Серед великої різноманітності кінських порід окремою групою виділяють ваговозів. Це найсильніші і великі коні, які здатні перевозити важкі вантажі. На фото ваговозів легко дізнатися по масивному, кремезного тіла. Які породи серед ваговозів вважаються найкращими?
Загальні характеристики
Ваговози – головні помічники в сільському господарстві. Породи цих коней не мають відношення до стрибків, верховій їзді, показових виступів. Це справжні трудівники, які виконують дві головні функції: перевезення вантажів та участь в орних роботах. Чим коні-ваговози відрізняються від інших порід:
- Велике тулуб.
- М’язисті.
- Сильні, масивні ноги.
- Коротка і товста шия.
- Фізично витривалі коні.
- Поступливий характер.
- Невибагливі до умов утримання.
Цікавий факт. В наш час з метою перевірити характеристики тієї чи іншої породи конярі організовують спільні виступи ваговозів. У цих заходах коні-ваговози не демонструють грацію – вони приймають участі у видовищних випробуваннях. Це можуть бути силові завдання на перевезення вантажу, поєднання демонстрації швидкості, сили і витривалості, а також вміння долати перешкоди на важкій трасі – пагорби, підйоми, болітця. Такі перевірки коней виглядають дуже екстремально. Тому заходи за участю коней-богатирів стають у нас все більш популярними.
Кращі російські та європейські породи
Володимирський
Історія цієї породи тяжелоупряжних коней бере початок ще 75 років тому. Вивели її з європейських ваговозів. Зростання коні середній і не перевищує в холці 165 см. Але при цьому середньостатистичний володимирський кінь важить 750 кг. Дуже невибагливі, згідливі тварини. Поєднують дивовижні якості: масивну структуру тіла і пластичність. В роботі коні жваві, що не повільні, відрізняються рухливістю. Можливі масті:
- Руда кінь.
- Гніда.
- Ворона.
Володимирський
На сьогодні це найдавніша і шанована істинно російська порода серед тяжелоупряжних.
Порада! Найбільш відповідний учасник кінних змагань із силових випробувань.
Радянський
Як і всі важко упряжні, дуже невибаглива тварина. Здатне працювати в будь-яких погодних умовах. Добре витримує дощі, спеку, вітряну погоду. Тіло коня м’язистий, щільне, з сильними ногами. Кінь виглядає дуже красиво. Єдиний російський ваговоз, якого розводять з конституцією 3 типів:
- Стандартний радянський кінь.
- Важкий тип (особливо масивний).
- Полегшений (дуже мобільний).
Тварина вище середнього – в холці досягає 170 см. Зовнішній вигляд нагадує споконвічно російську богатирську кінь з казок: присадкувата, з густою гривою і хвостом, акуратні красиві вушка, широка сильна груди, стрункі і сухорляві ноги. Можливі масті:
радянський
- Руда.
- Гніда.
- Ворона.
- Бура.
- Чала.
Австралійський
Унікальна родовід для виведення даного виду коня дозволила схрестити 4 кращих породи австралійських коней-ваговозів. Кінь масивна і важить 800-900 кг. Висота в холці від 170 до 175 м. Дуже комунікабельні, розумні, добре розуміють вимоги господаря. Швидко звикають до робіт різного виду, не відмовляються ходити під сідлом. Можливий забарвлення:
- Однотонний.
- Плямистий.
Австралійський
Брабансон
Його батьківщина – Бельгія. Дуже давня порода, відома ще з часів Середньовіччя. Ідеальний трудівник для сільських робіт, особливо орних. Ефективна працездатність, легко йде на контакт, невибагливий, не вередливий в їжі. У холці досягає 170 см. Візуально нічим непримітні коні-ваговози.
Порада! Саме брабансон буде відмінним варіантом для роботи на фермера і по господарству, оскільки представники цієї породи є довгожителями серед коней. брабансон
Першерона
Справжній гігант, супер важкоатлет. На фото виглядає завжди приголомшливо. Вивели цю породу французи два століття назад. Сьогодні першерона завоював світову славу, цей кінь працює в фермерських господарствах в умовах самого екстремального клімату. Відноситься до числа найпотужніших і високих коней в світі. У холці першерона досягає 190 см. Але зафіксовані і рекорди, коли кінь був вище 200 см!
При всій своїй масивності ці коні дуже красиві. У них прочитується кров предків – арабських скакунів. Голова невелика, з гарними виразними очима. Будучи гігантськими кіньми, першеронами не втратили здатність витончено рухатися. Відмінна риса – відсутність «щіток» на ногах, характерна для більшості тяжелоупряжних. Можливі масті:
- Ворона.
- Сіра в яблучка.
першерона
Клейдесдаль
Родина тварини – Шотландія, але особливої популярності коні-ваговози завоювали в Великобританії. Все частіше можна зустріти шотландського тяжелоупряжних і в наших широтах. Дуже продуктивні, сильні коні. Високі, з потужним тілом. Але є істотний мінус: кінь вимогливий до умов утримання, потребує різноманітних і високоякісних кормах. На зміну раціону швидко реагує зниженням тяглових можливостей, підвищується ризик захворюваності.
Клейдесдаль
Можливі забарвлення коні:
- Вороний.
- Сірий.
- Чалий.
- Гнідий.
- Рудий.
Для сучасних фермерських господарств коні-ваговози – ідеальні помічники. Крім вже описаних переваг, варто відзначити і середню вартість породистих коней. Тому важко упряжні особливо корисні і вигідні для фермерів.