Особливості груші Пам’ять Жегалова

Завдяки роботі селекціонерів на сьогоднішній день виведено велику кількість сортів груш з урахуванням їх адаптації з певним географічним широт. Так, один з найбільш популярних сортів це «Пам’ять Жегалова». Він був виведений в Московській сільгосп академії – схрестили «Ольгу» та «Лісову красуню». Її авторами стали Потапов С.П. і Чижов С.Т. Свою назву вона отримала на честь відомого селекціонера Жегалова С.І. Опис всіх характеристик даного сорту груші і особливості догляду за ним розглянемо нижче.

Плоди сорту Пам'яті Жегалова

Плоди сорту Пам’яті Жегалова дозрілі

Сорт і його короткий опис

Саме дерево і його опис характеризується, як середньої рослість, дуже рідко дозрілі дерева досягають висоти вище середнього. Колір кори штамба зазвичай сірого або світло-сірого відтінку. Крона дерева на етапі дорослішання формуються в воронко-подібному вигляді, поступово досягаючи овально-круглої форми. Крона має середню густоту і представлена ​​скелетними гілками, розташованими майже вертикально до стовбура з незначним нахилом. Густота гілок відносно рідкісна, але гілки густо облистнені.

Здатність до появи нових пагонів достатньо низька. Самі по собі пагони мають злегка вигнуту форму і пофарбовані в коричневий відтінок. Нирки утворюються рано з незначним нахилом від гілки і мають форму конуса.

Дерево віком 7 років

Дерево Пам’яті Жегалова віком 7 років

Листя овальної або злегка витягнутої форми, розмір середній. Представлені в темно-зеленому кольорі з середньої довжини черешком. При тактильному огляді листова пластина досить гладка, без пухової покриття, по краю пилчасті. По центральній прожилками має вигнутий вид.

Суцвіття формуються у вигляді кисті-щитка по 5-6 квіток білого кольору. Квіти середньої чашоподібної форми.

Опис плодів

Опис груші Пам’ять Жегалова говорить про те, що плоди на дереві в середньому виростають масою 120-130 грам, але деякі плоди можуть досягати до 200 грам. Колір плодів жовто-зелений з незначною оржавленной. Після дозрівання плоди набувають червоний рум’янець. Форма груш яйцеподібна або двояко-конічна. Шкірочка відзначається гладкістю і тонкістю, поверхня її глянсова з невеликою олійністю. Плодоніжка має середню товщину і довжину. Форма серцевини овальна, представлена ​​в невеликому розмірі. Колір насіння – темно-коричневий, не надто великі. Один плід має близько 5-10 кісточок.

Плоди в процесі дозрівання

Плоди сорту в процесі дозрівання

М’якоть груші біла, іноді жовтуватого відтінку. Відрізняється ніжною і соковитою текстурою.

На смак кисло-солодка зі злегка терпким присмаком. Структура плода середньозернистий. Зовнішній вигляд плодів оцінюють в 4,3 бала за 5-бальною шкалою, а смакові якості – 4,2 бала. Даний сорт має універсальне призначення. Тобто, використовується не тільки в свіжому вигляді, але і в переробленому, як сировину для різних видів варення, компотів, дитячих пюре.

Колір сорти П. Жегалова

Колір сорти П. Жегалова

Груша Пам’ять Жегалова швидко-плодоносна. Перші плоди дозрівають вже через 3-4 роки з моменту висадки саджанця. Врожайність висока, в середньому з одного дерева вона становить 40 кг за сезон, а з одного гектара – до 122 центнерів. Даний сорт характеризується низьким показником Обсипальність. Дозрівання плодів припадає приблизно на другу половину вересня. Час збору врожаю визначається кольором кісточок – білий колір означає, що для остаточного дозрівання груш необхідно ще 5-7 днів. Після збору врожаю, груші зберігаються в приміщенні з прохолодною температурою не більше 25-30 днів. За умови, коли температура становить 0 градусів, фрукти лежать 100-120 днів, десь до середини січня.

урожайність сорту

Урожайність сорту дуже висока – потрібна підтримка гілок

Сорт груші Пам’ять Жегалова досить стійкий до морозів, характеризується гарною транспортабельністю, а також переносимість екстремальних погодних умов.

Посадка

Найкращим порою року для висадки саджанців Пам’ять Жегалова є осінь. Оскільки, наступні холоду послужать відмінною загартуванням для молодого дерева, і в наступному сезоні воно активніше пуститься в зростання. Але, це правило діє тільки для Середньої смуги. У північних районах рекомендується все ж висаджувати саджанці навесні.

Місце під посадку повинно відповідати загальновідомим вимогам для посадки всіх грушевих видів дерев:

  • хороша сонячна освітлюватися;
  • відсутність протягів;
  • хороша прогреваемость ділянки;
  • глибина грунтових вод повинна бути менше 1 метра;
  • рекомендована грунт: чорнозем, суглинок, супісок або їх суміш.

Саджанці з розплідника

Саджанці краще купувати з розплідника

Яму для посадки саджанця груші рекомендується викопати ні перед посадкою, а заздалегідь. Так, якщо посадка намічається восени, то вирити котлован бажано мінімум за два-три тижні, а перед весняної посадкою підготуйтеся з осені. Розмір ями повинен дозволяти коріння деревця вільно в ній розміститися. В середньому, її ширина повинна становити 60-70 см, а глибина – 1 метр.

На наступному етапі займіться підготовкою грунту для засипання кореневища. Ідеальна грунт повинна складатися з витягнутою землі при викопуванні лунки, двох відер піску з перегноєм і однієї склянки суперфосфату. Рекомендується залити в яму до висадки 2 склянки вапна-гідратного, розведеною відром води.

В якості додаткової міри перед посадкою вкопати в центр ями дерев’яний кілок для того, щоб до нього прив’язати саджанець. Це допоможе захистити молоде деревце від поломки при сильному вітрі.

Висаджуючи грушу, прослідкуйте, щоб коренева шийка виступала на 6-7 см над поверхнею землі. Це дуже важливо! Якщо після поливу земля дала осадку, то саджанець слід пересадити відповідно до вищезазначених вимог. Після сформуйте з землі навколо стовбура захисний вал 90 см в діаметрі.

Схема посадки груші

Правильна посадка саджанця груші

Завершивши посадку, полийте деревце 2-3 відрами води і зробіть мульчування. Мульчування – це розпушення землі з тирсою, сухим листям, висохлим перегноєм.

Догляд

Молода груша потребує регулярного і рясного поливу. З метою уникнення кисневого голодування деревом, проводите розпушування землі після кожного поливу. Дерево, яке вже плодоносить, невимоглива до частого поливу. В середньому за сезон кількість необхідних поливів зводиться до трьох-чотирьох, але за умови, що літо не посушливе.

Очищайте від бур’янів пристовбурних місце, це дозволить уникнути наявності на стовбурі непотрібних шкідників.

Попелиця на груші

Попелиця на груші знижує врожайність

Молоді дерева часто страждають від замаху на них попелиці. Тому потрібно постійно стежити за її відсутністю. Якщо попелиця все-таки з’явилася, то зберіть її вручну або обробіть дерево за допомогою спеціальних засобів.

Регулярно вносьте мінеральне і органічне добриво. Проводьте своєчасну обрізку сухих і зайвих гілок.

Груша Жегалова за час свого існування дуже добре себе зарекомендувала і полюбилася багатьом садівникам. Адже при правильному догляді вона завжди віддячить вам неймовірно запашними і смачними плодами.