
Безпека електричних мереж є найпершим пріоритетом як виробників електричного устаткування, так і основних користувачів. Саме тому мають підвищений попит додаткові пристрої, які допомагають регулювати електричний струм. Так, наприклад, в електричних мережах, які розраховані не більш як 660 В, можуть використовуватись не лише автоматичні регулятори, але й окремий вид комутаційного пристрою – пакетні перемикачі. На відміну від автоматичного аналога, вони керуються лише за допомогою виключно ручного механізму. Такі пристрої використовуються дуже давно, проте й досі не втратили актуальності – так, за посиланням https://www.acko.ua/e-store/xml_catalog/paketni_peremikachi_serii_pkp_e9/ можна знайти сучасні ефективні пристрої від корпорації АСКО-УКРЕМ.
Призначення пакетних перемикачів
Комутаційні апарати з управлінням вручну призначені в першу чергу для ввімкнення або вимкнення незначних навантажувальних струмів. Вони застосовуються:
- у мережах різних видів струму – як один з варіантів вступного вимикача;
- у розподільчих пристроях – як засоби для ефективного розподілу електричної енергії в електроустановках різного типу;
- як пристрою для ручного перемикання у випадку необхідності віддаленого управління роботою асинхронних електромоторів;
- досить часто вони бувають корисні на підстанціях, де їх застосовують для комутації вимірювальних приладів;
- такі перемикачі досить актуальні при потребі керування електросиловими пристроями в електричних ланцюгах, бо значно полегшують роботу тим, хто керує різного роду механізмами.
Їх основна відмінність від автоматичних перемикачів – ручна комутація електричних кіл та підвищена безпека. Такий пристрій створює подвійний розрив електричного кола, що значно підвищує його ефективність.
Види перемикачів
Сучасні пристрої мають досить стильний вигляд та ергономічний дизайн, проте принципи розподілу по типах залишились. Бувають вимикачі відкритого, закритого типу та герметичні:
- у відкритих пакетних вимикачах немає захисного корпусу, такий пристрій коштує досить дешево, може застосовуватись для комутації безпечної напруги виключно в приміщеннях;
- захищені пакетники закритого типу обладнані пластиковим або металевим, найчастіше дюралевим, корпусом. Такі перемикачі добре захищені від пилу, також у цьому випадку клеми прикриті від дотиків. Їх можна встановлювати в приміщеннях поза щитовою;
- герметичні моделі знаходяться в повністю закритих корпусах з негорючого, сучасного пластику з підвищеним протиударним захистом. Такі перемикачі можуть ефективно працювати навіть у відкритому просторі.
Вибір конкретної моделі залежить від потреб та завдань конкретного проєкту.
Переваги пакетних перемикачів
Загалом комутаційне та захисне силове обладнання має досить широкий асортимент, де кожен спеціаліст може придбати все, що вважатиме за потрібне. Виробництво електрощитового обладнання продовжує включати й такі пристрої, як пакетні перемикачі, адже вони мають суттєві переваги:
- неперевершена функціональність;
- зручність та невеликі розміри;
- оптимальна швидкість придушення електричної дуги;
- вимоги до догляду майже відсутні, не потребує постійного обслуговування;
- стійкий до ушкоджень різного типу.
АСКО-УКРЕМ як постачальник електрообладнання в Україні пропонує електротехнічне обладнання, в тому числі й пакетні вимикачі, лише найвищої якості.