Унікальна за своїми зовнішніми і смаковим якостям різновид культури – черешня жовта – включає в себе такі сорти як Дрогана, Чермашню, Дачниця, Мліївська, Присадибна. З метою перехресного запилення і збільшення врожаю види рекомендується комбінувати.
Плоди жовтої черешні дуже смачні
Вибір сорту
Для багатого врожаю черешні та красивого зовнішнього вигляду дерева слід правильно підібрати сорт для посадки. Дерево має відповідати ряду критеріїв:
- Регіональність. Слід підібрати сорти за належністю до холодного північного або печені південному кліматичних поясів.
- Самоопиляемость. Самоплодовий вид рослини виробляє запилення навіть при температурі 13-15 ° С, не вимагає присутності бджіл і дерев-запилювачів.
- Перехресне запилення. Для врожаю сорт вимагає поруч дерев-запилювачів.
- Показники врожайності. Повинні бути вище середнього.
- Стійкість до хвороб і шкідників.
Сорти жовтої черешні: Дачниця, Дрогана, Мліївська, Присадибна жовта, Чермашню.
Існує три види черешневих дерев:
- Самоплодние. Запилюються самостійно, мають велику кількість зав’язей, виробляють запилення протягом 2-х тижнів.
- Самобесплодние. Приносять великий урожай, мають великі плоди, але не можуть запилювати квітки самостійно. Для нормального росту і розвитку потрібно висадка сортів-запилювачів.
- Частково самобесплодние. Вимагають запилення комахами.
При комбінації декількох видів плодових дерев для перехресного запилення варто взяти рослини з такими якостями:
- скоростиглість плодів;
- швидкий ріст;
- високі показники врожайності.
Дачниця
Опис сорту дачниця: дерево середнього зросту, з величезною розлогою, середньої густини кроною. Досягає у висоту 3 м. Сорт морозо- і засухостойкій. Має імунітет до шкідливих комах, хвороб коккомикозом і грибкових інфекцій. Сорт самобезплідний, вимагає перехресного запилення. Збір врожаю припадає на другу декаду липня. Плоди округлої форми, солодкі, вагою до 8 м
М’якоть м’яка, кісточка легко відділяється, шкірка щільна. Колір блідо-жовтий. Плоди транспортабельні і підходять для перевезення на тривалі відстані.
Дрогана
Опис сорту Дрогана жовта: дерево високоросла, до 6 м висоти. Відмінно адаптується в різних кліматичних умовах. Крона широка, густа, вимагає багато простору. Особливість виду: високі показники врожайності (до 150 кг). Порівняно пізнє цвітіння, що допомагає уникнути втрати зав’язі при пізніх, весняних, заморозках. Сорт самобезплідний, поруч висаджують кілька видів запилювачів, з урахуванням пізнього цвітіння сорти Дрогана. Збір плодів починається в кінці липня.
Ягоди великі (10-12 г), круглі, жовтого кольору. М’якоть соковита, м’яка, шкірка щільна, глянцева. Плоди дуже м’які і легко псуються, тому їх вживають тільки в сирому вигляді.
Мліївська
Дерево виростає вище 4 м, має розкидисту крону пірамідальної форми. Через кілька років крона втрачає форму і стає асиметричною. Плоди великі, круглі, яскраво-жовтого кольору. М’якоть м’яка, соковита. Кісточка легко відділяється. Смак нудотно-солодкий, шкірка гладка, глянсова.
Сорт призначений більше для південних регіонів з теплими погодними умовами. У північно-східних регіонах може підмерзати, що погано позначається на врожайності.
Плюсом є самоплідність, що дозволяє висаджувати дерева сорту Мліївська на самоті.
Присадибна жовта
Черешня Присадибна жовта популярна в центральних і південних регіонах Росії. Відмінно приживається в холодних північних регіонах. Бистророслое дерево з раннім терміном дозрівання ягід. Навіть за умови раннього цвітіння нирки не мерзнуть в період весняних заморозків. Рослина самозапильна, не вимагає висадки рядом інших сортів. Дерево досягає 4 м, має дуже широку густу крону.
Черешня Присадибна жовта – відмінний сорт для любителів кисло-солодкого смаку ягід. Плоди кулястої форми, у вазі не більше 6-7 г. М’якуш соковитий, легко відділяється від насіння. Кісточка – велика, займає майже весь розмір плода.
Черешня Присадибна жовта – ранній сорт
Чермашню
Самобесплодни рослина швидкого зростання і визрівання плодів. Крона куляста, середньої густини. Дерева добре переносять морозні зими, тому поширені в середній смузі Росії, північних регіонах Білорусії і України. Сорт Чермашню стійкий до коккомикозу і цвілі.
Ягоди солодкі, з невеликою кислотою, середніх розмірів. М’якоть соковита, м’яка, отделяемость від кісточки. Колір від яскраво-жовтого до помаранчевого.
Морозостійкість у сорту середня, тому з весняними заморозками квіткові зав’язі можуть мерзнути.
Підготовка
Самоплодние види жовтої черешні – найкращі сорти для висадки в холодних північних і східних регіонах.
Самобесплодние види хороші, якщо мова йде про високі показники врожайності і вирощуванні великоплідних сортів. Самобесплодние сорти вимагають перехресного запилення.
Для посадки жовтої черешні спочатку потрібно підготувати черешки. Заготовки слід робити ще в літній період. Від материнського дерева обрізаємо відведення, довжина яких не менше 35 см. Обрізаємо живці, які мають почервоніння і затвердіння біля основи.
Далі живці вимагають стимуляції росту:
- підбираємо відповідні відведення (20 штук) і перев’язуємо їх шнурком;
- готуємо розчин стимуляції росту гетероауксин в пропорціях: 100 мл на 1 л;
- насичується відведення розчином протягом 16 годин.
Посадка
Для посадки жовтої черешні слід ретельно підібрати ділянку і переконатися в якості грунту. Посадочне місце обов’язково повинно бути добре освітлюватися і не продувності (протяги шкодять росту молодих плодових дерев). При виборі місця варто звернути увагу на якості висаджують сорти: самозапильних можна висадити на прибудинковій території, самобесплодние – поруч з сортами-запилювачами.
Підготовка ґрунту до посадки повинна пройти поетапно:
- покласти шар суміші торфу і піску, в пропорції 1: 1, близько 8 см у висоту;
- висипати шар крупнозернистого піску з берега річки;
- аерація грунту з метою насичення киснем;
- внести мінеральні добрива.
Яму під посадку потрібно викопувати відповідно до розміру кореневої системи. Орієнтовна глибина: 60-80 см.
Дерево черешні любить добре освітлені місця
Догляд
Нещодавно посаджений саджанець вимагає щоденного поливу і правильного внесення добрив. Удобрювати грунт слід після початку цвітіння дерева, під час формування ягід і для підготовки до зимових морозів. Вносяться азотомісткі та мінеральні добрива.
Грунт навколо лунки мульчують тирсою або соломою для більшого збереження вологи. Шляхом обкапиванія насичують кореневу систему киснем.
Підготовка до зими:
- в кінці жовтня – початку листопада виробляють мульчування грунту для збереження вологи і захисту кореневища від промерзання;
- внесення гною;
- в період морозів саджанці слід накрити щільною плівкою або мішковиною.
Догляд за черешневим деревом полягає в профілактиці захворювань і навал шкідливих комах. Навесні і восени стовбур забарвлюють гашеним вапном проти утворення цвілі. Проти листокруток і попелиці відмінно допомагає обприскування листя і стовбура розчином міді.
Висновок
Перед тим як висаджувати жовту черешню, слід дізнатися, як називається найбільш відповідний сорт. Від обраного виду черешні буде залежати врожайність і здатність переносити кліматичні зміни.