Осіння підгодівля вишні: кращі добрива для правильного росту

плоди вишніМаксимальний урожай з плодових дерев отримують, якщо при підгодівлі враховують хімічні і фізичні властивості добрив, від яких залежать терміни їх внесення. Пропонована стаття дозволяє ознайомитися з особливостями підгодівлі вишні тими речовинами, які найкраще засвоюються корінням дерева восени.

Особливості підгодівлі вишневого саду

Для правильного росту і плодоношення вишневе дерево вимагає повноцінного грунтового харчування. Кількість і асортимент внесених добрив сильно залежить від ступеня щільності ґрунту, його закислення, а також від віку вишні і зони її вирощування.

Точну потреба вишневих посадок в поживних речовинах розраховують на підставі хімічного аналізу грунту. Однак без нього цілком можна обійтися, якщо слідувати простому правилу: азот – навесні, малорозчинні фосфор і калій – восени. При цьому слід знати міру і не перевищувати дозування, вказаних на пакетах з добривами.

внесення підгодівлі під вишню

При плануванні підгодівлі важливо пам’ятати про те, що в кислих грунтах коріння вишні дуже важко засвоювати харчування. Зниження врожайності спостерігається внаслідок того, що добриво вступає в хімічні реакції з кислотами грунту і стає недоступним для рослини. У подібних випадках підгодівлі поєднують з операцією розкислення грунту. Для вишні оптимальний показник кислотності становить 6-7, що означає практично нейтральну грунт.

Порада. Візьміть зразок грунту в саду, розмішайте в склянці холодної води, дайте землі осісти на дно і опустіть у воду шматочок індикаторного паперу. Колірна шкала, яку поставляють в комплекті з папером, допоможе досить точно визначити кислотність ґрунту.

Мінеральні підживлення вишні

Восени зручно провести цілий комплекс заходів по догляду за вишневими насадженнями, що включає:

  • розпушування пристовбурних кіл;
  • рясний полив;
  • внесення фосфору, калію, органіки;
  • мульчування;
  • боротьбу зі шкідниками та грибковими захворюваннями;
  • санітарну обробку стовбура і гілок.

Використання фосфору і калію саме восени пов’язано з малою розчинністю і низьким рівнем рухливості цих елементів в ґрунті. Їм потрібен час для розчинення, але, навіть маючи в своєму розпорядженні цілу зиму, вони залишаться на тій глибині, куди було внесено.

сухі добрива для вишні

Фосфор і калій можна вносити окремо, набуваючи сірчанокислий калій, простий або подвійний суперфосфат. Найчастіше їх змішують або застосовують монофосфат калію. Щоб не обпалити коріння вишні, добрива вносять по досить зволоженою грунті або попередньо розчиняють у воді. Найбільш раціональним є їх внесення під перекопування вилами або в борозенки по проекції крони.

Які органічні добрива застосовують під вишню

Вересень – найкращий час для заправки землі під вишнями органікою. За зиму грунтові бактерії встигнуть переробити значну частину внесеної підгодівлі, і вже ранньою весною коріння дерев зможуть отримати поживні речовини для відновлення вегетації. Під вишню застосовують ті добрива, які легше дістати в конкретному регіоні.

  1. Компост. Подібний субстрат виготовляють самостійно в компостних ямах або контейнерах. Чекають, поки маса стане однорідно-чорної, змішують з торфом для лужних грунтів або з деревною золою для кислих. Вносять приблизно 2-3 відра під кожну вишню, рівномірно розкидаючи під кроною.
  2. Гній. Зручний при наявності скотарського господарства або стаєнь поблизу від саду. Свіжий гній складують в купи і витримують близько року, щоб він перепрів. За цей час в ньому гинуть насіння бур’янів і оптимізується хімічний склад. Доза внесення та ж, що і для компосту. Свинячий гній під вишні не застосовують.
  3. Пташиний послід. При наявності курника його збирають протягом року і висушують. З огляду на високу концентрацію в ньому азоту, послід розводять в теплою воді в співвідношенні 1: 10. Пристовбурні кола вишень проливають цим добривом з розрахунку відро на дерево.

органіка під вишню

В окремих випадках доцільно вносити під вишні біогумус, торф або сапропель. Вибір добрива залежить від сусідства саду з озерами, осушення боліт, промисловими підприємствами, що спеціалізуються на виробництві органічних добрив.

Порада. При підгодівлі вишні органікою є небезпека занести в грунт нематод. Як біологічного методу боротьби з цими хробаками-паразитами в міжряддях саду рекомендується висівати календулу лікарську.

Сидерати під вишню

Якою б не була система утримання грунту в міжряддях саду – паровий або газонної – є сенс в серпні засіяти простір між деревами гірчицею або сумішшю вівса і гороху. Гірчиця вважається фітосанітарним рослиною: її присутність позбавляє грунт від бактерій і грибкових спор. Після закладення вона швидко перегниває, перетворюючись в прекрасне зелене добриво.

як удобрювати вишнюсидерат

Ідеальними сидератами під вишню є бобові. Завдяки союзу з азотфиксирующими бактеріями вони швидко накопичують азотисті речовини в доступній для вишневих дерев формі. Крім цього, бобові багаті різними мікроелементами, без яких дозрівання врожаю буде утруднено.

Своєчасна і правильна підгодівля вишні восени – запорука пишного цвітіння, великої кількості яскравих блискучих плодів і дивовижного варення з фірмовою сільській кислинкою.

Як удобрювати плодові дерева: відео