Льон блакитний багаторічний: особливості вирощування у відкритому грунті

льон блакитний багаторічний посадка і доглядНастільки звичний для більшості з нас багаторічний льон часто відсувається на другий план при виборі відповідних декоративних квітів для садової ділянки. А даремно. Адже ця рослина здавна вважалося справжньою окрасою будь-якого будинку і його захисником. Льон – рослина зовсім невибаглива, але при цьому здатне цвісти неймовірними розкішними квітками. До речі, всупереч існуючій думці, льон не обов’язково повинен мати блакитне забарвлення. Сьогодні ви дізнаєтеся про всі особливості вирощування льону блакитного багаторічного у відкритому грунті: посадка, догляд, застосування в ландшафтному дизайні (додаються фото матеріали).

Льон багаторічний блакитний: опис, основні сорти і різновиди

Льон відноситься до роду трав’янистих рослин, які налічують близько 200 різноманітних за своїм зовнішнім виглядом і властивостями рослин. Найчастіше льон представлений невеликого розміру рослиною, що досягає у висоту близько 0,5 м, з досить тонкими, але при цьому міцними стеблами і різного розміру квітками (бувають як дрібними, так і досить великими) ніжно-блакитного, білого або рожево-червоного відтінку .

Активно обробляється в середніх широтах. Віддає перевагу рослина помірний клімат, тому найчастіше зустріти блакитний льон можна в Північній Америці, Африці, в деяких частинах Європи та Азії.

Серед існуючих видів і сортів льону особливо можна виділити наступні (фото нижче):

  • Олійний. Ця декоративна різновид льону вирощується в домашніх умовах, часто з метою отримання поживних і неймовірно корисних лляних насіння. У висоту рослина досягає зазвичай не більше 30 см. Квітки відносно невеликі. Їх забарвлення може бути ніжно-блакитним, жовтим і навіть червоним.

льон блакитний багаторічний посадка і доглядолійний льон

  • Декоративний. Один з найбільш невередливих сортів льону: вирощувати його – одне задоволення навіть для садівника-новачка. Крім того, саме з декоративних різновидів льону виробляється міцна натуральна одяг.
  • Великоквіткова. З’явився цей сорт льону у вітчизняному садівництві не так давно і відразу ж став одним з «фаворитів» у садівників – любителів домашньої флори. Рослину можна назвати середньорослі – у висоту він сягає зазвичай 0,5 м. Квітки у декоративного льону дуже великі, представлені багатою гамою відтінків. Льон декоративний вважається багаторічників: при сприятливих умовах на одному місці він може прожити до 5 років.

льон блакитний багаторічний посадка і доглядвеликоквіткова льон

  • Льон-багаторічна рослина. Цей різновид льону вважається найпоширенішою серед усіх існуючих. Багаторічний льон застосовують для декорування квіткових стінок, бордюрів і т.д.

Посадка рослини у відкритий грунт

Рослина не можна назвати особливо вибагливим до умов вирощування, але все ж льон, незалежно від сорту або різновиду, потребує достатньої кількості сонячного світла, тому ділянку для його посадки необхідно вибирати зроблено не затінений ні будинками, ні деревами.

Порада. Якщо ви є жителем регіону, де сонце вважається досить рідкісним явищем, від вирощування льону багаторічного вам, на жаль, краще відмовитися.

Грунт для посадки льону може бути практично будь-який, але ось виростити льон в болотистій місцевості вам навряд чи вдасться. Грунт обов’язково повинен бути легким, з досить глибоким заляганням грунтових вод. Льон багаторічний відмінно приживеться навіть на схилах (але не занадто крутих).

Посадку багаторічних різновидів льону краще здійснювати в закритий грунт, але якщо клімат досить теплий, можна висіяти їх відразу у відкритий грунт, причому бажано не поглиблювати насіння в землю, а просто розкласти на грунті і обприскати водою з пульверизатора.

льон блакитний багаторічний посадка і доглядкущик льону

Вирощування у відритому грунті можливо як навесні (коли температура досягне стабільно 20 градусів), так і восени (коли температура ще не впала нижче 20 градусів).

Порада. При вирощуванні багаторічного льону у відкритому грунті обов’язково враховуйте фактор холоду: посадку не можна здійснювати в сиру або дощову погоду, а після цього процесу насіння слід обов’язково вкрити невеликим шаром грунту, потім утеплити як звичайну квіткову культуру.

Розмноження рослини

Розмноження льону багаторічного здійснюється декількома способами:

  1. Насінням. Як ми вже знаємо, розмноження насінням можливо як навесні, так і восени (коли насіннєвий матеріал висівається в зиму). Насіння акуратно викладаються на грунт (без поглиблення в грунт) і злегка зволожуються водою. До речі, багаторічні сорти можна сміливо починати вирощувати навіть в літній період. При вирощуванні в контейнерах (мається на увазі постійне місце, оскільки рассадний метод вирощування льону з подальшою пересадкою малоефективний) винос на відкрите місце здійснюється відразу ж після посіву.
  2. Діленням куща. Даний метод розмноження актуальний для дворічних рослин. Процес відділення декількох частин від материнського куща здійснюється зазвичай в середині весни, або після закінчення періоду цвітіння – в серпні. Частини куща зазвичай висаджуються на відстані близько 20 см один від одного. Вони вимагають постійного поливу і захисту від прямих сонячних променів.

Догляд за блакитним льоном: режим поливів і підгодівлі, боротьба з шкідниками

Щоб в літній період рослина порадувало вас розкішним, нехай і не дуже тривалим цвітінням, обов’язково подбайте про те, щоб воно отримувало повноцінний догляд. Далі про те, який саме догляд потрібно багаторічному льону при його вирощуванні у відкритому грунті.

Щоб рослина залишалося здоровим і «жило» повноцінним життям, необхідно забезпечити йому періодичні поливи, які, до речі, не повинні перетворювати поверхню грунту в болотисту місцевість.

льон блакитний багаторічний посадка і доглядУникайте застою води біля коріння льону

Пам’ятайте, що льон не любить застою води. Достатня частота поливу може становити близько 1-2 разів на тиждень (в залежності від посушливості періоду і температурних особливостей регіону). Слідкуйте за тим, щоб грунт завжди була вологою. Але ось з настанням осені поливи бажано скоротити до мінімуму, а після зовсім припинити.

Крім поливів, буде льон також потребуватиме і в періодичній прополюванні, оскільки бур’яни і надмірна загущенность рослини не кращим чином впливають на зовнішній вигляд льону.

Підживлення – не можна назвати слабким місце багаторічного льону, тому можете забути про постійні вишколах поживних сумішей для грунту. В обов’язковому порядку необхідно внести органічну підгодівлю за кілька днів перед посівом насіннєвого матеріалу і додати туди ж трохи калійного добрива. Протягом сезону бажано ще хоча б пару раз внести рідкі підгодівлі. Бажано здійснювати процес підживлення рослин безпосередньо після поливу.

Що стосується хвороб, то тут льону є чим похвалитися, адже рослина не схильне ніяким захворювань. Хіба що лляна блішки може іноді його атакувати. На жаль, народні засоби в боротьбі з нею безсилі, тому відразу ж при появі маленького шкідника необхідно обробити ділянку зі зростаючим льоном спеціальним хімічним препаратом.

Поєднання з іншими рослинами

Щоб льон добре прижився на садовій ділянці і став гідним його прикрасою, запам’ятайте, що найкраще поєднання рослини спостерігається, в основному, з культурами, що володіють схожою схемою розвитку і умовами для вирощування.

льон блакитний багаторічний посадка і доглядЛьон в ландшафтному дизайні

Садівники дуже люблять використовувати багаторічний блакитний льон в різноманітних групових композиціях: на клумбах, в квітниках, в міксбордерах, барвистих бордюрах і навіть альпінаріях.

Відмінне поєднання льону спостерігається з солнцелюбівие і стійкими до відсутності вологи рослинами. Дивно добре багаторічний льон росте на мавританських газонах. Він ідеально зіграє в тандемі з ромашкою, нігтиками, волошками і конюшиною.

Як ми бачимо, багаторічний блакитний льон – чудове рослина, яке при зовсім невеликих зусиллях з вашого боку може відповісти красою своїх блакитних пелюсток, що прикрашають ваш садову ділянку. Успіхів!

Багаторічний льон: відео