Огірки, посаджені в бочці: особливості ефективної технології вирощування

як посадити огірки в бочціДачники постійно шукають способи підвищити ефективність вирощування цієї вразливої ​​культури як огірок. Один із сучасних прийомів – висадка насіння в бочці – зарекомендував себе з кращого боку. Він дозволяє посадити рослину раніше, заощадити місце на ділянці і отримати більш прийнятні умови для розвитку плодів. Городники, які вже випробували бочковий спосіб вирощування огірків, діляться фото і відео порадами і покрокової технологією.

Навіщо вирощувати огірки в бочці

Ноу-хау виникло у відповідь на протиріччя між запитами цієї культури і потребами городників:

  1. Рослині потрібен добре прогрітий грунт, в той час як господарі прагнуть отримати ранній урожай.
  2. Огірок потребує досить великій ділянці, а дачники хочуть максимально заощадити місце.
  3. Овоч буде нормально розвиватися тільки при строгому дотриманні поливального режиму, а власники присадибних ділянок не завжди можуть його дотримуватися.

Ці та інші колізії здатна вирішити висадка огірків в бочки. Її переваги:

  1. Розвиток кореневої системи обмежена в ширину стінками бочки. Зате не обмежена вглиб.
  2. Можна використовувати будь-які старі циліндричні ємності об’ємом близько 200 л. В одній такій бочці площею перерізу 1 кв. м можна виростити кілька кучерявих рослин.
  3. Ємності можна розташовувати в найбільш зручному місці, з огляду на потреби культури в освітленні і укритті від вітрів. Зазвичай найкращі місця для огірків – біля плодових дерев. Але у відкритий грунт тут городню культуру садити не можна: її придушать потужні коріння дерев. як посадити огірки в бочціВирощування огірків в бочці
  4. Зникає ризик загибелі рослин через поворотних заморозків. Такі огірочки можна висаджувати на 10-14 днів раніше.
  5. Вертикальну опору для пагонів спорудити простіше. Шпалери не потрібні.
  6. У бочці добре утримується волога. Витрата води та обсяг поливу скорочуються.

Підготовка бочки

200 л – не принципове величина обсягу. Досвід дачників показує: за такий посадкою простіше доглядати, однак ви цілком зможете виростити огірки і в ємності меншого розміру. Бочка може бути як металевою, так і пластиковою або дерев’яною. Важлива умова – не можна брати ємність з-під токсичних або горючих маслянистих матеріалів.

Порада. У пластиковій тарі попередньо слід виконати дренажні отвори.

Процес підготовки тари починається ранньою весною. Викладіть дно бочки гілками – це важливо для дренажу. Потім заповніть ємність ґрунтом. Можна використовувати родючий субстрат з магазину, хоча це дорогувато, а можна взяти звичайний городній грунт. Але другий спосіб підвищує ризик зараження рослини на першій стадії вегетації. Оптимальний варіант – приготувати ґрунт самостійно з рослинних відходів.

Прямо в бочку насипте, не перемішуючи, шари:

  • листя;
  • сухий і свіжої трави;
  • бадилля;
  • сирих харчових відходів, обрізок і шкірки;

як посадити огірки в бочціВажливо правильно підготувати грунт для огірків в бочці

  • звичайної землі;
  • тирси;
  • компосту;
  • перегною.

Увага! Не використовуйте відходи, уражені хворобами і шкідниками. Кожен шар полийте ЕМ-препаратами, для прискорення розкладання органіки. Свіжий гній теж можна використовувати, але тільки в якості нижнього шару.

Після повного заповнення бочки полийте суміш окропом. Потім накрийте плівкою і залиште на тиждень. За цей час саморобний субстрат просяде. Шари потрібно буде викласти заново і знову накрити плівкою.

Як посадити огірки в бочку

Процес посадки огірків в бочку простіше, ніж в інших умовах. В кінці весни зніміть плівку з тари остаточно. Додайте до просаженной грунті шар родючої суміші, полийте гарячою водою і марганцівкою. Щоб створити в бочці сприятливий мікроклімат, городники придумали такий прийом:

  • візьміть пластикове відро або іншу ємність об’ємом близько 5 л (можна використовувати кілька менш містких пляшок);
  • виконайте в її боковій стінці 3-4 невеликих отвори;
  • поглибте і зафіксуйте тару по краю в центрі бочки;
  • наповніть водою.

Навколо бутлі висадіть 6-8 насіння, на дистанції 15 см один від одного. Накрийте бочку плівкою. Пророщувати насіння перед посівом не потрібно, просто замочіть на пару годин. Щоб молодим сіянцям було за що вхопитися для подальшого зростання, дачники споруджують в бочці курінь або дуги з дерев’яних кілочків або дроту. Плівку можна знімати в середині червня. Грунт в бочці на той час знову просяде – заповнювати його вже не потрібно.

як посадити огірки в бочціНемає необхідності в шпалерах

Догляд за бочковими огірками

Догляд за такими огірочками повинен нівелювати недоліки бочковий посадки: підвищений ризик пересихання грунту і схильність до надмірного нагрівання. Другий момент буде дуже до речі навесні, коли висока температура грунту допоможе огіркам швидше вирости. А за контролем вологості покликана стежити ємність з водою в центрі бочки. Не забувайте поповнювати в ній воду. Звичайний полив при таких умовах потрібен рослинам не частіше 1-2 разів на тиждень.

Увага! Використовуйте для поливу тільки теплу відстояну воду.

У прищіпки, прополюванні така грядка не потребує. Зазвичай городники обмежуються періодичної підгодівлею кропив’яним настоєм і розпушуванням грунту. До зими після збирання надземної частини рослин ви отримаєте родючий і рихлий субстрат, який можна використовувати знову наступної весни.

Посадка огірків у бочку: відео