Квіти для будинку: вирощування Лізіантус в домашніх умовах

як посадити лізіантусЛізіантус, еустома, ірландська або японська троянди – це все назви одного унікального і дивного рослини, яке можна виростити в саду, теплицях або будинку. У відкритому грунті лізіантус культивується, як однорічна рослина, а в закритих приміщеннях – це довго живе багаторічна рослина. Наявність великої кількості сортів і видів Лізіантус дає будь-якому флориста великі можливості для складання оригінальних весільних букетів та квіткових композицій для прикраси інтер’єрів.

Вирощування Лізіантус в домашніх умовах

Квіти Лізіантус за своєю будовою нагадують троянди, як це видно на фото, але вони не такі щільні, з меншою кількістю пелюсток. Лізіантус виглядають більш ніжними і крихкими, тому флористи часто використовують їх при складанні букетів нареченої або бутоньєрок для костюма нареченого. Для такого комерційного підходу вирощування Лізіантус відбувається в теплицях або у відкритому грунті. У домашньому інтер’єрі любителі квітів використовують їх в якості гарного елемент декору. Для того щоб виростити таку троянду будинку, необхідно пройти кілька етапів.

Існує величезна кількість сортів Лізіантус, вони розрізняються за своєю формою і забарвленням, віддайте перевагу рослині, яке найбільше відповідає вашим смаком, а ми, в свою чергу, пропонуємо декількох видів Лізіантус, популярних у квіткарів і флористів – це: Флорида (бузкові тони в забарвленням квітів), Мермейд (білосніжні квіти), АВС (ніжно-рожеві), Ехо (забарвлення пелюсток біла з рожевими плямами по краю пелюсток).

як доглядати за ЕустомаЕустома – дуже популярний квітка для букетів

Розмноження Лізіантус проводиться насінням, які можна придбати в магазинах або у досвідчених квітникарів. Насіння у Лізіантус дуже дрібні, тому їх необхідно перед посадкою змішати з піском або субстратом, щоб уникнути густоти посадки. Виробники, як правило, розфасовують по кілька насіння (6-9 штук) в капсули з квітковим субстратом.

Підготувати ємності і посадка

Для посіву насіння Лізіантус потрібно використовувати ємності, зручні для подальшої пікіровки, тобто розсадження рослини. Земляний субстрат для посадки насіння повинен містити: землю, торф, пісок і перліт в рівних частинах. Така суміш сприяє гарній аерації повітря і надходженню кисню до рослини. Перед посівом грунт зволожують. Якщо у вас немає під рукою необхідних компонентів для субстрату, можна купити готову земляну суміш в спеціалізованих магазинах.

Увага! Для квітів слід вибирати відповідні грунтові суміші, субстрати для вирощування овочів за своїм складом не підходять для розвитку кімнатних рослин.

Вирощування Лізіантус займає тривалий час, від висадки розсади до появи перших бутонів пройде не менше 3-4 місяців, тому якщо ви плануєте подальшу посадку саджанців у відкритий грунт, насіння слід посіяти вже в листопаді-грудні. Для розведення в домашніх умовах, дотримання цих термінів не має значення.

сходи еустоми

У підготовлені контейнери або горщики сіють насіння. Поглиблювати їх в субстрат не потрібно, злегка втисніть в землю і присипте тонким шаром землі. Накрийте ємність склом або ПВХ плівкою, помістіть в тепле місце. Через 2-3 тижні повинні з’явитися перші сходи.

Коли проростуть перші сім’ядольні листочки, настає час пікіровки рослини. Досвідчені квітникарі знають, як правильно це зробити, для початківців ми коротко пояснимо, що слід зробити. Підготуйте окремі, не дуже великі горщики, заповніть їх субстратом, залишаючи зверху 2 см. Полийте водою, зробіть лунку невеликого діаметра (можна використовувати олівець) і глибиною 5 сантиметрів.

Обережно спушите землю з розсадою Лізіантус, дістаньте паростки разом з грудкою землі, розділіть на окремі саджанці. Кожен паросточок помістіть в лунку, притримуючи пальцями, присипте землею, злегка ущільните грунт навколо паростка, полийте.

Необхідний догляд

Щоб лізіантус добре розвивався і відчував комфорт у вашому будинку, за ним необхідний постійний догляд, який полягає в наступному:

вирощування Лізіантус

  • стежте за вологістю повітря в приміщенні, якщо вона знижена, проводите регулярне поверхневе обприскування теплою водою;
  • не залишайте рослина довгий час на сонячній стороні, притените його або переставте на інше місце;
  • проводите підгодівлю квітковими добривами 1-2 рази на місяць;
  • здійснюйте профілактичну обробку препаратами від хвороб і шкідників (коли це потрібно).

Не всім під силу вирощування Лізіантус, цей процес вимагає від любителів квітів багато праці і терпіння. Ми не можемо стверджувати, що він невибагливий, що за ним просто доглядати. Подивившись фото, ви переконаєтеся в тому, що для такої краси не шкода ні часу, ні сил.

Вирощування Лізіантус: відео