Особливості догляду за яблунею сорту Медуниця

яблуня медунка описСеред величезного розмаїття літніх сортів яблуня Медуниця займає особливе місце. Завдяки цілому ряду позитивних характеристик, це один з найбільш затребуваних сортів в колекції багатьох садівників, про що говорять численні відгуки на тематичних форумах. Вивчивши деякі умови догляду та посадки фруктового дерева, вже через кілька років можна насолоджуватися багатим урожаєм фруктів.

Опис сорту Медуниця

Для дорослої і плодоносної яблуні характерні – пірамідальна розгалужена крона, гілки якої знаходяться в 70-80 градусах від стовбура. За 5 років дерево може досягати 5 метрів у висоту. Пагони, на яких формується темно-зелене листя, плодоносять вже через 2-3 года.Что стосується листя, вони мають вузьку вигнутою формою і ледь помітним рельєфом, що нагадує якийсь малюнок. Розміри квітів білого і рожевого відтінку досягають 5-6 см в діаметрі.

Плодоносити яблуня Медуниця починає через 4-5 років після посадки. Плоди відрізняються плоско-округлою формою, і досягають у вазі 140-150 р Яблука цього сорту відрізняються зеленуватим забарвленням з жовтим або рум’яним відтінком. Шкірка плодів досить щільна, що дозволяє врожаю зберігати свої смакові якості тривалий час. Ароматна і солодка м’якоть відрізняється соковитістю і значною кількістю корисних речовин, серед яких – вітамін С, В, Е, В1, а також калій, залізо, органічні кислоти.

яблуня медунка описЯблуня Медуниця стійка до різних хвороб

Яблуня Медуниця досить стійка до різних захворювань, підвищеної вологості і високим перепадів температур. Але, тим не менше, садові культура потребує деякого уваги з боку господарів.

Посадка саджанця

Посадка яблуні – не таке вже складне заняття, але для гарного росту і розвитку садової культури, деякі правила варто дотримуватися. Щоб дерево добре прижилося, необхідно звернути увагу на наступне:

  • посадку саджанця потрібно здійснювати в вересні-жовтні – приблизно за 2 тижні до настання заморозків;
  • за місяць до висадки в яму слід внести добриво і присипати тонким шаром грунту;
  • місце для посадки яблуні повинно бути сонячним і просторим, щоб у подальшому гілки і плоди отримували достатню кількість світла;
  • відстань до інших садовим деревам має бути не менше 4-5 метрів;
  • грунт повинен бути родючим і водопроникним.

яблуня медунка описПлоди сорту Медуниця

Для посадки яблуні потрібно яма, розмір якої перевищує обсяг її кореня приблизно в 2 рази. Після того як добриво частково розчиниться, можна висаджувати саджанець. Перед тим як засипати землю, в яму слід влити від 5 до 7 л води, таким чином грунт збереже деякий час необхідну для кореневої системи вологу.

Увага! Коренева шийка, яка розташована на кордоні кореня і стовбура, повинна після посадки знаходиться поверх грунту.

Щоб уникнути впливу несприятливих погодних умов, які можуть пошкодити стовбур, слід прикріпити його до кілочка, розташованому на відстані 15-20 см.

Особливості догляду

Для кожного сезону існують свої особливості догляду за фруктовими деревами. Отже, що ж слід робити щоб яблуня Медуниця радувала рясним врожаєм і не піддавалася несприятливих зовнішніх факторів?

  • Регулярна весняна обрізка пагонів. Щоб яблуня радувала кількістю плодів, слід правильно обрізати верхівку дерева, формуючи крону з бічних гілок, які в перші роки слід фіксувати до низу.

Увага! Садівниками помічено – чим більше вертикальних гілок на яблуні, тим менше ймовірність хорошого врожаю.

  • Весняна і осіння побілка нижній частині стовбура дозволить захистити яблуню Медунку від навали шкідників і грибкових захворювань.

яблуня медунка описПідтримуйте яблуню регулярними підживлення

  • Своєчасний полив, особливо в жаркий період, забезпечить дереву достатню кількість вологи і сприятливо позначиться на смакових якостях яблук.

Порада. Дерево у віці 5-6 років досить поливати 1 раз в 2-3 дня. Для цього буде потрібно 4-5 відер води.

  • Регулярна підгодівля особливо важлива для молодих саджанців, які набираються сил і потребують додаткових добривах. Особливо важливо чергувати кореневі і позакореневе підживлення. Наприклад, азотні добрива у вигляді сечовини і курячого посліду покращують ріст і стан гілок, тому поливати молоді яблуні даними засобом слід в березні-квітні. Позакореневе підживлення слід проводити на початку літа. Обприскування листя і пагонів розчином гумату натрію підвищує стійкість дерева до різних захворювань і надає стимулюючу дію.
  • Утеплення в зимовий період. Нижню частину стовбура слід укутати руберойдом і мішковиною, що дозволить уникнути негативного впливу мінусової температури.

Медуниця – один з кращих сортів яблунь, які при уважному і дбайливому ставленні господарів, досить щедрі на врожай. Головне – не забувати про своєчасну обрізку, поливі і добриві. І тоді Медуниця порадує великою кількістю ароматних і соковитих плодів з медовим смаком.

Сорт яблуні Медуниця: відео