Особливості курей редбро. Характеристики високопродуктивної птиці

Редбро – виведена в Британії куряча гібридна порода. Птах відрізняється великою масою і відмінною яйценоскостью. Є у курей редбро і інші позитивні характеристики в описі. Вони роблять гібрид затребуваним в Європі. Російські фермери поки не мають великого досвіду у вирощуванні цих курей.

Опис і особливості породи

Кури редбро вийшли від схрещування несучок корниш і малайських бійцівських півнів. Гібрид професійно вирощують патентовані ферми в США і Франції. На перший погляд несучки мало відрізняються від більшості домашніх птахів.

Може здатися, що це найпростіша курка, тільки трохи крупніше. І все ж відмінні риси у неї є:

  • корпус – великий, з добре розвиненими м’язами;
  • оперення – щільне, забарвлене в відтінки від червоного до червоно-коричневого (дуже рідко зустрічається білий колір).
  • голова – велика;
  • гребінь і мочки – червоні, дуже яскраві;

руді кури

  • дзьоб – короткий, точно окреслене;
  • ноги – м’ясисті, товсті, з добре розвиненими плюснами.

Увага! Сьогодні у продажу є два курячих кросу редбро – М і С. Останні мають оголену шию. Різновиди не відрізняються за продуктивністю.

Кури цієї гібридної породи миролюбні і легко уживаються з іншими птахами на подвір’ї. Вони люблять простір. Краще містити на вільному вигулі та в великому курнику, а не в клітках. Кури показують однакову продуктивність і в промислових умовах, і на приватній фермі.

Продуктивність кросу

Незважаючи на великі габарити, гібрид відносять до яєчно-м’ясний категорії. Все тому, що у курей чудові показники несучості:

  1. Несучка дозріває до 5-місячного віку. В цей час починається активна яйцекладка.
  2. Сезонна продуктивність однієї курки – до 300 яєць (при оптимальних умовах утримання). Але зазвичай цей показник дещо нижчий, близько 160 яєць. Курка здатна нестися круглий рік.
  3. Відтінок шкаралупи – бежевий або білий.
  4. Маса одного яйця – 60-65 г. Смакові якості – стандартні.

домашні несучки

Кури мають гарний материнським інстинктом. Однак використовувати його з метою отримання курчат безглуздо. Втричі покоління не несе в собі батьківські ознаки, відрізняючись зниженою продуктивністю. Оновлення поголів’я виправдано тільки за допомогою покупки породистого молодняка.

М’ясні якості курей редбро також на високому рівні:

  1. Маса дорослої курки – 3,5-4 кг, самця – 4,5-6 кг.
  2. Птах інтенсивно росте. До кінця першого місяця життя молоді кури набирають 1,2 кг, до завершення другого – 2,5 кг. Показники досягаються на звичайних кормах.
  3. Смакові якості м’яса редбро оцінюють вище, ніж у звичайних курей. Воно легке, нежирне і волокнисту.

Увага! Характеристики продуктивності актуальні тільки при чистоті породи. Вітчизняним заводчикам необхідно строго контролювати цей аспект уже з етапу покупки молодняку.

Особливості розведення кросу

Кури невибагливі до умов вирощування. Вони нормально переносять різні кліматичні особливості та адаптаційні стреси. Температурне вимога одна: в курнику має бути не холодніше + 7 ° С і не спекотніше +25 ° С. Як і більшість інших курей, редбро погано переносять протяги і високу вологість.

Щоб мінімізувати ризики для здоров’я поголів’я, прибирайте в пташнику раз на місяць і утеплите підлогу підстилкою з тирси або соломи. Помістіть в курнику ємність з сумішшю піску і золи. Вона потрібна пернатим для боротьби з шкідливими комахами. Простежте, щоб курям не було тісно у годівниць і поїлок. Додайте цей інвентар в разі потреби.

догляд за курчатами

Звичайний раціон курей цієї породи складається з таких частин:

  • зернові суміші;
  • кухонні органічні відходи;
  • варені овочі;
  • дріжджі;
  • трав’яна і хвойне борошно;
  • мінеральні добавки;
  • крейда, точені черепашки і яєчна шкаралупа;
  • свіжа зелень в теплу пору року.

Порада. Нормальний режим годування – 2-3 рази на день. Влітку – 1-2 рази, оскільки в денний час птах сама знайде собі їжу.

Птахівники не радять економити на кормі для цього кросу. Через комплекції курям потрібно багато калорій, вітамінів і мінералів для зростання. У просторій обстановці вони швидко зженуть надлишок і не будуть набирати зайву вагу. Якщо їжі недостатньо, кури починають за неї битися.

Фермери відзначають, що містити редбро через невибагливості простіше, ніж бройлерів. Породиста птах вимагає великих витрат на покупку комбікорми. Але цей мінус швидко окупиться за рахунок яєць і м’яса. Тому кури цього кросу – цілком вигідне вкладення коштів.

Порода Редбро: відео