Якщо хочеться оригінального прикраси для свого саду або веранди, то клематиси відмінно впораються з поставленим завданням. Особливий сорт Комтесс де Бушо сподобається своїм привабливим рожевим кольором і простотою вирощування. Щоб визначитися з місцем, яке він може зайняти, досить фото та докладного опису даного виду. А відгуки садівників додадуть обізнаності в нюансах догляду.
Характерні особливості
Сорт вражає своєю оригінальністю, починаючи з назви: ще одна поширена ім’я – Графиня де Бушо. Він вражає своєю аристократичною красою, хоча абсолютно не капризний.
Відмінні риси зовнішнього вигляду рослини:
- великий діаметр квітів: приблизно 10-15 см з 6 пелюстками;
- насичений рожево-ліловий з невеликими прожилками;
- висота 2,5-3 м;
- кінчики чашолистків хвилясті і злегка загинаються;
- зелена маса залишається яскравою;
- квіти ростуть трійками, максимально згущуючись у верхній частині.
цвітіння клематиса
Цей сорт характеризується тривалим періодом цвітіння, починаючи з червня по вересень, хоча при сприятливих погодних умовах порадує і перший осінній місяць. Комтесс де Бушо відрізняється здатністю розпускати квіти вже в перший рік посадки і демонструє дивовижну тривалість життя окремих екземплярів – до 20 років.
Ідеальне місце
Сорт відмінно росте в контейнерах і добре себе почуває, потрапляючи в півтінь. Ця риса сприяє збільшенню можливостей застосування в ландшафтному дизайні. І одночасно яскравість кольорів в півтіні проявляється в повній мірі. Але, звичайно, постійна тінь неприпустима.
Головне необхідна умова – опора. Особливу естетичну привабливість демонструє:
- арки, огорожі;
- альтанки, веранди;
- масштабне оформлення будинку.
Увага до грунту
Для Комтесс де Бушо варто підготувати особливий склад грунту, який не підводить садівників, вже займаються його розведенням. Слід взяти в рівних частинах:
- земля;
- пісок;
- перегній;
- торф;
Рослині необхідна опора
- 100 г деревної золи;
- 100 г комплексного добрива.
Сорт де Бушо дуже прихильний до внесення органічних добрив. А ось кислотність ґрунту потрібно знизити. Якраз на це спрямовано внесення деревної золи.
Якщо Ви тільки придбали даний сорт, то перед тим як саджанець вкорінювати, слід проаналізувати стан кореневої системи. Багато квітникарі рекомендують після покупки помістити на 2-3 години корінь в воду, щоб повернути пружність і життєві сили.
Коли клематис висаджується у відкритий грунт, то викопувати ямку під посадку слід багато глибше, ніж звикли. Послідовність дій:
- Шарами викладається органіка (гній), трава або листя.
- Засипати мінеральні добрива (нітрофоска або аналоги).
- Невелика кількість підготовленої землі.
- Продезінфікувати гарячим розчином марганцівки.
- Тільки через годину можна посадити, насипавши залишки почвосмеси.
- Обов’язково мульчування.
Приділіть увагу складу грунту
Тонкощі поливу
Не допускається зайва вологість грунту, полив помірний. Рослина не тільки перестане квітнути в умовах постійної вогкості, але і може загинути.
Тому при посадці слід убезпечити кореневу систему внесенням мульчі, особливо якщо місце проживання квітки – відкриту ділянку. Це гарантує не тільки усунення вологи, але і захистить від морозів в разі нестачі снігового покриву. Для квітучих рослин в якості мульчі ідеально використання деревної тріски, дрібних стружок. Для цінителів прекрасного навіть в дрібницях, підійде готова мульча різного кольору.
Увага! При посадці в зоні будинку, веранди, слід передбачити, щоб дощ з даху не потрапляв на квітку.
Доглядаємо, обрізаємо і насолоджуємося
Клематис нагадує своїм зростанням виноградну лозу і тому особливої уваги потребує коригування напрямку росту.
Порада. Перший рік життя слід оберігати пагони від прямих сонячних променів, можливо, штучно робити тінь.
Обрізку проводять кожен третій рік на відстані 20-30 см над поверхнею землі. Це потрібно для оновлення та повноцінного цвітіння. Не варто боятися такої кардинальної обрізки – рослина виросте і відразу зацвіте вже влітку. Але не обійтися без підживлення азотними добривами, а після появи зеленої маси – калійними і фосфорними. На зимовий період цей сорт вимагає третього ступеня обрізки – повна, крім 1-2 нирок. Чи не доведеться мучитися, споруджуючи укриття.
Сорт абсолютно не сприйнятливий до хвороб, шкідників і ніщо не завадить насолоджуватися його дивно красою. Він буде щорічно викликати цікавість і захоплення знайомих, а можливо і заздрість сусідів.