Вирощування винограду давно стало популярним. Хоча виноградна лоза присутня в кожній сільській садибі помірних широт вже багато років, виноград садять для створення тіні або декору старої стіни, а кількість плодів і їх смакові якості мало турбують господарів. Але, зростає і кількість виноградарів, дійсно займаються розведенням сортів і отриманням врожаю. Виноградну справу проникло навіть в нетрадиційні для нього регіони, такі як центральні райони Росії, Білорусь, північна частина України.
Розміри грон ромбики на третій рік
Чим унікальний сорт Ромбик
Вирощування винограду в таких різноманітних умовах стало можливим частково завдяки активній селекції, яка дозволяє підібрати з безлічі сортів і гібридних форм, варіант, який підходить до умов вирощування і запитам виноградаря.
Багато виноградарів-любителі намагаються не відстати від останніх тенденцій в виноградному справі, набувають і випробують знову з’являються форми.
Зараз стають дуже популярними ранні і сверхранние форми, що дають урожай, починаючи з середини липня, тобто в середньому на 1,5 місяці раніше, ніж традиційні сорти.
Перша сигнальна гроно ромбики на другий рік після посадки
Великою популярністю користуються сорти відомого сьогодні селекціонера Е.Г.Павловского, можна зустріти опис цілого ряду його ранніх і ультраранніх гібридних форм:
- Алі-баба;
- Аютана;
- Байконур;
- Геша;
- Джоні;
- Зоря Нєсвєт;
- Зефір;
- Ромбик.
Інші поки що не зміцнили своє становище, але активно апробуються в аматорських і професійних господарствах.
Складно стверджувати, як поведуть себе сорти надалі, але багато хто з них вже завоювали собі репутацію.
Особливості сорту Ромбик
Ромб – новий сорт ультракороткого терміну дозрівання. Опис культури стверджує, що саме скоростиглість робить цей сорт настільки популярним серед садівників і виноградарів.
Розміри ягід ромбики
Терміни дозрівання цього сорту дійсно виправдовують інформацію, яку містить опис: всього 80 днів від умов вирощування, дозрівання, починається на початку липня.
Форма винограду сильноросла, кущі масивні, розгалужені. Квітка двостатеві. Лоза дає високі показники врожаю. Вага грона коливається від 500 грам до 1 кілограма. Форма грона для цього сорту характерна конічна, середньої пухкості (ягоди не розсипаються в руках, але не збиті в щільний конгломерат). Самі ягоди досить великі, вагою 10-14 грам, але бувають і більш, форма їх дійсно нагадує ромб. Колір винограду темно-фіолетовий, при перезріванні майже чорний. М’якоть темна, хрустка, помірно солодка, шкірка практично не відчувається. При перезріванні ягоди не розтріскуються, непогано витримують транспортування. Стійкість до типових захворювань підвищена, не вимагає інтенсивної багаторазової обробки.
Вага ягоди ромбики
Достатня морозостійкість (до -23 ° С), що дає перспективу вирощування в холодних регіонах.
Переваги сорту Ромбик
Опис сорту стверджує що до основних переваг даного сорту відносяться:
- раннє дозрівання;
- висока врожайність;
- хороші смакові якості, можна їсти ягоди в свіжому вигляді;
- хороша транспортабельність і товарний вигляд;
- низька схильність до захворювань.
Ромбик під Москвою дозріває в середині літа
У даного сорту є всі можливості надовго залишитися в нашому виноградному господарстві. У зв’язку з чим варто поговорити про особливості посадки і вирощування ранніх сортів винограду.
Посадка ромбики
Посадку винограду можна здійснювати саджанцями або живцями. Необхідно уважно поставитися до вибору місця під посадку. Будь-які сорти винограду віддають перевагу сонячним, захищені від вітру місця, для раннього сорту це тим більш важливо, так як його дозрівання здебільшого доводиться на відносно нежарку частину літа. Ранній виноград добре росте на нейтральному ґрунті.
Саджанці висаджують, як тільки весняна грунт прогріється. Готують ямку глибиною до 50 см, додають в неї гравійний дренаж і поживний грунт.
Урожай ромбики досить вражає
Деякі виноградарі рекомендують перед посадкою коріння рослини занурити в розчин, приготований з суміші глини і коров’ячого гною. Висаджуючи саджанці, пам’ятайте про відстані між ними: 2 метра.
Догляд за ромбики
Протягом всього періоду зростання виноград підгодовують, для чого використовують курячий послід, гній, компост з перегнилих рослин. Для підгодівлі (некорневой) використовують борну кислоту, вона запобігає осипання зав’язі рослин. Опис догляду за рослиною говорить про те що підгодівлю борною кислотою краще проводити двічі: перед розкриттям квіток і після появи ягід.
Рясний полив рекомендується проводити в перший інтенсивний період зростання винограду, потім інтенсивність знижують, тому що пагони повинні призупинити зростання і визріти до настання заморозків.
Розкриття навесні треба виконувати як тільки відійдуть морози
Однією з тонкощів вирощування ранніх сортів винограду є час звільнення перезимували лози від накривним матеріалу. Важливо зробити це не надто пізно, щоб виноград встиг дозріти, відкриваючи його з першим весняним теплом, ви ризикуєте заморозити перезимували втечу і не отримати врожаю зовсім. Щойно відкриту лозу, можна обробити розчином мідного або залізного купоросу, що запобігає грибкові захворювання, хоча Ромбик до них стійкий, така процедура навряд чи зашкодить.
Не забудьте про високоросла даного сорту, відразу ж подбайте про міцних підпорах.
Обов’язковий етап догляду за виноградом – обрізка, за рахунок якої дерево омолоджується і починає рясніше плодоносити. Найчастіше обрізку роблять восени, перед приховуванням винограду на зиму. Влітку проводять пасинкування і виламування непотрібних пагонів, мета весняної обрізки – прибрати всі частини, які обморозилися.
Кількість грон треба унормувати
Хвороби підвиду Ромбик
Правильний догляд за лозою дозволяє уникнути захворювання, але краще бути насторожі і знати, якого роду неприємності вас можуть очікувати.
Борошниста роса або оидиум вражає зелену частину лози. Листя і пагони покриваються сіро-білим нальотом, набувають гнильного запаху, поступово осипаються суцвіття. Для попередження цього захворювання лозу перед освітою суцвіть обробляють Квадріс або Флинтом, перед використанням дивіться опис препарату.
Мілдью – небезпечне грибкове захворювання, що вражає наземні частини винограду. На листі, з’являються маслянисті жовті й зелені плями. Якщо не вжити термінових заходів, листя з часом опадають.
Мілдью на аркуші винограду вимагає негайного лікування
Щоб запобігти зараженню, потрібно налагодити систему провітрювання виноградників, знищувати бур’ян, яка може бути переносником, прибирати вже уражені листя.
Антракноз вражає ранні сорти винограду (виноградна віспа). Виявляється він на листі, і на ягодах. Уражені частини листа випадають, утворюючи гратчасті діри, а на ягодах з’являються бурі плями з червоним обідком, вдавлені всередину.
Якщо вчасно не вилікувати виноград, він може загинути. Допомогти може багаторазове обприскування бордоською рідиною.
Як вже говорилося, Ромбик невибагливий в догляді і відносно стійкий до грибкових захворювань, тому проблем з цим сортом бути не повинно, обприскування традиційними препаратами 4 рази за сезон і правильного догляду досить.