлучаються для шкур, бо за таких умов їх вид буде не презентабельний. Однак в усьому іншому порода тільки виграє: витрати на догляд скорочуються, приріст м’яса збільшується.

Догляд за кроликами і їх раціон

Незалежно від умов вирощування, кроликам необхідний щотижневий візуальний огляд. З вовни видаляються всі ковтуни, вона повинна бути набитою, без залисин, лискучою. Шкірні покриви не повинні мати плями, висип або гнійники. Якщо в очах накопичується бруд, їх потрібно промити вологими серветками. Вушка регулярно чистять борною кислотою. Час від часу також необхідний ветеринарний огляд.

Склад збалансованого харчування для кроликів повинен включати різноманітну рослинну їжу:

  • багаті білком соя або кропива;
  • коренеплоди: морква, бруква і т.д .;
  • баштанні: кабачки, капуста;

кролиця з кроленям

  • свіже різнотрав’я, сіно;
  • кора дерева, гілки: клен, липа, ясен;
  • м’ясо-кісткове борошно, рибне борошно;
  • в невеликих кількостях кисломолочна продукція і ласощі.

Підводячи підсумки, можна сказати, що порода каліфорнійських кроликів підходить як для великих тваринницьких комплексів, так і для приватного бізнесу, зважаючи на свою невибагливості, невисоких вимог до харчування і догляду. З їх розведенням впораються навіть початківці, тому вони справедливо вважаються фаворитами кролівництва.

Каліфорнійський кролик: відео