Кращі сорти цвітної капусти: докладний опис, відгуки городників

сорти цвітної капустиПравильна агротехніка вирощування тієї чи іншої культури – питання, звичайно, важливий, але грамотний вибір відповідного сорту також грає важливу роль, адже від цього значною мірою залежатиме результат вирощування культури на городній ділянці. Сьогодні мова піде про кращих сортах цвітної капусти: далі представлені фото сортів з назвою, докладним описом і характеристиками, відгуки городників і т.д.

Кращі сорти цвітної капусти

Серед великої різноманітності як недавно виведених, так і всім добре відомих сортів безсумнівно можна виділити кращі. Про них і піде мова далі.

Характеристика ранньостиглих сортів

Почнемо традиційно з ранніх сортів, які, як ви вже здогадалися, дозрівають раніше за інших. Ранні сорти зазвичай мають високу врожайність, але при цьому досить часто вкрай чутливі до впливу несприятливих кліматичних умов.

Серед ранніх сортів агрономи виділяють такі:

сорти цвітної капустиСорт Снігова куля

  • Снігова куля. Традиційно вважаються одними з кращих в своїй категорії. Повністю дозрілі качани відрізняються досить великими розмірами – близько 700-800 г (при точному дотриманні агротехніки вирощування – навіть 1-1,2 кг). Кочан круглої, злегка сплющеною зверху форми. Сорт досить врожайний для ранньостиглого. При цьому практично ніколи не «підводить» з урожаєм, так як невибагливий до умов вирощування і стійкий до впливу різних хвороб і шкідників. Вегетаційний період становить близько 60 днів. Варто відзначити, що сорт Снігова куля відмінно проявив себе як в тепличних умовах, так і у відкритому грунті. З огляду на невелику вагу плодів, за весь сезон можна отримати не такий вже і великий урожай, тому якщо ви плануєте як слід запастися цвітною капустою, то даний сорт можна вибирати лише для посадки на великих ділянках.

Порада. З огляду на той факт, що вага одного качана не перевищує 1,2 кг, посадку сорти можна здійснювати досить густо. В результаті з 1 кв. метра можна буде отримати до 4 кг врожаю.

  • Мовір-74 F1. Сорт відрізняється досить великими капустяним плодами: в середньому, вага одного качана коливається від 500 г до 1 кг. Окремі екземпляри можуть досягати майже 1,5 кг. При цьому врожайність капусти не так вже й висока: з 1 кв. м (при дотриманні агротехніки) можна зібрати не більше 4 кг плодів. Їх поверхня має білий (в окремих випадках – жовтуватий) забарвлення і горбисту форму. Сорт дуже люблять городники через його невибагливості до умов вирощування, швидким сходам (за один сезон можна зібрати 2 врожаю) і при цьому відмінних смакових якостей.

сорти цвітної капустиРозсада цвітної капусти

  • Експрес. Як і попередній сорт, даний відрізняється невеликим вегетаційним періодом (близько 60 днів) і досить гарними врожаями (для ранньостиглого сорту). Сорт чутливий до впливу несприятливих кліматичних умов, тому його рекомендують вирощувати лише в теплиці або під плівкою. Розмір качана невеликий – всього близько 400-500 г, тому з 1 кв. м можна отримати не більше 1,5 кг стиглої капусти. Сорт відрізняється чудовими смаковими показниками (одними з кращих в своїй категорії), але при цьому він досить чутливий до впливу хвороб і шкідників.

Характеристика середньостиглих сортів

Середньостиглі сорти відрізняються більш тривалим ніж у ранньостиглих вегетаційним періодом – близько 130 днів. При цьому врожайність у них трохи вище, а термін зберігання довше. Розглянемо найпопулярніші серед середньостиглих сортів:

  • Біла красуня. Плоди сорту відрізняються яскравим білим кольором і округлою формою. Розмір качана середній – близько 1,2 кг, структура досить щільна. Серед середньостиглих сортів Біла красуня по праву визнана одним з кращих завдяки своїм чудовим смаковим якостям, а також досить високим показникам врожайності (з 1 кв. М можна зібрати до 6 кг стиглої капусти). Сорт можна вирощувати як в закритому, так і у відкритому грунті. У кулінарії використовується як в свіжому вигляді, так і у вигляді консервації.
  • Флора Бланка. Чудовий сорт, в процесі вирощування якого не було виявлено ніяких недоліків. Сорт відрізняється багатими врожаями, крупноплодностью (вага одного качана становить близько 1,2 кг). Незважаючи на середньостиглий, технічно зріла капуста з’явиться на ділянці вже через близько 110 днів після посіву насіння або розсади. Сорт універсальний в кулінарному відношенні. Крім того, капуста відмінно зберігається і абсолютно не боїться ніяких хвороб.

сорти цвітної капустиЦвітна капуста на грядці

  • Робер. Вважається одним з універсальних сортів, що радують багатим урожаєм, як у як на тепличних грядках, так і на відкритому ґрунті. Відрізняється скоростиглістю, враховуючи, що є середньостиглих (вегетаційний період – 100 днів). Розмір капустяних качанів досить великий. Колір капусти білий, форма плодів округла, частково опукла. Відрізняється чудовими смаковими якостями: чудово підійде для використання в їжу як в свіжому, так і в консервованому вигляді.

Характеристика пізньостиглих сортів

Ну, і, нарешті, пізньостиглі сорти, що відрізняються найтривалішим вегетаційним періодом і при цьому дають найбільш високий урожай. Сорти стійкі до впливу шкідників і несприятливих кліматичних умов. Розглянемо найбільш популярні:

  • Кортес F1. Сорт відрізняється рекордною вагою плодів: вага качана може досягати 3 кг. Капуста має чудовий смак і в кулінарії застосовується в основному в свіжому вигляді, може довго зберігатися.

Увага! Даний сорт абсолютно не приживається на збіднених або неродючих грунтах, тому вибирати його фахівці рекомендують лише тим, у кого на ділянці грунт багата поживними речовинами або тим, хто готовий «часто і густо» підгодовувати рослина в процесі його активного росту.

  • Консист. Вважається самим пізнім сортом цвітної капусти. Вирощується на будь-яких грунтах, витримує несприятливі кліматичні умови (капуста здатна витримати навіть невеликі заморозки пізньої осені). Вегетаційний період становить близько 80-90 днів.

Корисні поради щодо вибору сорту

Незважаючи на велику різноманітність сортів, багато городники систематично скаржаться на те, що виростити великий урожай смачною цвітної капусти просто неможливо. На ділі ж необхідно знати певні тонкощі вибору підходящого сорту культури для того, щоб ваш праця не була марною. Отже, запам’ятайте кілька простих правил:

сорти цвітної капустиВибирайте сорти, які підходять для вашого регіону

  1. Перед покупкою насіння певного сорту капусти уважно ознайомтеся з кліматичними особливостями свого регіону проживання. Після цього можна вибирати відповідний під них оптимальним чином сорт.
  2. Ретельно вивчіть вимоги вибраного сорту до умов вирощування (це включає в себе не тільки особливості ґрунту, але також і кількість необхідних підгодівлі, води, сонячного світла і ін. Умови).
  3. Будьте вкрай обережні з висадкою культури у відкритий грунт: пам’ятайте далеко не кожен сорт здатний якщо вже не вижити, то дати хороший урожай в подібних умовах.
  4. Насіння цвітної капусти певним чином обробляються перед висадкою в грунт, і висаджуватися повинні строго за схемою 25х50 см.

На цьому розгляд кращих сортів цвітної капусти добігає кінця. Впевнені, ви зможете вибрати оптимальний варіант для вашого городньої ділянки. Успіхів!

Огляд сортів цвітної капусти: відео