Яскраві і дуже незвичайні тигридии відрізняються різноманіттям відтінків і можуть стати витонченою прикрасою будь-якого квітника. Вирощування тигридии не дуже складно і навіть садівники-початківці справляються з цим завданням. Однак щоб красуня тигридия з року в рік радувала око в вашому палісаднику, дуже важливо її правильне зберігання взимку. А воно пов’язане з деякими труднощами. Хоча якщо дотримати всі необхідні умови, то наступного літа нові квіти зроблять ваш сад яскравим і ошатним.
Підготовка клубнелуковиц до зимівлі
Американська красуня тигридия улюблена квітникарями усього світу. Її вирощували ще стародавні ацтеки. В історичних описах йдеться, що древнє плем’я використовувало бульби в їжу, а цілителі лікували ними безпліддя і шлункові хвороби. Однак вирощувати квітку набагато легше, ніж зберігати протягом холодного періоду року.
Цвітіння тигридии триває практично до заморозків. У холодних регіонах квітка доводиться викопувати на зберігання ще з зеленим листям. Після закінчення вегетативного сезону в області прикореневої зони біля маткової цибулини починають рости кілька діток. Щоб новий посадковий матеріал, який вже прийдешньої весни зможе дати сходи, була життєздатною, потрібно правильно здійснити підготовку до зберігання.
- Гніздо посадочних цибулин необхідно викопати до появи перших заморозків, приблизно в кінці вересня. Їх викопують з верхньою частиною квітки.
- Для видалення зайвої вологи бульбоцибулини, не розділяючи гнізд, поміщають в добре провітрюється з кімнатною температурою на 14 днів.
- Висохлі листя і частини кореня дуже акуратно, намагаючись не порушити бульбоцибулини, відокремлюють. Після обрізки залишають пеньки довжиною приблизно 3 см.
- Потім рослину необхідно обробити яким-небудь ефективним фунгіцидом. Наприклад, 0,7% емульсія фундазола. Відмінним засобом для протруювання цибулин є настоянка часнику – 0,5 кг на 1 л води.
- Після обробки цибулини знову підсушують (7-15 днів) для видалення вологи.
Особливості зберігання
Правильний догляд в період зимового зберігання тигридии не менш важливий.
- Кращими місцями для зимівлі є льох і підвал. Якщо клубнелуковиц невелика кількість, то зберігати їх можна і в холодильнику.
- Після обробки цибулини необхідно пересипати піском або тирсою. Вважається, що найкращим речовиною для зберігання тигридии є пічна зола. Вона одночасно оберігає бульбоцибулини від цвілі і грибкових захворювань, а також підтримує необхідний рівень вологості в період зимового зберігання тигридии.
Порада. У більш вологому приміщенні, щоб забезпечити достатню вентиляцію, бульбоцибулини поміщають в сітку і потім підвішують.
- Якщо бульби не пересипані золою, то протягом зимового періоду їх необхідно кілька разів перебирати, вибраковивая негідні, хворі, прогнилі і пересохлі клубнекорні.
Увага! Під час пересортовування матеріалу, необхідно звертати увагу на тургор або щільність клубнелуковиц. Якщо ви помітили, що вони стають м’якувата, то варто збільшити вологість складу, в якому вони зберігаються. В іншому випадку до настання весни вони засохнуть і будуть нежиттєздатні. посадковий матеріал
- З настанням весни, перед посадкою за кілька днів посадочні гнізда викопують з піску, поділяють, відбраковують негідний матеріал. Дочекавшись підсихання місць розломів, цибулини тигридии можна висаджувати в грунт або в контейнери для пророщування.
Раніше пророщування клубнелуковиц
Найпоширенішим і дієвим способом вирощування тигридии є висаджування цибулин, так як вони дають найякісніші та ефективні сходи. Оскільки цибулини чуйно реагують на зниження температури, щоб отримати раннє цвітіння тигридии, деякі садівники пророщують їх в домашніх умовах. Раннє пророщування здійснюється наступним чином:
- Бульбоцибулини тигридии в кінці березня – початку квітня висаджуються в невеликі контейнери в легку грунтову суміш. Ємності виставляються на підвіконня або інше місце, де багато світла.
- Перший час після висадки грунт необхідно інтенсивно поливати – волога повинна пробратися до самих цибулин. Відмінним способом зволоження є полив через піддон. В цьому випадку висаджувати Тігрідія необхідно в горщики з широкими отворами в днище і високими блюдцями-підставками.
- Після того як вони проростуть і буде виключена загроза нічних заморозків їх разом з грудкою землі акуратно висаджують в грунт.
Таким чином, ретельна підготовка і правильне зберігання тигридии взимку дозволяє зберегти гніздо посадочних цибулин практично без втрат. Дотримання всіх правил зимового зберігання тигридии забезпечує легке вирощування квітки навесні.