Лобулярія – пишне цвітіння протягом усього сезону

Лобулярія посадка і догляд у відкритому грунтіСеред популярних літніх квітів, що ростуть тільки один сезон, можна виділити Лобулярія. Ці ніжні однорічні рослини з пишними шапками квіток бувають різного забарвлення і виглядають дуже красиво, що і видно на фото. Вони нескладні в розмноженні і часто використовуються в ландшафтному дизайні для посадки у відкритому грунті. Але вони вимагають, як і будь-які рослини, певного догляду і захисту від хвороб.

Опис рослини

Серед різновидів цієї квітки для оформлення заміських ділянок використовується переважно Лобулярія морська. Рослина невисока, утворює компактний і пишний кущик. У висоту може досягати до 30-35 см, але за рахунок раскидистости і сильного розгалуження виглядає дуже пишним. Листочки невеликі за розмірами. Квітки дрібні і дуже запашні, з яскравим медовим ароматом. Бувають білої, лілового, бузкового забарвлення. Суцвіття розташовані по гілках досить густо. В результаті цього рослина з боку виглядає красивим квітучим хмарою. Пишно цвіте з початку літа до холодів, роблячи перерву в суху і жарку погоду.

Лобулярія – це не тільки гарна квітка, а й досить невибагливий у вирощуванні. У ландшафтному дизайні рослина широко використовується для:

  • створення бордюрів;
  • обрамлення квітників;

Лобулярія посадка і догляд у відкритому грунтіЛобулярія морська

  • оформлення клумб, альпійських гірок, рабаток;
  • прикраси зон відпочинку;
  • заповнення пустот в декоративних композиціях на ділянці.

Необхідні умови для вирощування

Ці квіти абсолютно невибагливі до умов. Їм не потрібен частий полив, вони можуть обходитися без підгодівлі, добре ростуть практично на будь-якій землі. Але краще, якщо грунт буде пухким, легким, помірно родючим.

За великим рахунком, кислотність грунту, її склад і поживність особливого значення для вирощування Лобулярія не мають. Але у важкій і сирій землі вона відчуває себе гірше і частіше хворіє. А від сильного перезволоження ґрунту у неї може розвинутися коренева гниль, що в підсумку призведе до загибелі рослини.

Порада. У занадто родючих ґрунтах Лобулярія значно гірше цвіте, тому для її посадки краще вибирати менш насичений поживними речовинами грунт.

А ось на умови освітленості при посадці цих квітів потрібно звернути особливу увагу. Лобулярія віддає перевагу добре освітленим, прогріваються сонцем місця. Тому для неї краще вибрати відкритий і сонячний ділянку.

Посадка Лобулярія

Землю під посадку Лобулярія досить просто перекопати і злегка удобрити. Але і без внесення добрив теж можна обійтися. Грунт краще додатково поліпшити, щоб вона стала більш пухкої і водопроникної.

Лобулярія посадка і догляд у відкритому грунтінасіння Лобулярія

Посадку Лобулярія частіше здійснюють просто прямим посівом у відкритий грунт. Підготовлений грунт потрібно розрівняти і висадити насіння поверхнево, їх проростання відбувається на світлі. Коли сходи з’являться, а потім трохи зміцніють, потрібно провести проріджування посадок, щоб відстань між сіянцями було не менше 10-15 см. Це відноситься до будь-яких сортам Лобулярія, навіть карликових.

Увага! При загущенні посадок Лобулярія більш сприйнятлива до хвороб і значно гірше цвіте.

Коли краще садити

Висівати Лобулярія у відкритий грунт можна як навесні, так і восени до настання холодної погоди. Для її посадки використовується один з двох періодів:

  • з середини квітня або в першій половині травня, в залежності від особливостей клімату і погодних умов;
  • в жовтні-листопаді до настання стійких холодів.

При виборі часу посадки цих квітів частіше використовується весняний період, так як при осінньому посіві рослини в подальшому більше хворіють. Крім того, при посадці Лобулярія восени рослини сходять рано, коли ще досить холодно. Тому щоб молоді сіянці не загинули, їм потрібно укриття.

Для більш же раннього початку цвітіння можна використовувати і розсадний спосіб, який застосовується, в основному, якщо рослини в подальшому будуть висаджуватися в садові вазони і контейнери. При вирощуванні через розсаду Лобулярія висаджують в березні. Через кілька днів після посадки насіння з’являються сходи. Коли вони підростуть, їх проріджують або пікірують в окремі ємності. У відкритий грунт молоді рослини висаджують в невеликі окремі ямки з відстанню в 15-20 см між ними.

Лобулярія посадка і догляд у відкритому грунтіВисаджувати Лобулярія потрібно навесні

Догляд за квітами

Лобулярія невибаглива до умов і вимагає мінімального догляду. Він складається з:

  • поливів в суху погоду;
  • внесення підгодівлі при необхідності;
  • обрізок рослини.

При вирощуванні на мізерних грунтах при необхідності можна підгодувати рослини. Тільки варто уникати перенасичення грунту поживними речовинами. А поливають ці квіти дуже помірно, без перезволоження грунту. Роблять це не дуже часто, переважно в спеку і суху погоду. Можна навіть зовсім обійтися без поливів, на цвітінні рослин це сильно не відбивається.

Період цвітіння Лобулярія тривалий, протягом всього теплого сезону, але з перервою під час найсильнішої спеки, а потім його відновленням з настанням осені. Найчастіше повторно вона цвіте ще пишніше, ніж в першій частині літа. І цей період триває вже до самих холодів.

Коли перший період цвітіння закінчується, а відбувається це приблизно в кінці липня або початку серпня, проводиться обрізка кущів Лобулярія. Це стимулює відновлення ще більш сильного цвітіння восени. Обрізають рослини низько, залишаючи близько 5-6 см втечі. Для деяких сортів Лобулярія обрізка може не турбуватися. Цей момент краще уточнити у продавця при придбанні насіння або розсади.

Лобулярія посадка і догляд у відкритому грунтіЛобулярія вимагає мінімального догляду

Розмноження та хвороби

Розмножується Лобулярія насінням, які проростають на світлі. Після закінчення цвітіння на рослині утворюються невеликого розміру стручки, в яких і визрівають насіння. Часто на ділянці, де були висаджені Лобулярія, відбувається її самосів. В результаті цього на наступний рік з’являються нові сходи, при цьому сортові ознаки квітів зберігаються. Молоді сіянці залишиться лише прорідити, якщо вони зійшли занадто густо, або пересадити їх на нове місце. Пересадку ж Лобулярія переносить дуже непогано. Її без побоювань можна пересаджувати навіть в період, коли вона стоїть в цвіту.

Що ж стосується хвороб, то Лобулярія можна назвати досить стійким в цьому відношенні рослиною. Серед захворювань цих квітів можна виділити борошнисту росу, яка частіше буває при загущених посадках, і кореневу гниль, що з’являється, в основному, від перезволоження грунту. При прояві перших ознак недуги квіти необхідно обробити відповідним препаратом, а при кореневої гнилі, крім цього, краще ще і пересадити уражені рослини. Нападам же шкідників Лобулярія практично не схильна до.

Лобулярія часто вибирають для оформлення як присадибних ділянок, так і парків, скверів та інших громадських місць. І такий вибір цілком виправданий, адже ці ніжні квіти дуже красиві, невибагливі до умов зростання, досить прості в розмноженні і догляді.

Вирощування Лобулярія з насіння: відео