Особливості груші Орловської річної

Груша Орловська річна – результат схрещування «Берегомет Новик» і «Улюбленці Клаппа» в 1977 році. Е. Н. Сєдов, А.Г. Кузнєцова і Н.Г. Красова є авторами цього виду. Сорт рекомендований для вирощування в Центрально-Чорноземної зоні, популярний на дачах і садах домашнього типу. Останнім часом широко використовується на фермерських і промислових ділянках.

Плоди груші Орловська річна

Плоди груші Орловська річна на гілці

Короткий опис

Велике, високоросла дерево, що має широку крону у формі піраміди, з середньою густиною. Рідкісні, викривлені відгалуження, спрямовані вгору, від штамба витягуються під гострим кутом. Кора дерева сірого кольору з гладкою поверхнею.

Плоди можуть утворюватися як на простих, так і складних кільчатках.

Дерево Орловської річної

Дерево Орловської річної – дуже велике

Пагони коричневого відтінку, товсті, з округлим перетином. Нирки щільно притиснуті до гілок, з гладкою коричневою поверхнею. Листя великі, закруглені, темного зеленого кольору з небагато чого загостреним кінцем, без шорсткостей, гладкі, приємні на дотик, з ніжними волокнистими жилками. Пластина листа трохи увігнута, без опушенности, прагне вгору. Кінчик листка рівний, з дрібними шорсткостями по краях. Стеблевідную частина листа між вузлом втечі і листової платівкою має середню довжину і товщину, з антоціановим забарвленням біля основи.

Генеративні бруньки великі, конусно-подібної загостреної форми. Квітки чималі, білого кольору, з закругленими пелюстками, які накладаються один на одного, верхня частина маточки в квітці (так зване рильце) знаходиться нижче пильовика.

Зовнішній вигляд груші

Плоди досить великих розмірів, маса яких може варіюватися від 210 до 270 г, грушеподобной форми, приблизно однакових розмірів, гладкі, злегка скошені. Шкірка середня на міцність, тьмяні, з сухою, згладженої поверхнею. У період знімною зрілості плід набуває зеленуватий забарвлення, при споживанні забарвлення стає зеленим з жовтим відтінком. Менша частина фрукта покрита помаранчевими крапочками, що утворили легкий рум’янець. Під шкіркою в невеликій кількості знаходяться точки зеленого кольору. Воронка у цього сорту відсутня.

Вага плоду Орловської річної

Вага плоду Орловської річної може досягати 400 г

Хвостик плода довгий, щільний, зігнутої форми, косо спрямований. Неопадаюча, відкрита чашка. Чи не глибоке, гладке блюдце. Серцевина маленька, мішкоподібна. Трубка під чашкою середніх розмірів, конічної форми. Насіння досить великі, темного, коричневого кольору.

М’якоть груші білого кольору, зі зеленуватою шкіркою, має щільну, напів-маслянисту консистенцію з дрібними зернятками.

Фрукт з яскраво вираженою солодкістю, соковитий, з ледь помітним тонким ароматом. Дуже смачний.

Зовнішня привабливість і дегустаційна оцінка склали 4,6 бала.

Сумний період зрілості в умовах Орла доводиться на кінець липня – початок серпня. Фрукти зривають тверденький, трохи недозрілі і відправляють на зберігання в прохолодне місце до повного дозрівання.

Орловська річна в розрізі

Орловська річна в розрізі має білу м’якоть

Варто пам’ятати, що термін зберігання без втрат смакових якостей і товарного виду може складати не більше 7-10 днів.

Під час сухої, спекотної погоди період знімною зрілості може тривати набагато менше, а при достатній волозі і прохолоді – навпаки.

Хімічні складові плода

  • Сухі, розчинні речовини – 10,1%.
  • Цукор – 8,2%.
  • Тітруемих кислоти – 0,16%.
  • Аскорбінова кислота – 5,6 мг / 100 г.
  • Р-активні частинки – 36,3 мг / 100 г.

Груша Орловська стійка до зимового періоду, має високу врожайність, скороплодная, універсальна. Молодняк може давати близько 150 ц / га врожайності за чотири роки, в середньому, а дорослі дерева до 18-200 ц / га. До парші плодів і листя сорт стійкий.

перший урожай

Перший урожай дерево дає на третій рік

Переваги цього сорту

  • дуже великі плоди;
  • регулярність врожаю;
  • витривалість до навколишнього середовища (екологічних факторів);
  • великий попит.

Недоліки Орловської груші

  1. Короткий термін споживання.
  2. Велике, габаритне дерево.