Відмінні риси побутових рекуператорів

побутовий рекуператор

У сучасних умовах єдиним ефективним вирішенням питань з якісним повітрообміном у приміщеннях є облаштування примусової вентиляції. Таке завдання актуальне як для об’єктів житлового фонду різних категорій (багатоквартирні будинки, котеджі, приватні домоволодіння), так і будівель комерційного призначення (офіси, торгово-розважальні центри).

При цьому споживач хоче мати не тільки якісне повітря, а й нести мінімальні експлуатаційні витрати, в першу чергу за електроенергію, що споживається. На ринку представлений широкий вибір вентиляційного обладнання різних брендів, що відкриває практично необмежені можливості вибору рішень для кожного конкретного випадку.

У продажу є потужні припливно-витяжні установки або компактні побутові рекуператори, які можна обрати в каталозі https://ventbazar.ua/ventilyatsiya/ventilyatsionnye-ustanovki/bytovye-rekuperatory/ компанії “Ventbazar”. За принципами функціонування і переліком розв’язуваних завдань вони мало відрізняються між собою.

Серед загальних рис, притаманних обом типам згаданого вище устаткування, слід зазначити:

  • призначення – організація ефективного обміну повітря усередині будов;
  • наявність рекуператора (теплообмінника) дозволяє зберігати температуру повітря.

Одночасно є й відмінності:

  • Рекуператор повністю готовий до використання та його встановлення не потребує попереднього монтажу системи повітроводів.
  • Встановити рекуператор не складає жодної складності. Фактично достатньо облаштування єдиного наскрізного отвору у стіні.
  • Побутові рекуператори відносяться до обладнання локального типу, тобто здатні забезпечити повітрообмін виключно в приміщенні, де вони встановлені.

Єдиним винятком є застосування реверсивних рекуператорів, коли вони функціонують парою для кількох приміщень одночасно.

Існує й ряд виражених недоліків, притаманних цього типу устаткування.

  • При виборі максимальних режимів потужності помітно зростає шумність роботи, але за необхідності рекуператор перетворюється на «нічний» режим робіт (доступний переважної більшості моделей). У цьому випадку людина може спокійно спати, не відволікаючись від шумів.
  • Відсутня у більшості випадків і функція підігріву повітря, а в тих моделях, де вона передбачена, потужність модуля дуже обмежена. В результаті при низьких температурах на вулиці рекуператор фізично не здатний підігріти повітря, що подається в приміщення, до +18 +20 градусів, що забезпечують максимальний рівень комфорту для людини.
  • У порівнянні з припливно-витяжними системами рекуператори менш енергоємні, а при встановленні обладнання в кожному з приміщень є можливість включати їх у міру потреби, знижуючи витрату електроенергії. У централізованих системах споживання електрики залишається постійному і значно вище.

При покупці рекуператора необхідно розуміти, що цей прилад не можна розглядати як альтернативу системам кондиціювання або опалення. Фактично він забезпечує тільки більш раціональне використання холоду/тепла, що генерується іншими пристроями.

Серед переваг побутових рекуператорів слід відзначити:

  • можливість цілорічної експлуатації без обмежень;
  • доступну вартість;
  • відсутність обмежень щодо монтажу;
  • хорошу енергоефективність.

Рекуператор стане більш доцільним вибором у разі, коли вентиляція потрібна окремо взятого приміщення. Його компактність та доступна ціна дозволять вирішити завдання з мінімальними втратами.