Види крупноплідної сливи користуються особливою популярністю, завдяки таким якостям, як зимостійкість і невибагливі. Великі плоди мають презентабельний вигляд, зберігаються тривалий час і відмінно переносить транспортування.
Інформація про сорти
Залежно від місцевого клімату можна підібрати найбільш підходящу Крупноплодную сливу за певним опису: за потрібне вам смаковими якостями і показниками імунітету. Особливе місце займають спеціальні сорти для приготування чорносливу.
Оленка
Ранньостиглий сорт. Середня висота дерева – 3 м, крона округла. Велика зливу до 5 см в діаметрі: колір бордовий, м’якоть жовта, смак солодкий.
Вид стійкий до грибкових захворювань і паразитам. Добре переносить зиму, швидко відновлюється після обмороження.
Угорка
Пізньостиглий сорт, виведений спеціально, щоб робити чорнослив. Дерева досягають висоти від 2-3 до 5-6 м, в залежності від підвиду.
Зливи дуже великі, солодкі і соковиті, з середньо щільні м’якоттю, золотистого із зеленим або червонуватого відтінку. Шкірка ближче до синього кольору з рясним восковим нальотом. Теплолюбний сорт, насилу переносить морози, Середньостійкий до захворювань.
Конфетная
Ранньостиглий сорт. Відрізняється ніжною, виразною насолодою. Зростання дерева не вище 3 м, на зразок чагарнику. Круглі, великі плоди, з дуже тонкою шкіркою, темно-червоного відтінку.
М’якоть жовта, пружна і соковита. Підходить для північних частин, т. К. Є однією з найбільш морозостійких різновидів.
Етюд
Дерево цього різновиду до 4-5 м у висоту. Опис фрукта:
- плоди еліпсоїдної форми, великі;
- фіолетового кольору шкурка відблискує червоним відливом;
- присутній восковий наліт;
- володіє соковитою, м’якою, жовтою м’якоттю, на смак кислуватий.
Це один з найбільш морозостійких сортів. Практично не хворіє грибковими або вірусними захворюваннями.
Стенлей
Зарубіжний сорт, родом з США. Ранньостиглий. Дерево не дуже росле, з рідкісною, овальної форми кроною. З асиметричними великими плодами, з яскраво вираженим фіолетовим відтінком шкурки. М’якоть жовта, тверда, на смак кисло-солодка.
Підходить для далеких перевезень, довго зберігається після збору. Стійкий до холодів і хвороб. Існує його гібрид, з солодким смаком, але з дрібними плодами.
Ніка
Ранньостиглий, швидко дозріває. Росле дерево, заввишки від 4 до 6 м, широке, з довгими гілками і густою кроною. Форма плоду нагадує яйце. Лілового кольору, з густим шаром нальоту.
М’якоть тверда, соковита і дуже солодка. Повністю невразливий до захворювань і шкідників, є високоустойчіви до посухи та морозів.
Ксенія
Важкі і великі плоди дає рано. Вони дуже солодкі, майже медові на смак, м’якоть соковита, злегка зеленувата. Урожай великий. Середня стійкість до холодів, висока – до інфекцій.
Медова
Володіє особливим медовим смаком. Дерево росле: від 5 м у висоту, з дуже густою кроною. Дає круглі, великі сливи жовтого кольору. М’якоть помаранчева, неймовірно соковита і щільна.
Прекрасно переносить транспортування і довго залишається свіжою після збору. Сорт пристосований до посухи, добре переносить морози, але може захворіти грибковими захворюваннями.
Цвітіння
Дерево високе, 4-5 м. Сорт ранньостиглий, з важкими, великими, асиметричними плодами. Забарвлення шкірки рожевий, м’якоть зеленувата.
На смак сливи кисло-солодкі. Сорт слабоустойчів до холодних зим.
Догляд
Слива – саме невибагливі в догляді рослина, але і вона вимагає уваги до себе.
Перед посадкою, необхідно збагатити грунт усіма необхідними добривами і мінералами.
Небажано садити сливу в місці, де знаходяться близько розташовані підводні води, інакше вона може не прижитися, коріння почнуть гнити, дерево загине. Щоб цього не сталося, потрібно вибирати ділянку на піднесеності або створити самостійно відповідні умови.
Висаджувати потрібно на добре освітленому, але не сильно вітряному місці, тоді саджанець прекрасно приживеться і принесе чимало врожаю.
Через 2-3 роки, починають вносити добрива на основі калію, фосфору й азоту.
Рихлите землю навколо саджанця і прибирайте все бур’яни, спалюйте опале гілки і сухе листя.
Зрізайте непотрібні гілки. Обробляйте зрізи садовим варом, щоб в тріщини і рани не потрапила інфекція.
Ранньою весною не зайвою буде профілактична обробка саджанця бордоською рідиною від небажаних паразитів і грибкових інфекцій.
Слива любить регулярний інтенсивний полив, але не можна її заливати, інакше можуть постраждати коріння.