Соковита, хрустка, трохи гіркувата немов рукола, це улюблена редиска на вашій грядці! Вона – перший весняний овоч, без якого не обходиться салат, окрошка або виїзд на пікнік. Тому кожен городник підшукує для себе кращі сорти редиски, які гарні для відкритого грунту. До них пред’являють підвищені вимоги з тим, щоб порадувати домочадців однорідними плодами, соковитими, смачними, додають пікантність будь-якої страви. Переглядаючи відгуки, не складно вивчити сорти. Тут же – фото і характеристики кращих з кращих!
Всіма улюблена редиска, або пару слів історії
Редис – стародавня культура, яку знали ще 1000 років тому в Японії, Єгипті та інших країнах. Його смакові якості не залишали байдужим жодного людини, а хімічний склад відповідав за користь для здоров’я. Яскрава особливість різних сортів – колір. Чорний редис обожнюють іспанці за його гіркоту, білий – японці за ніжність і соковитість, зелений з жовтою сердцевінкой спочатку був виведений в Китаї, в ньому більше цукрів. А якою ж була редиска на грядках ще за часів молодості наших бабусь? Це пам’ятають багато: круглої, великої, яскраво-червоною з білим хвостиком на кінці. І всюди – однакова.
Сьогодні ж змінилися кліматичні умови, агротехніка вирощування, та й наші вимоги до редису. Тому селекціонери пропонують поліпшені сорти, які порадують відмінним урожаєм і його чудовим смаком. Залишається тільки вибрати!
Вимоги до редису кращих сортів, або як визначитися з вибором
Редис – культура, невибаглива до вирощування, хоча і має свої особливості. Його можна висіяти в миску на підвіконні, в теплицю або у відкритий грунт. Підвіконня – занадто мала кількість на сім’ю, теплиця – занадто витратно, а ось відкритий грунт – перекопані і підготовлені з осені грядки – те, що потрібно!
Вибирайте сорти, які підходять для вирощування у відкритому грунті
З цієї причини багато хто вибирає ті сорти, які будуть відмінно себе почувати під весняним дощем і сонцем, порадують відмінним урожаєм і смаковими якостями. Важливий момент тут – вибір редису раннього (25-30 діб), середнього (35 діб), пізнього (38-45 діб) термінів дозрівання. 2 перших характеризуються однорідною, чи не пухкої м’якоттю, стійкі до стрілкування, мають гарні смакові якості. Пізні сорти завжди більш урожайні, відмінно зберігаються – до 4х місяців, мають щільну м’якоть.
Однак вибір сорту по швидкості дозрівання редису – тільки частина процесу. Зупинивши увагу на певному сорті, варто:
- вивчити кліматичні умови, для яких він призначений і порівняти з умовами свого регіону. Погодний фактор – 50% успіху вирощування і майбутнього врожаю;
- визначитися з смаковими характеристиками. Хтось любить солодощі більше, хтось цінує в редисці гірчинку, для кого-то важлива соковитість;
- віддати перевагу дрібним плодам (20-30 г) або великим (до 80 г), визначитися з формою: циліндрична, овальна, веретеноподібна, кругла, трикутна;
- вибрати сорт, генетично стійкий до стрілкування;
- врахувати термін придатності насіння.
Увага! Купувати насіння коштує тільки в спеціалізованих магазинах. При цьому вибір протравлених і дражированная – ідеальний варіант для початківців городників. Таке насіння простіше висіяти, вони вже мають додатковим запасом поживних речовин, отже, можна чекати відмінний урожай.
Кращі з кращих: ТОП-5 сортів редису, визнаних ідеальними
Вивчаючи сорти, вибираючи і перебираючи їх знову і знову, важко зупинити вибір на певному. І не потрібно! Варто віддати перевагу тим, які перевірені і показують чудовий результат. Для цього досить ознайомитися з найвідомішими, придбати насіння пари-трійки сортів з наданого списку, оцінити їх можливості. І вирощувати до тих пір, поки не захочеться випробувати щось новеньке!
Плоди різних сортів відрізняються за смаком і термінів дозрівання
Отже, найкраща п’ятірка – це редис:
- Селеста (Голландія). Гібрид відноситься до ранньостиглий, відмінно себе почуває у відкритому грунті, дає великий урожай. Плоди смачні, ароматні, транспортабельні. Яскрава особливість – стійкість до хвороб і стрілкування незалежно від погодних умов. Плід округлої форми, однорідно-червоний, маса – 30 г, діаметр – 5-6 см, врожайність – 3,5-4 кг / м2.
- 18 днів (Україна). Сорт залишається улюбленцем у тих городників, які довго вирощували сорт Французький сніданок. Він характеризується швидким терміном дозрівання – 18 днів, невибагливістю у догляді, відмінними смаковими характеристиками плодів. Сам плід (30-35 г) має циліндричну форму (9-10 см довжиною), окрас – насичено-рожевий з білим кінчиком і хвостиком, м’якоть біла, соковита, солодка, без гіркуватості. Затребуваний закладами харчування, які організовують виїзне обслуговування і численні фуршети, так як подається в якості закуски на шпажках в незмінному вигляді.
- Френч Поп (Польща). Середньостиглий сорт (25-28 днів), радує плодом циліндричної форми насиченого червоного кольору з білим кінчиком, маса – 25-35 г. Характерна особливість редису – однорідність плода, соковитість і солодкість, злегка прозора біла м’якоть, відмінна транспортабельність.
сорти редису
- Престо (Польща). Ультраранній гібрид, термін дозрівання якого – 15-16 днів. Для нього характерна підвищена врожайність (до 5-6 кг / м2), плід ідеально круглий, маса – 10-15 г, не схильний до одревеснению, розтріскування. Відмітна особливість – можливість культивації з березня по жовтень, чергуючи посіви.
- Дайкон (Японія). Редис білого кольору, плоди – циліндричні, соковиті і солодкі, при нестачі поливу – з легкою гіркуватістю, що надає пікантності, термін дозрівання – 35-45 днів. Відмінний варіант для зберігання на зиму, стійкий до хвороб.
Вивчаючи сорти і їх характеристики стає зрозумілим, що редис редису ворожнечу. Тому залишається вибрати для себе бажаний термін дозрівання, форму і смакові якості редису – і зайнятися вирощуванням смачного і корисного овоча на своїй грядці!