Опис норки: різновиди тваринного

Норка – красивий хутровий звір сімейства куницевих. Її хутро століттями використовують для створення красивого і довговічного зимового одягу. Тварина є об’єктом мисливського промислу. Сьогодні його також вирощують на звероводческих фермах. У матеріалі ви знайдете інформацію про характеристики і звичках цих хижаків з фото і думкою фахівців.

Зовнішній вигляд і опис хижака

Норка мешкає практично повсюдно в Північній Америці, Європі та прохолодних азіатських регіонах. Цей звір – близький родич тхорів і ласок. У дикій природі зустрічаються європейська і американська (друга назва – канадська) різновиди тваринного. У неволі селекціонери вивели інші породи норок з поліпшеними хутровими якостями. опис:

  • маса – 1-2 кг;
  • розмір – невеликий, до 50 см;
  • довжина хвоста – 15-25 см;
  • вузький ніс;
  • широкий лоб;
  • очі маленькі, темно-коричневі;

як виглядає норка

  • шерсть – коротка і густа, з щільною пух;
  • забарвлення тварини – від світло-рудого до темно-коричневого, майже чорного.

Увага! Практично на всьому тілі хутро пофарбований рівномірно. На животі він виглядає трохи світліше, ніж на інших частинах тіла.

Природні різновиди норок володіють зовнішньою схожістю. Відмінності полягають в наступному:

  • розмір – північноамериканський звір більший і важчий;
  • плавальна перетинка – у європейській норки вона більш розвинена;
  • забарвлення мордочки – у європейського вигляду обидві губи білі, а в канадського пляма тільки знизу.

Породні варіації норок за кольором хутра:

  • блакитна – підвид з хижаками, у яких хутро має різні відтінки (сапфірове, фіолетова, сріблясто-блакитна і ін.);
  • алеутская – чорна шерсть з блакитною подпушью;
  • чорний бурштин – чорний волосся з темно-сірим пухом;
  • рояль-пастель – коричнево-шоколадні звірята;

норка в природі

  • хетлунг – біла;
  • американське паломіно – ці звірята мають димчасто-бежевий хутро.

Увага! Найпопулярніший вид для домашнього розведення – скандинавський. Має красиву сірої хутряної шубою.

Догляд за звіром і його потомством

Природний режим норок – денний сон в затишному місці і нічне полювання. Тварина зазвичай селиться в заплавах річок і поблизу великих водойм, тому що в основному харчується рибою. Заводчики містять звірів в клітках. Їх селять в спеціально відведеному сараї.

Важливі особливості тварин:

  1. Головна зброя норок – їх зуби. Хижаки легко прокусив долоню наскрізь, тому для маніпуляцій з ними потрібні товсті рукавички. Якщо ж біда трапилася, звір прокусив шкіру і міцно повис на руці або нозі, хапайте його за шию і сильно дуньте в ніс – хватка ослабне.
  2. Найстрашніша хвороба вихованців – алеутський вірус. Симптоми: пронос, відмова від їжі, виразки і кров в ротовій порожнині. Гинуть майже всі особини.
  3. Особливих умов всередині клітин норкам не потрібно. Досить підстилки, годівниці, поїлки. Не забудьте про зручні дверцятах, щоб швидко і безболісно витягати вихованця з клітки.
  4. Парування у норок відбувається на початку весни. До червня з’являються дитинчата. В одному виводку зазвичай 6-10 крихіток. Самка гріє і вигодовує їх самостійно. Від слабких вона теж позбудеться сама.
    дитинчата норки
  5. Потомство норки володіє високою виживаність. Дослідним шляхом доведено: при -10 º С малюки впадуть у стан анабіозу, але під дією будь-якого тепла знову оживуть.

Увага! У неволі норки живуть до 10 років. У природному середовищі – не більш як 5 років.

Особливості харчування

Рибний раціон звірків обумовлений цілорічної доступністю цього харчового ресурсу. Хижак намагається вибирати для будинку незамерзаючі водойми. Крім того, норка відмінно плаває і глибоко пірнає. Ні риби – вона харчується молюсками, дрібними гризунами (навіть білками), зміями, раками, жабами, птахами (в тому числі домашніми) або навіть комахами.

чим харчується норка

Також звірок подорожує по гілках і розоряє пташині гнізда. В добу він з’їдає всього 200 г їжі. Якщо полювання принесла більш велику здобич, хижак робить запаси в своєму притулок. У разі невдалого промислу він може тимчасово харчуватися грибами, ягодами, корінцями або насінням. Поблизу населених пунктів дикі особини навідуються на звалища і смітники. Але до падали або зниклому м’яса вони звертаються рідко, в крайніх випадках.

Увага! У разі невдалого полювання норка може порушити нічний спосіб життя і вийти на полювання днем.

При вирощуванні в клітці пухнастого звіра годують рибним філе, сухими або вологими сумішами на основі м’яса. Розведення норок – рентабельний бізнес. Тільки спочатку підготуйте для них хороші умови.

Поведінка норки: відео