Основні способи розмноження деревовидного півонії

деревовидний піон розмноженняІснує кілька методів розмноження деревовидних півоній: діленням куща, живцюванням, відводками і насінням. Готують посадковий матеріал навесні, в середині літа або восени. Детально ви можете ознайомитися з ними, подивившись відео і фото, на яких наочно вказано в якому порядку і як правильно розмножити півонії. Зі свого боку ми постараємося розповісти про це, додаючи свої коментарі.

Короткий опис рослини

Квітка з чудовим запахом, що наповнює весь сад, з великими квітами, високими кустообразно деревоподібними стеблами, розлогими зеленим листям – це багаторічна рослина називається півонія. За своїм декоративним якостям він не поступається таким визнаним лідерам квітництва, як троянда, гладіолус або жоржин, а в ароматі йому навряд чи знайдеться суперник. За його якості садівники закохані в цю квітку і прагнуть заповнити свої квітники саме таким рослиною.

Розведення і розмноження деревовидного півонії можливо при дотриманні деяких правил і методик, пропонованих селекціонерами-квітникарями. До них відносяться:

  • відведення місця для посадки;
  • агротехніка грунту, добриво і підгодівля;

деревовидний піон розмноженняДеревовидні півонії в саду

  • вибір сорту і підготовка посадкового матеріалу;
  • догляд за рослиною в будь-який період його зростання.

Одним з важливих умов є первинна підготовка місця висадки та дотримання агротехнічних вимог по вирощуванню грунту в цих місцях.

Підготовка ґрунту

Для посадки півоній вибирають досить світлі місця, на відстані до 3 метрів від будівель та інших багаторічників. Коренева система рослини з часом сильно розростається, і може заглушити зростання поруч стоять низькорослих посадок.

Півонії люблять суглинну, добре удобрений грунт. На відведеній ділянці копають окремі ями 60х60х60 см (відстань між ямками має бути не менше 80 см), засипають на половину органічними і мінеральними добривами, поміщають відросток і присипають землею. Потім слід рясний полив. Зверху мульчують деревною корою або торфом.

Поради:

  1. Для мульчування використовують кору хвойних порід: сосни, кедра або модрини. Бажано перед вживанням такої мульчі продезінфікувати її в слабкому розчині марганцівки.
  2. Ямки слід копати за 3-4 тижні до основної висадки рослини, щоб грунт встигла осісти.

Готуємо посадковий матеріал для розмноження

Залежно від того, який спосіб розмноження ви вибрали, рекомендуємо діяти наступним чином:

деревовидний піон розмноженняРозмноження деревовидного півонії

  • розподіл куща – цей метод застосовують для розмноження рослини старше п’яти років. Викопують добре розгалужений кущ, що має безліч прикореневих відростків, очищають від землі (можна промити коріння), поділяють на маленькі кущики з 2-3 сильними і здоровими стеблами, знезаражують отримані кущики різними засобами (розчин марганцівки) і обсипають їх деревним вугіллям. Готують бовтанку з води і глини, занурюють в неї кожен кущик, залишають на 30 хвилин, потім висаджують в підготовлений грунт. Цей спосіб вважається найпростішим, не займає багато часу і не вимагає значних трудовитрат.
  • живцювання – проводять в середині літа, коли кущ повністю дозріває і дає бруньки й пагони. Потрібно вибрати здоровий і сильний паросток з декількома нирками, розрізати його на черешки так, щоб на кожному були 2-3 нирки, одна з нирок внизу, одна – нагорі. Контейнер заповнюють земляною сумішшю або піщаним торф’яним субстратом. Живці поміщають на глибину 2-3 см, щоб нижня нирка була покрита грунтом. Через 2 місяці, коли рослина дасть кореневі відростки, слід розсадити живці в окремі ємності. У такому вигляді саджанці зберігають до настання весни.
  • Нижня відводка – весняний спосіб, який триває до осені. У травні хороший втечу біля основи куща нагинають до землі, закріплюють шпильками в декількох місцях, присипають землею. Полив і догляд мінімальний, ця втеча частково живиться від основного куща півонії. Протягом літа гілочка вкорениться в 2-3 місцях. Восени обрізають місця з’єднання з маточним рослиною, викопують вкорінені паростки, роз’єднують і розсаджують на окремих клумбах або інших квітниках.
  • щеплення – цей спосіб трудомісткий і не гарантує стовідсоткового приживлення прививаемой нирки, він використовується садівниками з метою поліпшення декоративного ефекту рослини, щоб отримати на одному кущі півонії різних забарвлень і періодів цвітіння. В цьому випадку потрібно вибрати один здоровий кущ з хорошими декоративними якостями, і зробити на його стовбурі кілька щеп інших сортів півонії. Якщо ви ніколи цього не робили, зверніться за допомогу до досвідчених садівників.
  • розмноження насінням – цей складний і копіткий метод, який використовують селекціонери для виведення нового сорту півонії. Він вимагає певних знань і дуже складний для садівників-любителів, результат, за найсприятливіших умов, можна очікувати лише через 5-6 років після висадки насіння.

Увага! Тільки дуже досвідчені садівники можуть досягти бажаного ефекту при розмноженні півонії насінням, початківцям квітникарям рекомендуємо скористатися найбільш простим методом розведення – діленням куща.

Догляд за квітучими півоніями

Дорослий кущ деревовидного півонії цвіте щорічно, утворює безліч бутонів, які розкриваються в міру дозрівання квітки. Самий пік цвітіння, коли чагарник буквально усипаний пахучими квітами, доводиться на початок і середину липня.

деревовидний піон розмноженняКвітучий кущ півонії краще підв’язати до опори

Якщо ви хочете, щоб цвітіння тривало як можна довше, постарайтеся в цей період не заливати його водою: одного поливу на тиждень цілком достатньо. Підживлення проводяться до або після цвітіння. Регулярно слід зрізати засохлі суцвіття, щоб у рослини вистачало сил для розкриття нових бутончиків.

В цей час також видаляють великі нижні листки, розпушують ґрунт, проріджують і підв’язують стебла до кілочків, щоб вони не лягали на землю.

Квіти прикрашають наше існування, дарують хвилини насолоди і насолоди їх красою і пахощами. Прикрашайте Землю завжди, бажаємо удачі.

Вирощування деревовидного півонії: відео