Особливості догляду за цибулею після посадки на основне місце

догляд за цибулею після посадкиЛук – одна з тих культур, які в обов’язковому порядку присутні в нашому харчовому раціоні. Тим більше що вирощувати його дуже просто: головне, дотримуватись певних умов і своєчасно здійснювати правильний догляд за зростаючої культурою. Від грамотності здійснюваних заходів буде більшою мірою залежати розмір і якість урожаю. Далі про особливості догляду за цибулею після посадки на основне місце (додаються фото, відео і докладна інструкція).

Лук багаторічний: опис, технологія посадки

Лук – трав’яниста (найчастіше багаторічна) рослина, яка росте переважно в степовій місцевості, на луках і в лісах. В даний час цибулю представлений більш ніж 400 різновидами, серед яких найбільшою популярністю користуються такі сорти: цибуля звичайний, цибуля-шалот, цибуля-порей, цибуля-батун та ін.

Лук не тільки вживають в їжу, але і часто використовують в якості оригінального декоративного елемента в ландшафтному дизайні (цибуля схилений, каратавскій, круглоголовий і ін.).

догляд за цибулею після посадкипосадка цибулі

Звичайний лук садиться в грунт навесні (в перших числах травня), коли грунт вже добре прогріється (не менше 12 градусів тепла). Якщо ж грунт буде холодною, цибуля почне стрелковаться. У відкритому грунті цибуля вирощується завжди за одним принципом: в перший рік висіваються цибульні насіння для отримання севка (невеликих цибулинок), які в другій рік висаджуються на ділянці для отримання повноцінних цибулинних головок.

На жаль, зберегти отриманий в перший рік севок до моменту весняної посадки практично неможливо увазі необхідність дотримання суворого режиму зберігання при певній вологості і температурі. З цієї причини посадка севка здійснюється в зиму.

Ділянка для посадки будь-якого виду цибулі повинен бути підготовлений якісно і завчасно. Лук воліє родючу суху нейтральну грунт, добре освітлену сонцем, а, значить, і ділянку для посадки культури повинен бути саме таким.

Восени грунт слід ретельно перекопати з перепрілим гноєм або компостом. Навесні залишиться лише додати в грунт сечовину, суперфосфат і хлористий калій. Посадка культури здійснюється зазвичай одним з трьох способів: насінням, розсадою і севком.

Порада. Вирощування цибулі насіннєвим способом можливо лише в тому випадку, якщо планується посадка солодких / напівсолодких сортів цибулі, а клімат в регіоні, де здійснюється посадка культури, досить м’який з довгим теплим літом.

Для регіонів з досить суворим кліматом оптимальним вважається дворічний спосіб вирощування цибулі. У перший рік висіваються насіння, з яких вийде севок, в другій – висаджується севок, з якого виросте повноцінний цибулю.

Особливості догляду за цибулею після посадки у відкритий грунт

Якщо ви хочете радувати себе протягом усього сезону соковитим солодким зеленим урожаєм, а в кінці сезону зібрати багатий урожай ріпчастої цибулі, важливо дотримуватися певні тонкощі, які допоможуть виростити здорове рослина.

Отже, для успішного вирощування цибулі необхідно виконувати наступні заходи:

  • Полив. Існує певна норма витрати води при поливі лука – близько 6-10 л на 1 кв. м ділянки, частота поливу при цьому повинна складати близько 1 разу на тиждень. Але, з огляду на кліматичні особливості того чи іншого регіону, а також часом нестабільність погоди, режим поливу слід ретельно коригувати. Лук не повинен страждати від нестачі води, а й плавати в ній теж не повинен, інакше він просто згниє (при перезволоженні пір’я цибулі почнуть купувати білуватий відтінок). Орієнтовно до середини липня полив слід скоротити до мінімуму, а то і зовсім припинити (настає час дозрівання цибулин).

догляд за цибулею після посадкимолодий цибулю

  • Підживлення. Перша підгодівля вноситься в грунт (як уже було зазначено раніше) ще до посадки цибулі (восени) у вигляді органічного добрива. Навесні ж, безпосередньо перед посадкою, грунт краще підживити мінеральним комплексом. Додаткова підгодівля може знадобитися рослині лише в тому випадку, коли пір’я ростуть повільно. Відмінно підійде будь-яка органіка.
  • Обробка грунту. Грунт на ділянці з посадженим цибулею слід періодично вспушівать і позбавляти від бур’янів. Важливо після кожного поливу також розпушувати її.
  • Захист від шкідників. Якщо ретельно дотримуватися всі перераховані вище заходи, цибулі будуть не страшні будь-які хвороби. В якості профілактики бажано обробити молоді рослини мідним купоросом (1 ч. Л. Речовини на 10 л води). Обробку слід проводити лише тоді, коли пір’я досягнуть у висоту 15 см.

Порада. Пару слів про особливості боротьби з шкідниками і хворобами при вирощуванні цибулі. В першу чергу необхідно ретельно стежити за станом рослин на грядках і підтримувати грунт в належному вигляді, а також усувати пошкоджені вірусними захворюваннями одиниці (віруси вилікувати малоймовірно, їх легше попередити) з грядок і знищувати їх.

В цілому, як ви могли переконатися, вирощування цибулі у відкритому грунті – процес досить нескладний, але вимагає регулярності і правильного застосування в життя, і тоді відмінний урожай смачного лука вам забезпечений. Успіхів!

Як посадити лук: відео