Камелія садові: чудо на вашій ділянці, схоже на троянду

камелія садові посадка і доглядЇї, камелії садову, порівнюють з трояндою, бальзамін і навіть Ранункулюси. Так, вони схожі, проте ця рослина – напівчагарник, який цвіте весь сезон і не скидає листя на зиму. Саме ці якості полюбилися квітникарям, які займаються вирощуванням квітки на своїй ділянці. Хочете спробувати? Потрібно вивчити особливості посадки і ази догляду, адже агротехніка вирощування камелії відрізняється від агротехніки вирощування інших культур. Виберіть сорт по фото, і оформляйте палісадник!

Опис камелії садової: види і сорти, отримані з них

Камелія потрапила до Європи з Китаю, Кореї та Японії, де ця квітка обожнюють, приписуючи йому цілющі властивості. У дикій природі він росте на узліссях лісу, поблизу водойм, тому вимогливий до поливу і обожнює розсіяне світло.

Відомо 3 види садової камелії:

  • олійна, особливість якої – осіннє цвітіння і висота до 10 м. Це дерево !;
  • гірська, що представляє собою розлогий кущ з квітками простої форми. Висота – до 5 м;
  • японська, що відрізняється великими квітками (є махрові варіанти), насичено-темним листям і компактністю куща.

Саме з японської камелії були створені багато гібридні сорти, які використовуються квітникарями. Їх перевага – тривалий період цвітіння, стійкість до заморозків і різноманітні квіти (за формою бутона, розміром і кольором). Увага можна звернути на сорти:

  • General Colletti – насичено-червоні махрові квітки з білими розводами;

камелія садові посадка і доглядGeneral Colletti

  • Freedom Bell – прямостоячий чагарник, відмінно переносить обрізку. Особливість – коралові квітки;

камелія садові посадка і доглядFreedom Bell

  • Hagoromo – низькорослий кущ (до 1,5 м) з квітками молочного відтінку. Привертає вишуканістю і благородством.

камелія садові посадка і доглядHagoromo

Цікаво! Обожнюєте смачний і ароматний чай? Не тільки сушені листя, але і квітки камелії відмінно підійдуть для цього. Додайте трохи м’яти, липи – і отримаєте такий собі екзотичний склад!

Розмноження і посадка камелії, або немає нічого неможливого

Вирішивши прикрасити екзотичним чагарником власну ділянку, потрібно придбати кущик в контейнері або виростити самому. Це завдання, з яким справиться навіть початківець квітникар.

Розмноження чагарнику: прості способи

Для того щоб отримати камелії, необхідно або купити, або попросити у сусіда кілька молодих пагонів. Розмножується камелія 2-ма способами:

  1. Насінням. Цей спосіб трудомісткий, та й рослини втрачають сортові характеристики. Але заради експерименту спробувати можна. Для цього насіння потрібно розкласти в горщики 5-7 см в діаметрі (субстрат – торф + пісок + перегній), подбати про полив, достатній кількості світла і вологості. У фазі 4-х справжніх листків пересадити в більшу ємність.
  2. Живцями. Вони нарізаються з зелених молодих пагонів (тільки верхівки!), Вкорінюються стандартним способом. Коли рослина піде в зростання – пересаджують в контейнери ємністю 2-3 л.

Увага! Молоді рослини, отримані будь-яким із способів, потрібно доращивать протягом 4-х років. Для цього температура в приміщенні в зимовий період не повинна опускатися нижче 8-10ºC.

Посадка камелії: особливості

Отже, рослина ви отримали. Потрібно дати йому життя, тобто висадити у відкритий грунт. І далі не забувати про полив, висвітлення і підгодівлі.

Для того щоб висадити красуню-камелії, необхідно:

  • підібрати місце. Кращий варіант – добре освітлюється ділянку (але цілком підійде і той, де половина дня – сонце, половина – тінь), укритий від вітрів, тобто територія біля паркану або МАФ;

камелія садові посадка і доглядКамелія добре відгукується на мульчування

  • звернути увагу на грунт. Камелія садові, на відміну від багатьох інших жителів ділянки, вважає за краще кислі грунти. Домогтися цього можна шляхом внесення спеціальних органічних і мінеральних добрив;
  • викопати лунку, яка буде в 2 рази більше, ніж земляний кому рослини. Коріння камелії тендітні і ніжні, тому посадку варто проводити обережно. При належному догляді кущ піде в зростання вже через 14-21 день;
  • полити рослину після висадки і мульчувати перегноєм, тирсою або соломою. Це подарує коріння необхідну вологу і вбереже грунт від вивітрювання;
  • затінити від прямих сонячних променів в перший тиждень зростання.

Залишається забезпечити чагарнику належний догляд і радіти здоровому рослині!

Догляд за камелією: ТОП-5 правил

Догляд за камелією – це полив, підживлення добривами, захист від шкідників і хвороб. Але кожен з пунктів має свої особливості. Тут – загальна інформація та конкретні моменти. Вони такі:

  • Свіже повітря, але не вітер. Краще уберегти кущ і захистити його, висадивши поруч потужні дерева.
  • Яскраве світло, але це не прямі сонячні промені, а розсіяні. Можна натягнути спеціальну затінюють сітку над молодими рослинами.

камелія садові посадка і доглядкущ камелії

  • Полив. Рівномірний і регулярний – ось чого хоче заморська красуня. Відмінне рішення для підтримки здоров’я камелії – обприскування листя відстояною теплою водою.
  • Обрізка і укриття на зиму. Перша, проводити яку можна і навесні, і восени, допоможе сформувати компактний і цікавий кущ; друга – уберегти рослину від вимерзання при відсутності снігу та наявності морозних вітрів.
  • Підживлення мінеральними і органічними добривами. Камелія у відповідь порадує дружним і рясним цвітінням протягом сезону.

Препарати від шкідників / хвороб «плюс» підгодівля: на шляху до здорового чагарнику

Не можна сказати, що камелія занадто схильна до захворювань. Єдині з них – грибкові, які можна помітити по листю: ​​вони жовтіють, буріють, сохнуть і відпадають. Тут допоможе будь-фунгіцид для квітів, придбаний в спеціалізованому магазині.

Шкідники рідко турбують чагарник, проте можна помітити павутинного кліща і навіть тлю в посушливі періоди. У боротьбі проти них допоможуть препарати «Акарін», «Фитоверм» і їм подібні.

Однак найкращий засіб від шкідників і хвороб – профілактика, яка включає не тільки правильний догляд за рослиною, але і підгодівлю. Квітка буде вдячний за добрива, закісляется грунт. Відмінним рішенням можуть стати ті добрива, що і для рододендрона.

камелія садові посадка і доглядКамелія добре поєднується з іншими рослинами в саду

Сполучення з іншими рослинами, або бездоганний ландшафтний дизайн

Камелія буде чудово виглядати з будь-якими квітами, чагарниками і навіть деревами в саду, гармонируя насичено-зеленим відтінком листя і вражаючи красою великих квіток тоді, коли для багатьох цвітіння вже не характерно. Єдина умова – кислотність грунту, чого досягти складно в масових посадках.

Рішення – в вирощуванні камелії в діжці, яку можна не тільки розташувати в будь-якому місці саду, але і занести в приміщення на час заморозків, наприклад. Однак в цьому випадку варто частіше підгодовувати рослина і стежити за станом листя.

Камелія, що прикрашає вашу територію, припаде до смаку кожному, і гостю, і домочадці. Залишиться тільки встановити гойдалки поруч і насолоджуватися красою і ароматом квіток!

Як вирощувати камелії: відео