Лимонне сорго або трава: опис, користь, протипоказання до вживання, заготівля

лемонграсс чим кориснийЛимонне сорго або трава – дуже поширена в Азії приправа, наділена цитрусовим ароматом і смаком з імбирними нотками. Зі статті можна дізнатися про те, що це за рослина, яку користь може принести його вживання і кому небажано його додавати в раціон.

Що за рослина – лимонна трава

Це багаторічна злакова має не одну назву. Його називають цімболгоном, лимонним сорго, лемонграсу, челнобородніка. Описано близько 55 видів рослини. Виростають вони практично у всій тропічній зоні земної кулі. Лимонна трава користується особливою любов’ю у азіатських кухарів. У кухні вона вживається як в свіжому, так і у висушеному та подрібненому вигляді.

Порада. Стебла і листя рослини досить жорсткі і є їх неможливо. Тому в страви лемонграсс краще додавати або в помелі, або цілком з подальшим витяганням після приготування.

Смак спеції відмінно поєднується практично з усіма продуктами, використовуваними в перших, других стравах і десертах. Приготування більшості гарячих і прохолодних напоїв в Азії також не обходиться без відомої трави.

Існує два основних типи рослини:

  • західно-індійська лимонна трава;
  • східно-індійська трава.

Представники першого родом з Малайзії і саме вони використовуються в кулінарії. Рослини другого типу вперше були виявлені на Шрі-Ланці, в Камбоджі і в Таїланді. Східно-індійський тип частіше застосовується в парфумерії та косметології. З неї виробляють знамените ефірне лемонграссовое масло.

що таке лимонна траваЛемонграс – відома приправа

Виглядає трава так:

  1. Висота 1-1,5 м.
  2. Довгі, тонкі (як у луків) листя по черзі дуже щільно охоплюють стебло.
  3. Пофарбовані в блідо-зелений колір.
  4. За структурою дуже жорсткі.
  5. У певний період з’являються суцвіття-колоски.
  6. Коренева система мичкувата, дуже потужна.
  7. Всі надземні частини наділені сильним, приємним ароматом.

Увага! Одна з назв, а саме «челнобородніка», трава отримала за схожість обгортки стебла з човном рибалки, а пишного суцвіття з борідкою.

Чим корисна трава

Ефірна олія, яким багата зелена частина, містить два основних речовини: цитраль і гераніол, причому, перше займає близько 80%. Обидва є сильними антисептиками і мають властивість прискорювати загоєння ран. Це дозволяє успішно використовувати препарати з лемонграсу в косметології при жирній і проблемній шкірі.

Крім вишеопісаних речовин трава містить комплекс вітамінів, мінералів, жирних кислот. Завдяки багатющого складу її вживання надає заспокійливу, антиоксидантну, знеболюючу, загоює.

Офіційного підтвердження користі для організму людини челнобородніка не отримав. Однак цілителі Азії вже давно використовують рослину при наступних хворих станах:

  • проблемах в шлунково-кишковому тракті;
  • порушення обміну речовин;

чим корисна лимонна трава

  • слабкості, частих запамороченнях;
  • інфекційних захворюваннях;
  • болях в м’язах;
  • безсонні і нервозному стані;
  • шкірних захворюваннях;
  • ураженні коростяних кліщів і вошами;
  • грибкових захворюваннях ніг;
  • порушення потенції у чоловіків;
  • клімактеричних проявах у жінок.

Порада. У країнах Африки посадки лемонграсса застосовуються для відлякування мухи це-це. У наших же широтах нанесення ефірного масла або соку на шкіру допоможе вберегтися від укусів комарів.

Трава лемонграсса застосовується в аромотерапії як антидепресант. Запах допомагає зосередитися і впорядкувати думки.

Як заготовити сировину і кому не можна його застосовувати

В умовах середньої широти виростити челнобородніка можна тільки в кімнатних умовах, так як рослина дуже теплолюбива.

Увага! При зниженні температури навколишнього середовища до 10 ° C у трави починають масово відмирати листя.

Незважаючи на досить високий ріст в природному середовищі на підвіконні злак досягає всього 50 см. Влітку, на початку червня, рослину можна виставити на відкрите повітря або висадити в грунт. Головне – постаратися в кінці серпня занести його в приміщення. Розмножується трава маленькими цибулинами.

Стебла трави можна зрізати по необхідності, а можна заготовити про запас добре підсушити їх. В якості ємності для зберігання найкраще підійде щільно закривається скляна банка. Допускається заморожування в звичайній камері терміном на 4 місяці.

лимонна трава в ароматерапії

Вживати лемонграсс як приправу можуть абсолютно всі. Винятком є ​​люди з індивідуальною непереносимістю складових рослини.

При вживанні трави як косметичного засобу слід діяти обережно. Її складові здатні викликати сильне почервоніння і свербіж в місцях зіткнення. Не варто застосовувати її власникам сухої шкіри обличчя і голови.

Людям, які страждають від гіпертонії і підвищеною нервовою збудливістю рекомендується використовувати препарати з лимонної трави. Вагітність і період лактації також є значущим протипоказанням.

Увага! На перших порах вживання трави може з’явитися охриплість, першіння в горлі. З цієї причини людям, професія яких включає використання голосу, краще не вживати рослина ні в якому вигляді.

Лемонграс – дуже цікаве, хоча й нове для більшості рослина. Користь від нього очевидна і при правильному підході можна прикрасити оселю, привнести в уже знайомі страви нові нотки, і допомогти організму впоратися з недугами.

Чим корисна лимонна трава: відео