Невибагливий перевірений часом сорт томатів Сибірський скоростиглий

томат сибірський скоростиглийПомідори – найбільш часто вирощується культура на власних дачних ділянках і великих городах для подальшої реалізації продукту. Сорт томата Сибірський скоростиглий був виведений російськими селекціонерами і почав поширюватися ще в 1959 році. При описі слід згадати швидке дозрівання помідорів, через 115-130 днів від появи сходів. Спираючись на фото і відгуки тих, хто садив Сибірський скоростиглий, можна говорити про невибагливості, урожайності, стійкості до похолодання, непоганому імунітету по відношенню до деяких поширених хвороб, тривалому періоді плодоношення.

Опис і характеристика сорту

Сибірський скоростиглий – детермінантний сорт, який має обмеження щодо зростання у висоту близько 95 см. Рослина із середніми за розміром зеленими і темно-зеленим листям. Самі помідори середніх розмірів, 50-100 г кожен, округло-плоскої форми зі слабо вираженою ребристістю, яскравого червоного кольору. Смакові якості і аромат традиційного типу. Сорт дає хороший урожай при тепличному вирощуванні – 8-10 кг / м2, у відкритому грунті – 5-8 кг / м2. На одному кущі Сибірського скоростиглого дозріває близько 0,9-1,5 кг помідорів. Серед достоїнств виділяють:

  • непогану врожайність;
  • здатність витримувати похолодання;
  • плоди рідко розтріскуються;
  • універсальність використання помідорів (хороші свіжі, консервовані різними способами, соки, пюре, соуси);

сорту томатівНасіння Сибірського скоростиглого

  • простий догляд;
  • тривале плодоношення;
  • овочі відмінно переносять транспортування.

Порада. Продовжити зберігання і зберегти якості помідорів при перевезенні можна, якщо акуратно і досить щільно вкласти їх ящики плодоніжками догори. Дуже важливо, щоб плоди були сухі. Ящик накривають кришкою з невеликим натиском. Термін зберігання в такому випадку становить близько двох місяців.

Якщо говорити про недоліки томата, деякі нарікають на моральне старіння сорти, а також його нездатність змагатися з характеристиками сучасних виведених гібридів.

Пророщування насіння

Для посадки томатів попередньо вирощують розсаду. У горщики або спеціальні ємності з грунтом поміщають підготовлені насіння. Посадковий матеріал можна залишити з минулого року або купити, звертаючи увагу на якість продукції і термін придатності. Підготовка насіння томатів включає таку роботу:

  • Сортування. Підійдуть тільки великі здорові насіння, які містять більше поживних речовин, з них виростають міцні рослини.
  • Прогрівання необхідно, якщо зберігання було при низьких температурах. Виконується за 1-1,5 місяці до посадки протягом тижня. Складені в тканинні мішечки насіння кладуть на батарею на кілька днів.
  • Знезараження. Вважається, що багато бактерії можуть знаходитися навіть на поверхні зерен, тому їх піддають протруєння. Для процедури підійде 1% розчин марганцівки.
  • Замочування в живильному розчині, біостимулятори (наприклад, Епіне, Іммуноцітофіте) згідно з інструкцією, після чого посадковий матеріал просушують.
  • Намочування – насіння в мішечку опускають в теплу воду кімнатної температури максимум на 10-12 год. Періодично рідина змінюють, насіння дістають кожні 4 години, щоб не задихнулися.
  • Попереднє пророщування сприяє більш ранній появі паростків, покращує вхожість, обіцяє раннє отримання плодів. Блюдце застеляють мокрою марлею, розкладають насіння, стежать, щоб тканина не пересихала, зайва вологість також не допускається.
  • Загартовування сприяє підвищеній стійкості томатів до несприятливих погодних умов. Проклюнулися насіння у вологому тканини поміщають на 10-12 год в самий низ холодильника, вдень тримають при 16-20 ° C. Повторюють цю процедуру кілька днів.

Проростають насіння висаджують на глибину близько 1 см по кілька штук в ємностях на розсаду при кімнатних умовах або розводять в теплиці. У міру появи паростків і повноцінних листочків слабкі дрібні одиниці прибирають. Для правильного росту, розвитку і дозрівання плодів томатів необхідний добре освітлену ділянку.

томат у відкритому грунтіСибірський скоростиглий у відкритому грунті

Посадка і догляд

У відкритий грунт міцну здорову розсаду висаджують, коли відпадає загроза пізніх заморозків, зазвичай це доводиться на кінець травня-початок червня. При посадці в лунку бажано додавання суперфосфату. Для формування здорових кущів важливо дотримуватися

  • відступ між рослинами – 50 см;
  • відстань між рядами 30-40 см.

Догляд зводиться до регулярного поливу ближче до вечора, після денної спеки, підгодівлі і своєчасному розпушування грунту з прибиранням бур’янів.

Порада. Під час наливання плодів вкрай важливий регулярний достатній полив, в період дозрівання кількість води трохи скорочують, грунт частіше рихлять.

Хвороби і шкідники

Сибірський скоростиглий слабо схильний до хвороб, але можна зіткнутися з:

  • фітофторозом (допомагають позбутися спеціальні препарати, розчин звичайної солі 10%);
  • сірою гниллю (усувається фунгіцидами, триазольного засобами);
  • альтернаріоз, фузаріозом (необхідні фунгіцидні препарати);
  • шкідниками: Медведков, попелиць, проволочником, білокрилкою (допомагають інсектицидні засоби).

Сорт томатів Сибірський скоростиглий з’явився досить давно, але добре зарекомендував себе серед городників завдяки невибагливості, урожайності, насиченому смаку, стійкості до хвороб і похолодань. Навіть без особливого досвіду вирощування овочевих культур можна зібрати чимало помідорів і порадувати велику сім’ю.

Сорт томата Сибірський скоростиглий: відео

Томат Сибірський скоростиглий: фото

томат сибірський скоростиглий

томат сибірський скоростиглий томат сибірський скоростиглий

томат сибірський скоростиглий

томат сибірський скоростиглий томат сибірський скоростиглий

томат сибірський скоростиглий