Господині на початку осені роблять безліч різних заготовок на зиму з овочів, фруктів і ягід. Що може бути краще, ніж, скажімо, дуже смачне морквяне варення з міцним гарячим чаєм в холодний зимовий вечір. Тим більше що солодощі, виготовлені з моркви, не тільки потішать смак, але і «порадують» організм вітамінами, які у великій кількості присутні в овочі. Сьогодні ми поділимося з вами найкращими рецептами заготовок в домашніх умовах: ви дізнаєтеся, як приготувати на зиму дуже смачні варення і цукати з моркви, а також відмінний морквяний сік.
Варення з моркви: кращі рецепти
Морква – неймовірно корисний, поживний і легко засвоюваний людським організмом продукт. Для того щоб насолоджуватися ним в холодну зиму, необхідно робити заготівлі про запас.
Розглянемо найсмачніші і прості рецепти морквяного варення на зиму.
Класичний рецепт
Для приготування морквяного варення за класичним рецептом без будь-яких додаткових інгредієнтів крім моркви нам знадобляться наступні компоненти:
Для варення вибирайте саму солодку моркву
- морква – 2 кг;
- вода – 1 л;
- цукор – 2 кг;
- лимонна кислота – 1 ч. ложка.
Порада. Для того щоб морквяне варення вийшло дійсно смачним, необхідно дуже ретельно підібрати основний його інгредієнт – морква. Вона повинна бути неодмінно солодкої, соковитою, досить м’якою (мається на увазі відсутність «задерев’янілості»).
Насамперед готуємо овоч належним чином: ретельно миємо й очищаємо від шкірки. Після чого нарізаємо моркву кружечками товщиною не більше 1,5 см (якщо вона досить велика, краще розрізати її вздовж і вже після нарізати напівкружечками).
Викладаємо нарізану моркву в зручну ємність і заливаємо її водою. Потім ставимо ємність з нарізаним овочем на середній вогонь, чекаємо поки закипить вода і варимо моркву до повної готовності.
Акуратно дістаємо зварену моркву з води, а туди, в свою чергу, додаємо близько 2 ст. цукру. Ретельно розмішуємо і тримаємо на вогні, періодично помішуючи до отримання цукрового сиропу. Коли суміш дійде до кипіння, акуратно викладаємо в ємність морква і тримаємо на вогні ще 5-7 хвилин.
Знімаємо напівготове варення з вогню і залишаємо його на кілька годин, поки воно не охолоне. Потім додаємо в нього цукор, що залишився і ставимо на плиту до повної готовності продукту. Останній «штрих» – лимонна кислота. Додаємо її, перемішуємо і проварюємо кілька хвилин. Прибираємо з плити.
Порада. Щоб не перетримати варення на гарячій плиті, орієнтуйтеся на наступні ознаки «готовності» продукту: морква стає прозорою, цукровий сироп стає досить густим, але при цьому тягучим.
Стерилізуємо банки і викладаємо в них готове, остигле варення. Закочує. Ми залишаємо в темному прохолодному місці.
Варення з цитрусами
Цей варіант підійде для тих, хто любить експериментувати або пробувати щось нове з використанням всіх відомих продуктів.
Далі ми розглянемо дуже простий і неймовірно смачний рецепт морквяного варення з додаванням цедри і соку апельсина. Нам знадобляться: морква (1 кг), апельсинові цукати (200 г), цілий апельсин (1 шт.), Цукор (1 кг), вода (3 ст.).
Складові для варення з цитрусами
Для приготування варення за цим рецептом краще використовувати білу моркву. Ретельно моєму овоч і чистимо його від шкірки. Розрізаємо морква на половинки і прибираємо серцевину (вона нам не знадобиться). Після цього нарізаємо моркву тонкою соломкою, заливаємо водою і ставимо на вогонь варитися до готовності.
Відкидаємо готову моркву на друшляк і приступаємо до приготування цукрового сиропу. У вже готовий киплячий сироп акуратно опускаємо відварену моркву і апельсинові цукати. Тримаємо варення на середньому вогні близько 30 хвилин. Морква стане напівпрозорої, а сироп тягуче-густим (якщо зазначеного часу виявиться недостатньо, можна довше потримати варення на вогні). За 5 хвилин до готовності виливаємо в морквяну масу апельсиновий сік.
Стерилізуємо банки і акуратно розливаємо в них остигле варення.
Морквяні цукати
Цукати з моркви – дуже проста у виконанні і неймовірно смачна солодкість, для приготування якої знадобиться лише морква і цукор (з розрахунку на кожен кілограм овоча беремо близько 1,5 кг цукру).
Отже, попередньо вимиту і очищену від шкірки морква заливаємо водою і ставимо на вогонь. Майте на увазі: воду потрібно довести до кипіння, після чого злити, а морква залити іншою водою (бажано гарячої, щоб прискорити процес повторного закипання). Після того як вода з морквою закипить вдруге, знову зливаємо її, а в морква висипаємо цукор. Тримаємо морква з цукром на невеликому вогні близько півгодини до розчинення останнього. Маса повинна злегка загуснути через змішування морквяного соку з рідким цукром.
Цукати з моркви
Не забувайте періодично помішувати морква, поки тримайте її на вогні, щоб вона не пригоріла (як і цукор). Щоб прибрати зайву рідину, морква необхідно відкинути на друшляк. Після цього можна приступати до сушіння напівготових морквяних цукатів на деку з пергаментом. Температура не повинна перевищувати 45 градусів. Тривалість сушіння – не більше 40 хвилин.
Порада. Морквяно-цукровий сироп, який залишився після варіння овоча з цукром, можна використовувати в якості ніжною смакової добавки в різних стравах чи напоях (наприклад, в розкішному міцній каві).
Морквяний сік на зиму
Розглянемо рецепти приготування смачного соку з моркви з використанням мінімальної кількості інгредієнтів.
Сік з м’якоттю
Для приготування соку нам знадобляться наступні компоненти:
- морква – 2 кг;
- цукровий сироп – 1,5 л;
- вода – 1 ст.
Морква ретельно миємо, чистимо і подрібнюємо в блендері. Потім додаємо воду і ставимо на невеликий вогонь. Варимо суміш до готовності моркви. Потім пропускаємо через соковижималку (2 рази) і збиваємо міксером.
У морквяне пюре виливаємо сироп і відправляємо масу на плиту, де тримаємо близько 5-7 хвилин після її закипання. Готовий морквяний сік розливаємо по стерилізованим банкам. Після охолодження відправляємо в прохолодне місце.
Густий морквяний сік
Морквяно-гарбузовий сік
Неймовірно смачний сік можна отримати, змішавши морква з гарбузом. Вийде і смачно, і корисно. Отже, нам знадобиться по 1 кг моркви і гарбуза, 0,5 кг цукру, 4 л води, 4 лимона.
Насамперед приступаємо до «видобутку» соку з основних компонентів – овочів. І морква, і гарбуз дрібно натираємо і гарненько віджимаємо сік. Потім очищаємо лимон від шкірки і теж вичавлюємо сік.
У будь-яку зручну ємність виливаємо сік гарбуза і моркви, потім заливаємо їх кип’яченою водою. Після додаємо туди ж цукор і вичавлений лимонний сік. Ставимо на невеликий вогонь і, помішуючи, доводимо до кипіння. Варимо близько 7 хвилин. Залишається процідити готовий сік і розлити по заздалегідь стерилізованих банках.
Ось і підійшла до кінця стаття. Ми поділилися з вами найкращими рецептами приготування «зимових» солодощів з моркви. Бажаємо вам кулінарного натхнення!